-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Nyitás Norvégia felé - Székesfehérváron járt a norvég nagykövet asszony
Székesfehérvárra látogatott pénteken a norvég nagykövet. Bente Angell-Hansen rövid sétát tett a történelmi belvárosban, majd megtekintette a Hiemer-házat, amelynek további felújításához nagy eséllyel pályázik a város az un. Norvég Alap forrásaira. A pályázatok elbírálásának folyamatában részt vesz Bente Angell-Hansen asszony is, aki a látogatás alkalmából elmondta, személyesen is meggyőződött arról, hogy valóban élő kulturális örökséget jelent az épület Székesfehérvár számára.
Székesfehérvárra látogatott pénteken a norvég nagykövet. Bente Angell-Hansen rövid sétát tett a történelmi belvárosban, majd megtekintette a Hiemer-házat, amelynek további felújításához nagy eséllyel pályázik a város az un. Norvég Alap forrásaira. A pályázatok elbírálásának folyamatában részt vesz Bente Angell-Hansen asszony is, aki a látogatás alkalmából elmondta, személyesen is meggyőződött arról, hogy valóban élő kulturális örökséget jelent az épület Székesfehérvár számára.
Warvasovszky Tihamér polgármester meghívására Székesfehérvárra látogatott Bente Angell Hansen asszony, Norvégia magyarországi nagykövete. A nagykövet megtekintette a városházát, a történelmi belvárost és a felújított Hiemer házat is, ahol Székesfehérvár gazdasági fejlődéséről és stratégiájáról tartott előadást Székesfehérvár polgármestere.
A bemutatott projektek között szerepelt természetesen a város egyik kulcsprojektje, a Hiemer ház II. és III. ütemének teljes rekonstrukciója is. A következő, II. ütem felújítására 2006 márciusában nyújtott be pályázatot az önkormányzat az un. Norvég Alapba. A II. ütem felújítása mintegy 850 millió forintba kerül, ebből 710 millió forintra pályázik a város a Norvég Alapból. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség a 300 magyar pályázat közül 12 pályázatot javasolt támogatásra, ezek között is előkelő helyen szerepelt a Hiemer-projekt is. A pályázatok elbírálásának folyamatában részt vett Bente Angell-Hansen asszony is, aki a látogatás alkalmából elmondta, személyesen is meggyőződött arról, hogy valóban élő kulturális örökséget jelent az épület Székesfehérvár számára.