Hírek
-
Országos táncverseny lesz szombaton az ARÉV Sportcsarnokban
A Laguna Kulturális és Táncsport Egyesület szervezésében április 22-én szombaton 11 órai kezdettel az ARÉV Sportcsarnokban kerül sor a „B” kategóriás országos bajnokságra, ahol sztenderd és latin amerikai táncok kategóriában mérhetik össze tudásukat a párok. Szilner Tibor, a rendezvény főszervezője elmondta, a László-Vill Kupáért összesen 8 korosztály, többek között gyerek, junior, ifjúsági, felnőtt és szenior osztályok versenyeznek majd és mintegy 100-120 párt várnak a versenyre az ország minden részéről.
2006.04.21. 00:28:14 -
Legyen a kulturális vérkeringés része a partykultúra
A stillborn-production fehérvári alkotó csapat egy rendezvénnyel kívánja felhívni a figyelmet a tehetségekre. Április 22-én a Base-ben (Hadiárva utca 2) megrendezésre kerülő NOISE GATE fesztiválon fellépnek a mai modern elektronikus zenét képviselő amatőrök, és fotósok állítanak ki. A rendezvény első felében a zenei produkciókat hallgathatjuk meg, majd később szintén kezdő Dj-k veszik át az irányítás egészen reggelig.
2006.04.21. 00:25:48 -
Elhunyt Bella István Kossuth- és kétszeres József Attila-díjas költő
Elhunyt Bella István Kossuth- és kétszeres József Attila-díjas költő csütörtökön hajnalban - közölte a Magyar Írószövetség. Bella István 1940. augusztus 7-én született Székesfehérváron. A 60-as években könyvtáros volt, majd a Tiszta Szívvel című lap főszerkesztője. 1978 és 1991 között az Élet és Irodalom című hetilap munkatársa, főmunkatársa, rovatvezetője, 1994-től pedig a Magyar Napló versrovatát szerkesztette.
2006.04.20. 16:36:18 -
Kezdődik az allergiaszezon - minden negyedik ember allergiás Magyarországon
Minden negyedik honfitársunk szenved valamelyik növény pollenjétől, a szakértő arra hívja fel a figyelmet, hogy az allergiára hajlamosak esetében a gyógyszeres terápiát már a szezon előtt be lehet állítani. Virágzik a mogyoró, az éger, a kőris, a nyír- és a nyárfa; a fák pollenje a lakosság mintegy negyedénél okoz allergiát. Az allergiára hajlamosak esetében a gyógyszeres terápiát már a pollenszezon előtt be lehet állítani, és korszerű készítményekkel tünetmentessé lehet tenni a betegséget.
2006.04.20. 15:03:51 -
Új orvosi szoba a Szt. István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskolában
Új orvosi szobát adtak át a Szent István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskolában csütörtökön délelőtt. A saját orvosi szoba azért fontos az iskolának, mert az 1219 tanuló jelentős részének elengedhetetlen a gyakorlatához az egészségügyi alkalmasság megléte. Az iskola a Fejér Megye Közoktatásáért Közalapítványnál nyert támogatást, amit 150 ezer forinttal egészített ki a város Önkormányzata. Az átadáson Warvasovszky Tihamér polgármester bejelentette, hogy saját polgármesteri keretéből 100 ezer forintot adományoz az orvosi szoba műszaki berendezéseinek megvásárlásához.
2006.04.20. 14:08:52
Baleset szemtanúit keresi a Székesfehérvári Rendőrkapitányság
Március 31-én 06.40 perckor a 63-as főúton Aba-Székesfehérvár között történt baleset tisztázása érdekében tanúkat keresnek. A baleset részese egy középkék színű Seat Cordoba. A rendelkezésre álló adatok szerint a Seat-ot egy szemből több jármű előzését megkezdő ismeretlen rendszámú sötétszínű Audi szorította le, ami nem tudta biztonságosan befejezni az előzést. Az ismeretlen Audi megállás nélkül Székesfehérvár felé tovább hajtott...
