Hősiesen küzdőtt az FC Fehérvár és legyőzte az Újpestet

A Borsodi Liga 14. fordulójának egyik rangadóján a tabella 5. helyén álló FC Fehérvár a harmadik Újpest FC alakulatát látta vendégül. A találkozó előtt néma gyásszal emlékeztek csapatok és szurkolók minden idők legnagyobb labdarúgójára, a 79 éves korában elhunyt Puskás Ferencre. A nagyiramú és gólgazdag találkozót a hazaiak nyerték úgy, hogy a 28. perctől emberhátrányban játszottak Marijan Vlak fiai. FC Fehérvár – Újpest FC 3-2 (3-1)
2006.11.17. 23:07 |

A Vidi kezdte jobban a bajnoki rangadót, a hatodik percben Kuttor Attila révén már vezettek is a fehérváriak, majd nem sokkal később az újpestiek gólvágója, Rajczi Péter egyenlített. A 21. percben ismét a hazai drukkerek örülhette, ugyanis Bozic labdája Julinho-hoz került – lesgyanús helyzetben –, a fehérváriak brazilja pedig nem hibázott, megszerezte első találatát a bajnokságban. A 28. percben Sápi játékvezető kompenzálta hibáját, bár, ténykedése eme pillanatában sem állt a helyzet magaslatán. Egy labdáért folytatott harcban Bozic könyöke eltalálta Vermes arcát, az újpesti védó összerogyott, Sápi pedig – nem látva szabálytalanságot tovább engedte a játékot. Néhány másodperccel később – amikor a labda pályán kívülre jutott – Mario Bozicnak felmutatta a piros lapot a bíró... A kiállítást követően nem látszott a játékon, hogy a vendégek emberelőnyben futballoznak, s a 37. percben Jusuf Dajic révén növelte előnyét a Fehérvár, 3-1!

Fordulás után az Újpest irányított, de támadásaik végén nem tudzták érvényesíteni létszámfölényüket, csupán egy jól eltalált szabadrúgásból tudtak felzárkózni a fővárosiak a 63. percben, Tisza csavarását védte be Sebők-kapus, 3-2. A hátralevő időben a teljesen elfáradó fehérvári játékosok szívvel-lélekkel, hősiesen törekedtek az eredmény őrzésére, és az erőfeszítések sikerre vezettek, nagy csatában nyert a Vlak-csapat.

FC Fehérvár – Újpest FC 3-2 (3-1)