-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Zárt ülésen döntött ma a közgyűlés a külső szakértői helyekről
Zárt ülésen döntött ma Székesfehérvár Megyei Jogú Város közgyűlése azokról a személyekről, akik külső szakértőként segítik majd a szakbizottságok munkáját. Összesen 42 fő dolgozik majd a bizottságokban külsősként, az MSZP és a Fehérvári Polgárok Egyesülete együtt 16 tagot, a Fidesz szintén 16 tagot, az SZDSZ 5 tagot, míg az MDF és a VÁLASZ 3, illetve 2 tagot delegál a bizottságokba. Székesfehérvár polgármestere kiemelte, legfontosabb kérése volt a pártok felé, hogy lehetőleg valamennyi bizottságba szakértőket küldjenek.
Zárt ülésen döntött ma Székesfehérvár Megyei Jogú Város közgyűlése azokról a személyekről, akik külső szakértőként segítik majd a szakbizottságok munkáját. Összesen 42 fő dolgozik majd a bizottságokban külsősként, az MSZP és a Fehérvári Polgárok Egyesülete együtt 16 tagot, a Fidesz szintén 16 tagot, az SZDSZ 5 tagot, míg az MDF és a VÁLASZ 3, illetve 2 tagot delegál a bizottságokba. Székesfehérvár polgármestere kiemelte, legfontosabb kérése volt a pártok felé, hogy lehetőleg valamennyi bizottságba szakértőket küldjenek.
„Az elmúlt hetek tárgyalásai során megállapodtunk abban, hogy melyik párt hány külsős bizottsági helyet tölt be, illetve abban is megállapodtunk, hogy melyik bizottságban töltik be ezeket helyeket” – emelte ki a közgyűlést követően Warvasovszky Tihamér polgármester, akinek legfontosabb kérése az volt a pártokhoz, hogy lehetőleg minden bizottságba főként szakértők kerüljenek. „Örülök, hogy konszenzussal kezdik el a bizottságok a munkát, azok az elvek, amelyek alapján felálltak a bizottságok, a külső szakértők esetében is érvényesültek” –hangsúlyozta Székesfehérvár polgármestere. Az Önkormányzati Törvény szerint a képviselő tagok száma eggyel több kell, hogy legyen, mint a külső szakértők száma, így 42 fő kinevezéséről döntöttek ma. A helyek elosztása a bejutott képviselők és tagok száma alapján történt, így az MSZP és Fehérvári Polgárok Egyesülete együttesen ad 16 tagot, az SZDSZ 5 külső tagot, a Fidesz szintén 16 külső tagot, az MDF hármat, a VÁLASZ pedig két tagot delegálhatott.