Hírek


/ 2005.11.04. 10:44:41 |

A cél: rátalálni a győzelemre - vasárnap, 18.00: Albacomp - Kaposvár

 Az Albacomp sikerre szomjazó játékosai a hétvégén itthon kacérkodhatnak az első győzelem gondolatával, vasárnap a Kaposvári KK vendégeskedik a koronázó-városban. A fehérváriak NB1es idénykezdése nem sikerült a legjobban, Predrag Kruscic alakulata az első két összecsapást pont nélkül zárta, míg a somogyiak egy meccset nyertek, egyet pedig vesztettek idén.

/ 2005.11.04. 10:35:13 |

Kemény sorozat, nagy csaták - Pénteken 18 órakor a DVSC, szerdán a Győr lesz a Cornexi ellenfele

 "Debrecenbe kéne menni, kézimeccset kéne nyerni!" - harsog a fehérvári kézilabda-szurkolók rigmusa. A bíztatás pedig szinte elengedhetetlen tényező egy-egy győzelem megszerzésében, főleg akkor, ha kiegyenlített mezőny csapataival szemben kell helyt állni. Nincs könnyű sorozat kellős közepén a Cornexi-Alcoa-HSB Holding, hiszen a női NB1 alapszakaszának hajrájában többnyire a tabella első felében ténykedőkkel viaskodik. A legutóbbi, Dunaferr elleni bravúr-közeli játékot kívánja megismételni Szabó Edina csapata a soron következő fordulóban.

/ 2005.11.04. 07:45:54 |

Együtt emlékeznek ma a pártok a vérbe fojtott szabadságharcra

 A parlamenti pártok képviselői együtt emlékeznek ma a vérbe fojtott 1956-os forradalom és szabadságharc hőseire. A négy párt képviselői délután közös koszorút helyeznek el a 301-es parcellában.
A közjogi méltóságok reggel kilenc órakor tisztelegnek a mártírok emléke előtt a Rákoskeresztúri köztemetőben. Este a Mátyás templomban „Emlékezés a hősökre” címmel lesz koncert. A szovjet csapatok 49 éve ezen napon fordultak a főváros és a forradalom ellen.

/ 2005.11.03. 19:49:16 |

Pro Civitate-díjasok - interjúnk Szabó József címzetes igazgatóval

 Az idén Pro Civitate díjat kapott Szabó József, a Teleki Blanka gimnázium címzetes igazgatója. Az igazgató közel 40 évig dolgozott Fehérvár oktatásában. Nevéhez kapcsolódik az első hatosztályos gimnáziumi osztály elindítása Székesfehérváron, illetve az ő igazgatósága alatt került ismét az országosan elismert középiskolák közé az általa igazgatott intézmény. Szabó József keze alatt akadémikusok, tudósok, politikusok nevelkedtek.

/ 2005.11.03. 17:15:48 |

Átvették a magyar tejtermelők a székesfehérvári Parmalatot

 A 150 magyar agrárvállalkozót és vállalkozást tömörítő, a hazai tejtermelés 18-20 százalékát előállító Alföldi Tejértékesítő és Beszerző Kft. tulajdonába került a Parmalat Hungária Rt.  Az átadási ünnepségen Gráf József mezőgazdasági és vidékfejlesztési miniszter és Warvasovszky Tihamér polgármester is rész vett. A polgármester hangsúlyozta, hogy az Alföldi Tej Kft állami garanciával hosszútávú működését biztosítja a fehérvári üzemnek. A 300 dolgozót foglalkoztató székesfehérvári gyár jelenleg évi 70 millió liter tejet dolgoz fel, kapacitása ennek dupláját is lehetővé teszi.
/ 2005.11.03. 16:54:14 |

A Munka Világa - tervek a foglalkoztatás szintjének növelésére

 Közös sajtótájékoztatót tartott ma Dr. Simon Gábor országgyűlési képviselő, a Munka Világa munkacsoport vezetője és Székesfehérvár polgármestere. Warvasovszky Tihamér kiemelte, Fehérvár kedvező helyzetben van az országos átlag alatti, 3,9%-os munkanélküliségi rátájával, ugyanakkor további intézkedésekre van szükség a város versenyképességének megőrzése érdekében. A polgármester hangsúlyozta a megfelelő minőségű, képzett munkaerő fontosságát: ebben jelentős szerepet játszik a Térségi Integrált Szakképző Központ fejlesztése is.  Pozitív változásnak nevezte a polgármester a képzett munkaerőt igénylő cégek letelepedését, így  többek között a Filtronic fehérvári beruházását, valamint a Philips és a Denso fejlesztését is.
/ 2005.11.03. 13:04:47 |

Szándékos gyújtogatás okozhatta az Erzsébet utcai tüzet

 Minden bizonnyal szándékos gyújtogatás miatt kapott lángra egy lakatlan épület Székesfehérvárott – értesült a HavariaPress. Kedden délután riasztották a tűzoltókat és rendőröket az Erzsébet utcai tűzeset miatt. A kiérkező tűzvizsgáló elsődleges megállapítása szerint szándékos gyújtogatás történt. Az ügyben a rendőrségen nyomozás indult.

/ 2005.11.03. 12:59:06 |

Hiába nyert a Volán a DAC ellen, az Újváros kapja a pontokat

Három játékos - Buril, Holéczy, Ondrejcik - jogosulatlan szerepeltetése miatt a DAC-Invitel 5-0-s gólkülönbséggel kapja meg az október 29.-i mérkőzés pontjait. A jégen egyébként az Alba Volán-FeVita nyert 2-1-re. Idősebb Ocskay Gábor, az Alba Volán menedzsere jelezte fellebbeznek a döntés ellen, és hozzátette: a szövetség az idény végéig megadta a játékengedélyt…

/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 2005.11.03. 12:11:23 |

Váratlan Volán-verség - az FTC megleckéztette a kék-fehéreket

 A Borsodi Jégkorong Ligában még veretlen Alba Volán-FeVita pontok nélkül zárta a még nyeretlen Ferencváros elleni összecsapást. Csibi, Kovács, Palovcik, és Gröschl sérülés miatt hiányzott a keretből, Kövér Gáborral hétfőn szerződést bontott a klub, sőt, a meccs előtt játékengedély hiányban nem korcsolyázhatott jégre Buril, Holéczy és Ondrejcik. Kevés játékossal is veszélyes volt a Volán, de a vezetést mégis a Fradi szerezte meg a szemfüles Jánosi révén. A második harmadban már játékba szállhattak a letiltott hokisok, de a támadások így sem vezettek eredményre. Az utolsó percben Pat Cortina a kapust is lehozta, így Oscarssonnak nem volt nehéz bevennie az üres kaput. A fehérváriak így saját maguknak tették nehézzé a jövőbeni csatározásokat. FTC - Alba Volán-FeVita 2-0 (1-0, 0-0, 1-0)