Hírek
-
Népligeti kiruccanás - A Fradi vendége a Cornexi
A 13. fordulóval zárul az NB1-es női kézilabda bajnokság 2005-ös szakasza. Az alapszakasz előrehozott tavaszi idényének második körében a Cornexi-Alcoa-HSB Holding a Népligetbe látogat, a Ferencváros otthonába. A fehérváriak nem számíthatnak könnyű sétára, hiszen a Fradi jelenleg a második a tabellán, sőt, az idény elején elvitték a két pontot a koronázó városból. Szabó Edina együttesének szüksége van a győzelemre, mert az idei utolsó bajnoki előtt nincs a legjobb négy táborában. A Cornexi ennek megfelelően vérmes reményekkel utazik a fővárosba. Péntek, 16.00: FTC - Cornexi-Alcoa-HSB Holding (Fehérvár TV: 20.30)
2005.11.18. 09:40:32 -
Pályaválasztási kiállítás a Videoton Oktatási Központban szombatig
A pályaválasztási kiállítás megnyitóján Csizmár Gábor foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter arra hívta fel a fiatalok figyelmét, hogy ma már nagyon gyorsan változnak a munkaerőpiaci igények, s ehhez meg kell tanulni alkalmazkodni. A miniszter a felnőttképzéssel kapcsolatban elmondta, hogy januártól új programot indítanak - írja a radio.hu. Azoknak, akiknek nincs általános iskolai végzettségük, és így valószínűleg szakképzettségük sincs, és azokat is, akiknek van korábban megszerzett szakképzettségük, de az ma már a munkaerőpiacon semmit nem jelent - mondta Csizmár Gábor.
2005.11.18. 08:57:11 -
Délután 25 nyílt és 16 zárt napirendi ponttal folytatódott a Közgyűlés
Délután három órakor a Magyar Közút Kht. Fejér Megyei Területi Igazgatóságával közlekedésbiztonsági beruházásokban történő együttműködési megállapodás megkötéséről tárgyalt és folytatta munkáját a város képviselőtestülete. Szó volt délután a Kríziskezelő tavalyi tevékenységéről, levették a napirendi pontok közül a Fejérvíz Rt. alapító okiratának módosítását, megszavazták a Magyar Történeti Városok és Térségek Szövetségéhez való csatlakozást, támogatták a képviselők a mongol Erdenet várossal való partnerkapcsolati megállapodást. A Közgyűlés elfogadta hét bizottság éves beszámolóját és a térfigyelő kamerák működésének tapasztalatairól is tárgyaltak a városatyák.Elfogadott költségvetési koncepció, új bérlakások és autóbuszjáratok - közgyűlés délelőttNövekvő iparűzési adóbevétel, fontos együttműködések - polgármesteri sajtótájékoztató
2005.11.17. 20:18:44 -
Megkapta az építési engedélyt az autóbusz-pályaudvar
Döntés született és már a tervek is elkészültek az autóbusz-pályaudvar felújításáról, ami régóta jogos igénye a székesfehérváriaknak és a környező településeken élőknek. Mint tudjuk, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal a bontási munkákat ugyan jóváhagyta, de elsőfokon elutasította az új épület megépítésére vonatkozó terveket. Warvasovszky Tihamér polgármester a megvalósítás érdekében többször egyeztetett Dr. Varga Kálmánnal, a KÖH elnökével, ígyaz utolsó akadály is elhárult az új autóbusz-pályaudvar építése elől.
2005.11.17. 17:15:04 -
Elfogadott költségvetési koncepció, új bérlakások és autóbuszjáratok - közgyűlés délelőtt
A mai közgyűlés megtárgyalta és elfogadta a város 2006-os költségvetési koncepcióját. Warvasovszky Tihamér polgármester bevezetőjében elmondta, hogy nem számolhat a város a gépjárműadóból, illetve az illetékekből befolyó összegek növekedésével, ellenben várhatóan nő majd az iparűzési adóbevétel és a központi támogatás. A közgyűlés döntött arról is, hogy újabb 60 bérlakás épül - játszótérrel - a Mura utcában, valamint négy új parcellával bővül a Béla úti köztemető. Több autóbuszjárat menetrendje módosul, december 11-től helyi járat közlekedik Börgöndre, jövőre pedig új kisbuszok szállítják az utasokat a Palotavárosban.
