Hírek
-
Tópartis növendékek kiállítása nyílik kedden a Volksbank Galériában
Már második éve támogatja a Volksbank Székesfehérváron a kortárs képzőművészetet. A tavalyi nagysikerű Újházy Péter-, illetve Kőnig Frigyes kiállítások után, ebben az évben a bank négy rangos művészeti esemény mecénása lesz. Az idei sorozat első programja a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola tanárainak és növendékeinek közös kiállítása lesz. A rendezvény megnyitója március 7-én kedden 17.30-kor lesz a Volksbank Rt. Székesfehérvári bankfiókjában és galériájában. (Táncsics Mihály utca 7.) A kiállítás 2006. május 10-ig tekinthető meg.
2006.03.05. 19:15:26 -
1970.01.01. 01:00:00
-
Albacomp-vereség a feltámadó Univer otthonában
A koásrlabda NB1 soros rangadóján az Albacomp a győzelem reményében lépett pályára Kecskeméten, hiszen az Univer utóbbi hat mérkőzésén pont nélkül maradt. A mérkőzést a jelenleg jobb formában lévő fehérváriak kezdték jobban, a második és a harmadik negyedben is Fodor Péter alakulata irányított, azonban a poraiból feltámadó Kecskemét olyan utolsó játékrészt vágott ki, amit az Albacomp szinte csak állva kémlelt. Az Univer remek hajrájának köszönhetően magabiztosan győzte le a dobogóra pályázó Albacompot. Univer KSE-Albacomp 105-87 (28-21, 20-26, 22-24, 35-16)
2006.03.05. 11:10:12 -
Újabb pofon a Cornexinek – Kiskunhalason kaptak ki a fehérváriak
A Cornexi-Alcoa-HSB Holding felsőházi rájátszásból kimaradó női kézilabda csapata a becsület jegyében lépett pályára az újonc Kiskunhalas otthonában, és alulmaradt lelkes ellenfelével szemben. A mérkőzés elején még esélyeshez méltó játékot produkáltak Szabó Edina játékosai, azonban a folytatásban a hazaiak koncentráltak jobban, és a 35. perctől végig vezetve nyerték a találkozót. A bajnokság fontosabb küzdelmeit már csak szemlélő fehérváriaknak van lehetőségük a javításra: a Magyar Kupában és az EHF-Kupában még versenyben van a Cornexi... Kiskunhalas – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 24–21 (11-11)
2006.03.05. 11:00:06 -
Almási Zoltán és Gyimesi Zoltán vezet a fehérvári sakk-ob-n
Székesfehérváron, a Magyar Király Szállodában megrendezésre kerülő 56. férfisakk-bajnokság harmadik fordulójában Almási Zoltán sötéttel legyőzte Portisch Lajost. A győzelemmel Almási holtversenyben befogta Berkes Ferenccel remiző Gyimesi Zoltánt, s a duó félpontos előnnyel áll az élen. Megszerezte első fél pontját a junior bajnok Szabó Krisztián.
2006.03.04. 12:58:19
Küzdeni, hajtani, becsületből – ma, 18.00: Kiskunhalas – Cornexi
Küzdeni, hajtani, becsületből! Ez lehet a Cornexi-Alcoa-HSB Holding jelszava a női kézilabda NB1 alapszakaszának utolsó három mérkőzésén. Szabó Edina együttese szombaton 18 órakor az újonc, ám eredményesen szereplő Kiskunhalas otthonában vendégeskedik. A visszavonult – és immár technikai igazgatóként teljesítő – Siti Beáta nélkül pályára lépő Cornexi a tabella 5. helyén áll, és nagy valószínűség szerint nem is mozdul el onnan, a rájátszásban csak ezért a pozícióért küzdhet majd. A Zsiga Gyula által dirigált Halas a 6., ám a két csapat között óriási a különbség. Ezt a differenciát a hétvégén az egymás elleni eredményben is meg kell mutatni, nem csak becsületből, hanem azért is, hogy győzelemmel hangoljanak Tápaiék a jövő heti, debreceni Magyar Kupa mérkőzésre.
Parádés győzelem a Sóstón - öt góllal verte a Diósgyőrt az FC Fehérvár
Az FC Fehérvár nehezen lendült játékba, ám később egyre magabiztosabban játszott, és végül megérdemelt ötgólos sikert aratott a vendég Diósgyőr ellen a Borsodi Liga 17. fordulójának a nyitómeccsén. A csapat pontszámban utolérte az éllovas Újpestet. A Fehérvár fizikálisan is jobban bírta a 90 percet, és a mérkőzés végén sem állt le, sőt újabb gólokat szerzett, és ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott...
Több, mint egy tucat baleset a téli-tavaszi évszakforduló hetében
Tizennégy fehérvári projekt a Nemzeti Fejlesztési Terv II-ben
Kell a győzelem! – ma, 19.00: FC Fehérvár – DVTK
A Ferencváros elleni hazai 1-1 után mindenképpen a győzelem reményében lép pályára az FC Fehérvár a Borsodi Liga 17. fordulójában. A fehérváriak azt a Diósgyőrt látják vendégül az új világítást avató találkozón, amely együttese azon kevesek közé tartozott az ősszel, akik legyőzték a Vidit. (A másik a Debrecen volt.) Csertői Aurél szerint a védekezésben és az egyéni teljesítményekben is javulniuk kell a piros-kékeknek, s ha ez sikerül, akkor nem lehet gond a három pont megszerzése a pénteken 19 órakor kezdődő mérkőzésen. Az FCF-nél Daniel Tudor sárga lapos, Farkas Balázs és Csizmadia Csaba pedig piros lapos eltiltása miatt nem léphet pályára a DVTK ellen.
Bikini lesz most szombaton az ARÉV csarnokban
A Kispál és a borz együttes koncertezik Pénteken a Baseben
Közalkalmazotti juttatásokról tartott tájékoztatót a város polgármestere
Jövő héttől az Újpest ellen a küzd a Volán a bajnoki címért
14 év után ismét a Magyar jégkorong bajnokság döntőjébe jutott az Újpest. A Borsodi Jégkorong Liga három győzelemig tartó elődöntőjében a nyáron megerősödött fővárosi alakulat 3-1-es összesítéssel múlta felül az anyagi problémákkal küzdő DAC-Invitelt. Ennek eredményeként megszakad az utóbbi évek hagyománya, miszerint a bajnoki döntőben a dunaújvárosiak és az Alba Volán-FeVita játékosai viaskodnak a végső győzelemért. A finálé négy győzelemig tartó párharcát kedden, Székesfehérváron kezdik a felek: a Volán és az UTE.