-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Megfelelő helyszín lenne Székesfehérvár - a városban tárgyalt a Stadler elnöke
Warvasovszky Tihamér polgármester közelmúltbeli svájci megbeszélését követően kedden a Városházára látogatott Peter Spuhler, a Stadler tulajdonosa és elnöke, Peter Jenelten Marketing és értékesítési Elnökhelyettese és Jürg Gygax Nemzetközi ügyek Elnökhelyettese társaságában. A találkozóra elkísérte Dunai Zoltán, a Stadler Magyarország igazgatója és Szabó Zoltán, a pusztaszabolcsi javító bázis ügyvezető igazgatója. Megtekintve a tervezett fehérvári helyszint, és már korábban megismerve a város gazdasági, szakképzési és foglalkoztatási helyzetét, úgy látják, hogy Székesfehérvár megfelelő helyszíne tervezett beruházásuknak. – tájékoztatta Warvasovszky Tihamér polgármestert Peter Spuhler.
2006.11.14. 21:54 |
Warvasovszky Tihamér polgármester közelmúltbeli svájci megbeszélését követően kedden a Városházára látogatott Peter Spuhler, a Stadler tulajdonosa és elnöke, Peter Jenelten Marketing és értékesítési Elnökhelyettese és Jürg Gygax Nemzetközi ügyek Elnökhelyettese társaságában. A találkozóra elkísérte Dunai Zoltán, a Stadler Magyarország igazgatója és Szabó Zoltán, a pusztaszabolcsi javító bázis ügyvezető igazgatója. Megtekintve a tervezett fehérvári helyszint, és már korábban megismerve a város gazdasági, szakképzési és foglalkoztatási helyzetét, úgy látják, hogy Székesfehérvár megfelelő helyszíne tervezett beruházásuknak. – tájékoztatta Warvasovszky Tihamér polgármestert Peter Spuhler.
Az új befektetéssel tovább nőhet Székesfehérvár ipari-gazdasági potenciálja – hangsúlyozta a találkozón a polgármester. A város továbbra is minden megtesz, hogy kedvező működési környezetet teremtsen az ide települő nagyvállalatoknak – tette hozzá a polgármester. A találkozón több személyes kérdés is felvetődött. Peter Spuhler – a polgármesterhez hasonlóan - szintén parlamenti képviselő és egyúttal a Svájci-Magyar Kereskedelmi Kamara Elnöke. Mivel a svájci cégtulajdonos 20 éven keresztül aktív jéghkorong játékos volt, Warvasovszky Tihamér egy Alba Volán Fevitás mezzel ajándékozta meg.
A mai napon Peter Spuhler magyarországi programját Budapesten folytatta, ahol kormánytagokkal találkozott. A Stadler végső döntését a kormányzati tárgyalásokat követően hozza meg. Ami biztos, a magyar 30 darabos Flirt megrendelésből az első motorvonat szerelvényt határidő előtt, december 18.-án, éppen Székesfehérváron adják át.