2005.11.17. 14:50:23
Töretlenül fejlődik a fehérvári tollaslabda
A tömegsport önfeledt nyári foglalatosságából immár Székesfehérváron is igazi versenysporttá nőtte ki magát a tollaslabda. A Bánhegyi Gábor vezette albatoll.hu utánpótláskorú versenyzői a csapat OB1 B-csoportjába játszották magukat, de a fiatal tollasosok nem csak itthon, hanem külföldön is remekelnek. Bánhegyi Zita, Sveininger Aletta, Szatzker Márton. Csupán néhány név a fehérvári tehetségek közül, akiket újabb és újabb szép jövő előtt álló sportolók követnek.
Az MPS Alba-Fehérvár Póló SE jövőre már az OBI-ben szeretne szerepelni
Reggel nyolc órától ülésezik a Közgyűlés - tárgyalják a 2006-os költségvetés koncepcióját is
Csütörtökön reggel nyolc órától ülésezik Székesfehérvár Közgyűlése. A 64 napirendi pont között szerepel a 2006-os költségvetés koncepciója, a Jáky József Műszaki Szakközépiskola és a Városi Képtár-Deák Gyűjtemény igazgatói megbizatásának javaslata, a Béla úti köztemető bővítése, több terület forgalomképessé nyilvánítása és a város csatlakozása a 2011-es Jégkorong VB megrendezésének pályázatához, illetve a bizottságok is most számolnak majd be ez évi tevékenységükről. Zárt ülésen tárgyalnak a Városatyák az Érdy János Emlékérem adományozásáról. Az ülést este fél hatig a Fehérvár Televízió élőben közvetíti. (napirendi pontok)
"Álmos" győzelem Újpesten - Egy góllal volt jobb a Volán
Az Interliga 13. fordulójában már a próbajátékon szereplő szlovák szélső, Michal Stastny-vel a soraiban korcsolyázott jégre az Alba Volán-FeVita az UTE otthonában. A csapatok rendkívül álmosan mozogtak a pályán, majd az unaloműzés első kézzelfogható eszközeként az Újpest szerzett vezetést. A Budait kiválóan helyettesítő Hetényi Zoltán ezután megálljt parancsolt a megyeri úti korongoknak, míg a túloldalon fordítottak a Volán támadói. Az Alba Volán-FeVita egy góllal ugyan jobb volt ellenfelénél, de emlékezni csupán a győzelemre érdemes. UTE - Alba Volán-FeVita 1-2 (1-0, 0-1, 0-1)
Székesfehérvár szociális munkásait köszöntötték a Városházán
Mire használjuk az EU-tagságot - hogyan használhatnánk jobban?
A Miniszterelnöki Hivatal EU Kommunikációs Főosztálya kezdeményezésére uniós képzés indul a magyarországi nyomtatott és elektronikus média munkatársai számára az ország hét régiójában. Szó esik majd a leendő magyar euró-tagságról, és az ezt célzó előkészületek állásáról, vagy például a tartósan magas olajárból következő, várható fejlődési irányokról. A képzést neves, nagy uniós tapasztalattal rendelkező újságírók vezetik. Székesfehérváron november 25-én pénteken lesz. Amennyiben részt kíván venni az eseményen, november 22-ig az alábbi címen regisztráltassa magát: eip.fejer@euvonal.hu
Fejér Megyei Európai Információs Pont
Melltartó után cipőháború a kínaiakkal az EU-ban
A régiós intézményrendszerről tárgyaltak a "Hetek"
Szerdán a székesfehérvári Városházán tartotta ülését a Közép-Dunántúli Regionális Koordinációs Fórum. A testületet a közép-dunántúli régió három megyéjének közgyűlési elnökei és a négy megyei jogú város polgármestere alkotja. A régiót érintő aktuális kérdésekről és fejlesztési elképzelésekről időről-időre egyeztetnek a résztvevők, a legutóbbi találkozó házigazdája Székesfehérvár volt.
Elkészült az ingyenes parkoló a kórháznál
A DM tolvajait keresi a rendőrség
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság nyomozást folytat ismeretlen tettesek ellen, aki 2005. augusztus 01-jén a Székesfehérvár, Koch László utcában lévő DM üzletből különböző kozmetikai cikkeket tulajdonítottak el 172.345.- Ft értékben. Az ötfős csoport tagjainak tevékenységét a bolt kamerája rögzítette. A rendőrség kéri, hogy aki a képen látható személyek bármelyikét felismeri, az hívja a székesfehérvári nyomozókat a 22/541-600/24-20-as telefonszámon, vagy a 107-es és a 112-es segélyhívók bármelyikén. Ingyenes zöld számunk: 06-80/200-607. (A kép megtekintéséhez kattinson a címre)