-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Polgárőrök és Közterület felügyelők vigyáznak a temetők nyugalmára a városban
A Város temetőinek őrzéséről tartottak sajtótájékoztatót szerdán délután a Városházán. November 1-től a Városgondnokság és a Városi Polgárőrség közösen őrzi a hat önkormányzati temetőt -mondta Warvasovszky Tihamér polgármester. Cseh István a Városi Polgárőrség vezetője hangsúlyozta, hogy sok olyan jelzés érkezett az önkormányzathoz, hogy ellopják a virágokat a sírokról és a mozdítható sírkövek lopása is többször előfordult az elmúlt hónapokban. A város a polgárőrséggel közösen november elseje óta őrzi a Béla Úti-, a Csutora-, a Sóstói-, a Fecskeparti-, a Szedreskerti- és a Hosszúsétatéri temetőt.
2006.12.06. 14:22 |
A Város temetőinek őrzéséről tartottak sajtótájékoztatót szerdán délután a Városházán. November 1-től a Városgondnokság és a Városi Polgárőrség közösen őrzi a hat önkormányzati temetőt -mondta Warvasovszky Tihamér polgármester. Cseh István a Városi Polgárőrség vezetője hangsúlyozta, hogy sok olyan jelzés érkezett az önkormányzathoz, hogy ellopják a virágokat a sírokról és a mozdítható sírkövek lopása is többször előfordult az elmúlt hónapokban. A város a polgárőrséggel közösen november elseje óta őrzi a Béla Úti-, a Csutora-, a Sóstói-, a Fecskeparti-, a Szedreskerti- és a Hosszúsétatéri temetőt.
A polgárőrség minden temetőben 2-2 fővel teljesít szolgálatot délutánonként, a Városgondnokság pedig kora reggeltől kora délutánig vigyáz a nyugalomra. Mióta állandó a polgárőrök és a biztonsági őrök jelenléte a temetőkben, azóta többször akadályoztak meg lopást: egy esetben teherautóval hajtottak be például a Fecskeparti temetőbe, hogy onnan sírköveket vigyenek el.
Ebben az évben a polgárőrök ingyen végzik a temetők őrzését késő estig. Januártól pedig 24 órás lesz a biztonságiak jelenléte.