Hírek
-
Az Alba Volán FeVitában játszhat Michal Stastny
Három hetes próbajátékra Székesfehérvárra érkezett Michal Stastny -írja a sportfórum.hu. A nyolcvanas esztendők világhírű szlovák hokis triójának nevét viselő unokaöccs szerdán az Újpest elleni mérkőzésen mutatkozhat be a címvédő Alba Volán FeVita együttesében. Legutóbb az ausztriai II. ligában szereplő Zeltweg alkalmazásában állt. Pályafutása során 11 együttesben szerepelt, s mindenütt ponterős játékosnak számított.
2005.11.15. 14:01:45 -
Székesfehérvár mutatkozik be a Magyar Újságírók Országos Szövetségének székházában
Székesfehérvár mától mutatkozik be a Magyar Újságírók Országos Szövetségének budapesti székházában. A városról szóló kiállítás-megnyitó után sajtóbeszélgetésre került sor, amin több ismert fehérvári sportember is részt vett. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér kíváló bemutatkozási lehetőségként értékelte a rendezvényt: szólt a Vörösmarty Színház felújításáról, az itt megtelepedett 190 vállalatról és a jövő héten kedden átadandó 63-as elkerülőről is. A házban naponta akár több száz újságíró is megfordul, akik elvihetik a hírét a királyi városnak, és segíthetik ellensúlyozni az ország Budapest-centrikusságát - mondta Eötvös Pál a MUOSZ elnöke. (a sajtóanyagokat innen is letöltheti)
2005.11.15. 13:45:40 -
Magyarország kapta a legjobb osztályzatokat és miénk a legnagyobb hiány is
Magyarországnak adta idén is a legjobb osztályzatokat az átalakulási folyamat összehasonlító kategóriáiban az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank. A londoni intézmény éves jelentése szerint hazánkban idén 3,5 százalékos GDP-növekedés várható a tavalyi 4,2 százalék után, az inflációt pedig 3,8 százalékra jósolja a tavalyi 6,8 százalék után. Ugyanakkor Magyarországé a legnagyobb államháztartási hiány a közép-kelet-európai térségben, és az Európa Bank előrejelzése szerint a deficit idén el fogja érni a GDP 6 százalékát.
2005.11.15. 08:53:52 -
Sok ittas vezetőt kaptak el a rendőrök az elmúlt napokban
Nem volt közlekedési akció a hétvégén Fejér megyében, a rendőrök ennek ellenére tizenhárom ittas járművezetőt jelentettek fel. A legtöbbjüket közúti ellenőrzés során szűrték ki, de akadt, akivel szemben balesetokozás miatt került sor intézkedésre, és ekkor színeződött el a szonda. Székesfehérváron szombaton és vasárnap nyolc ittas gépkocsivezetőt szűrtek ki a rendőrjárőrök. Szombaton hajnalban egyet, míg vasárnap a hajnali órákban négyet. Mind az öt ember nyilatkozatban elismerte az alkoholfogyasztás tényét.
2005.11.15. 08:11:30 -
Három újabb lépés a foglalkoztatásban - már 114 lépés 160 intézkedéssel
Csizmár Gábor foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter hétfőn ismertette a 100 lépés program három újabb intézkedését. A kormány támogatja a mikro-, kis- és középvállalkozások létszámbővítését, elindítja a "Lépj egyet előre" ingyenes szakképzési programot és kiszélesíti a prémiumévek program kedvezményeit. Ezzel a 100 lépés programja már 114 lépést, több mint 160 intézkedést tartalmaz.
2005.11.15. 08:03:08
Alkotmánybíróvá választották Balogh Elemért és Holló Andrást
Alkotmánybíróvá választotta az Országgyűlés Balogh Elemér jogtörténészt és Holló Andrást, a testület volt elnökét, akinek mandátuma néhány napja járt le. A titkos szavazáson Balogh Elemér 333 igen és 22 nem szavazatot kapott, Holló András pedig 323 igen szavazatot 29 nem ellenében. Holló András a folyamatos munkavégzést, Balogh Elemér a tájékozódást nevezte első és legfontosabb feladatának alkotmánybírává választását követően adott nyilatkozatában.