Halálos baleset a rossz minőségű 6207-es úton
Közlekedési balesetben elhunyt egy középkorú férfi, miután Fiat gépkocsijával egy teherautónak ütközött. A helyszíni szemle és a műszaki mentés jelenleg is folyamatban van a 6207-es számú úton. Elsődleges információk szerint egy Fiat Uno közlekedett a rendkívül rossz minőségű úton Adony felé haladva, amikor eddig tisztázatlan körülmények között áttért a szemközti sávba, ahol frontálisan összeütközött egy konténereket szállító Mercedes tehergépkocsival.
Fejlesztési Pólus projektek: innováció a gazdaságfejlesztésben
Ifjúsági versenyt rendezett a Székesfehérvári Polgári Védelmi Kirendeltség
"Kényszerexílium" - Székely János Jenő életműkiállítása a Pelikán Galériában
Sikeres volt a Torkos Csütörtök
Az éttermek is jól jártak a márciusi akcióval, amelynek keretében féláron ehettek, ihattak a vendégek - derül ki a Magyar Turizmus Zrt. felméréséből. A Bor és Gasztronómia évében, a Nagy Ízutazás eseménysorozat részeként, a Magyar Turizmus Zrt. kezdeményezésére, március 2-án került megrendezésre a Torkos Csütörtök elnevezésű akció, amelyben országszerte mintegy 500 étterem vett részt. Ezen éttermekben az adott napon 50 százalékos kedvezménnyel lehetett fogyasztani.
Vereség Sopronban - a harmadik helyről kezdi a rájátszást az Albacomp
A kosárlabda NB1 alapszakaszának utolsó fordulójában a minél jobb helyezésre törekvő Albacomp Sopronban vendégszerepelt, és nyolcpontos vereséget szenvedett. A rájátszás párosításai szempontjából koránsem volt mindegy, miként zárják a fehérváriak az alapszakasz küzdelmeit, és fél szemmel a Debrecen – Paks mérkőzésre is sandítaniuk kellett. Nos, mivel az Albacomp kikapott és a Debrecen is győzni tudott az Atomerőmű ellen, Fodor Péter alakulata a harmadik helyen zárt, és a kaposvárral küzd majd a paly-off-ban a négy közé jutásért. Soproni sÖrdögök – Albacomp 98-90
Emberelőnyös pontvesztés - nem érte utol az Újpestet az FCF
A 18. fordulóból elhalasztott mérkőzésen a Bozsik Stadion játéktere már alkalmas volt a futballra – vagy inkább a grundlabdázásra. Az FC Fehérvár számára a néhol göröngyös, máshol sárpamacsos pálya eleinte nem okozott gondot, már a 8. percben Nagy Dániel révén vezetést szerzett Csertői Aurél alakulata a Budapest Honvéd otthonában... Bp. Honvéd – FC Fehérvár 1-1 (0-1)
A világ minden részéről érkezett dicsérő levél a székesfehérvári fiataloknak
Kosárból sohasem elég - 60 órán át pattogott a labda a Sziget utcában
Aki igazán szereti a kosárlabdát, az sohasem unja meg imádott sportágát, akár nézi, vagy akár űzi azt, mondjuk hatvan órán keresztül. A Teleki Blanka Gimnázium fiataljai még 1997-ben gondoltak egyet, és egy röpke csapattoborzás után máris pattogtatták a labdát, két és fél napon át. Ennek immár tíz éve, és a Telekisek hagyományt kreáltak a vad ötletből, sőt, a kosarasok tábora túlnőtt a gimnáziumon. A Sziget utcai Általános Iskola tornatermében csütörtök reggel nyolc óta kosaraztak a fiatalok szombat este nyolcig, nem Guiness-rekordra törve, csupán a kosárlabda szeretetéért.