-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A tervek szerint halad a Nappali Szolgáltató Centrum építése
Jövő tavasszal készül el a Nappali Szolgáltató Centrum Székesfehérváron, ahol a legfontosabb cél, hogy ne csak fedelet adjanak, hanem esélyt is a hajléktalanoknak arra, hogy visszailleszkedjenek a munkaerőpiacra. A program megvalósítására 238 millió forintot nyert EU-s pályázaton a Kríziskezelő. A Nappali Szolgáltató Centrumban innovatív szolgáltatások kapnak helyet, lesz információs iroda, számítógép terem, tanuló szoba, könyvtár és interjú szoba is. Az intézmény feladata lesz az is, hogy alapismereteket nyújtva felkészítsék a motivált embereknek arra, hogy komolyabb tanfolyamokon is részt vehessenek.
2006.10.20. 03:54 |
Jövő tavasszal készül el a Nappali Szolgáltató Centrum Székesfehérváron, ahol a legfontosabb cél, hogy ne csak fedelet adjanak, hanem esélyt is a hajléktalanoknak arra, hogy visszailleszkedjenek a munkaerőpiacra. A program megvalósítására 238 millió forintot nyert EU-s pályázaton a Kríziskezelő. A terveknek megfelelően halad a Nappali Szolgáltató Centrum építése a Sörház téren. A munkaterületet júliusban adták át a kivitelezőnek és március közepén tervezik a műszaki átadást. Mint ismeretes a centrum 238 millió forintba kerül, amit nyertes EU-s pályázatból finanszíroznak. Zsabka Attila a hajléktalan szálló vezetője elmondta, hogy az idei télre 10 beadott pályázatuk közül kilencen nyertek támogatást.
A Nappali Szolgáltató Centrumban innovatív szolgáltatások kapnak helyet, lesz információs iroda, számítógép terem, tanuló szoba, könyvtár és interjú szoba is. A centrum feladata lesz az is, hogy alapismereteket nyújtva felkészítsék a motivált embereknek arra, hogy komolyabb tanfolyamokon is részt vehessenek.