Akadálymentesített lett a város honlapja - jövő héten indul a webmail szolgáltatás is
Székesfehérváron dedikálta újonann megjelenő könyvét Vujity Tvrtko - interjú a szerzővel
"A gyermekek érdeke az első" – interjú a Pozsonyi úti Óvoda intézményvezetőjével
A Pozsonyi úti Óvodában, amely most ünnepli fennállásának 30. évfordulóját, fakultatív angol nyelvtanítás és zenei játszóház is várja a gyerekeket, az udvaron pedig új játszóházikót is avattak a jubileumra. Az intézményben helyet kapnak a társaiktól különböző gyerekek is, külön csoportban foglalkoznak az autista, illetve a részképesség zavaros kisgyerekekkel. Az intézmény múltjáról és jelenéről Vlasics Gyuláné óvodavezetőt kérdeztük, aki 1969 óta dolgozik a pedagógus pályán. Összegzése szerint az óvodában jó kollektíva dolgozik, amely a gyerekek érdekeit tekinti elsődlegesnek.
17,6 milliárdért fejleszt Fehérváron az Alcoa-Köfém
Ismét kikapott az Albacomp - Az utolsó negyedben fordított a Szolnok
A férfi kosárlabda NB1 4. fordulójában az ősi vetélytárs Szolnoki Olaj KK vendége volt az Albacomp. Hiába vezettek a kék-fehérek három játékrészen keresztül, a záró negyedben feltámadt a mostanában nem éppen eredményes támadójátékáról híres Szolnok, és hatpontos győzelmet aratott. Az Albacomp vasárnap a Kecskemét ellen javíthatja mérlegét. Szolnoki Olaj KK - Albacomp 74-68 (14-14, 20-24, 7-14, 33-16)
13 baleset, 13 sérült - az időjáráshoz mérten közlekedjenek
Tizenhárom baleset, ugyanennyi sérült - ez Fejér megye elmúlt heti közlekedési mérlege. A balesetekben ketten meghaltak, négyen súlyosan, míg heten könnyen sérültek. Az egyik halálos baleset szerdára virradóra történt Nagyvenyim területén. A másik halálos baleset csütörtökön este történt Székesfehérváron. A négysávos Újcsóri úton, a sűrű forgalomban szabálytalanul akart áthaladni egy férfi, amikor egy Nissan elütötte. A gyalogos a baleset során olyan súlyosan megsérült, hogy életét vesztette.
A magyar energiapiacot vizsgálja az Európai Unió
Elbukhatjuk az EU-s infrastukturális támogatásokat
Magyarország az EU infrastukturális támogatásainak elvesztését kockáztatja, ha továbbra is szándékosan figyelmen kívül hagyja Brüsszel államháztartási hiányra vonatkozó ajánlásait - jelentette a Magyar Rádió a Dow Jones hírügynökségnek nyilatkozó uniós pénzügyi biztost, Joaquín Almuniát idézve. A biztos hozzátette: a büdzsé deficitje nem csak a statisztikai számbavételi módszer megváltozása miatt nőtt meg, a közpénzek elköltésében más megcsúszások is tapasztalhatók.
Beiktatták hivatalába az Alkotmánybíróság új elnökét
Beiktatták hivatalába az Alkotmánybíróság új elnökét, Bihari Mihályt szombaton Esztergomban. A beiktatást az Érseki Palotában, az Aranybulla előtt tartották. A testület új vezetője elnökként mondott első szavaiban az Alkotmánybíróság hagyományaihoz való ragaszkodását emelte ki. Az ünnepségen előzőleg Holló András, az Alkotmánybíróság távozó elnöke közölte, a testület folytatja, amit 15 éve elkezdett, őrködik a törvényességen, őrködik azon, hogy a kormány betartsa a törvényeket.