Hírek


/ 2006.04.25. 12:19:38 |

Bajnokik között kupaláz – ma, 18.00: DVSC – FCF az MK-ban

 Kesergésnek nincsen hely, Magyar Kupa-döntőt nyerj! – No, ennél biztos jobb rigmusokat találnak majd ki az FC Fehérvár kitartó szimpatizánsai, feltéve, ha a Vidi túljut az elődöntőn. A hétvégi bajnokin három góllal lepte meg Csertői Aurél alakulatát a Kaposvár, az a Rákóczi, melyet éppen a fehérváriak búcsúztattak a Kupa nyocaddöntőjében. A finalista tagságért most két igen kemény mérkőzés vár az FC Fehérvár együttesére, hiszen Kuttorék kedden 18 órakor Debrecenben kezdenek, majd május 3.-án a Sóstói Stadion-beli visszavágón csap össze a két bajnoki dobogóra is pályázó csapat.
/ 2006.04.25. 09:17:56 |

"Nagy dolgokat kell eldönteni, ezt csak együttműködéssel lehet..."

 Székesfehérvár 1. sz választókerületének országgyűlési képviselője után, most a 2. sz. választókerület új országgyűlési képviselőjét mutatjuk be olvasóinknak. Székesfehérvár 2.sz. választókerületében a nem végleges végeredmény szerint Dr. Gógl Árpád (Fidesz-KDNP) szerezte meg az első helyet : 17 314 szavazatot kapott, így a voksok 51,24%-át szerezte meg. Elmondta, hogy továbbra is képviseli azt az értékrendet, amit eddig képviselt az Öreghegy, Maroshegy, Felsőváros, Feketehegy-Szárazrét, Polgárdi, Füle , Csősz, Soponya, Tác és Seregélyes polgárainak érdekében.

/ 2006.04.25. 00:35:49 |

Postaládába rejtett bomba robbant a városban

 A postaládába rejtett, egyelőre ismeretlen szerkezet akkor robbant fel, mikor a lakás tulajdonosa ki akarta nyitni a levélszekrényt. A helyszínre riasztott tűzszerészek jelenleg is vizsgálják a robbanószerkezet mibenlétét. Személyi sérülésről eddig nem érkezett információ.

/ 2006.04.24. 23:08:26 |

Fehérvári tűzoltók indultak a Tiszához

 Az árvízvédelmi munkák megerősítésére 12 tűzoltó indult hétfőn kora este Székesfehérvárról Kunszentmártonba. A székesfehérvári tűzoltók a Tisza és a Körös találkozásánál a védvonalak megerősítésén dolgoznak majd, várhatóan vasárnapig.

/ 2006.04.24. 16:21:19 |

Összesen 346,5 millió forintra pályázhatnak a régió civil szervezetei

 A Nemzeti Civil Alapprogram (NCA) Közép-Dunántúli Regionális Kollégiuma ismertette ma 2006-os pályázatát, majd civil fórumra is sor került a Városházán. Bereznai Csaba, a testület elnöke elmondta, ez a legjelentősebb forrás a régióban működő egyesületek számára, ami hazai alapokon a civil szektor rendelkezésére áll. A felosztható keret az idén 346,5 millió forint lesz. A Közép-Dunántúli Regionális Kollégium által nyújtott támogatás legfeljebb 4 millió forint lehet, a pályázat benyújtásának határideje 2006. május 11.
/ 2006.04.24. 10:53:56 |

Fábry, Csisztu, Jakupcsek Fehérváron - indul a II. Alba Média Fesztivál

 Május 2-án és május 3-án második alkalommal rendezik meg Székesfehérváron az Alba Média Fesztivált. Székesfehérvár Megyei Jogú Város és a Kodolányi János Főiskola programsorozata az idén is számos médiasztárt csábít a városba, többek között Jakupcsek Gabriella, Csisztu Zsuzsa, Novák Péter, Badár Sándor, Szőke András, Árpa Attila és Fábry Sándor is Fehérvárra érkezik. A fesztivál helyszíne lesz többek között a Kodolányi János Főiskola "A" épülete, a Placc Étterem, a Kodolányi Kerthelyiség és a Városház tér is.
/ 2006.04.24. 08:52:24 |

Fehérvári tűzoltók az országos döntőn

 Csapat és egyéni összetett versenyen is a székesfehérvári tűzoltók végeztek az első helyen a pénteki megyei tűzoltósport-verseny döntőjén Dunaújvárosban. Így a május 2-4. között, Budapesten megrendezendő Gróf Széchenyi Ödön X. Országos Tűzoltósport Verseny döntőjén Fejér megyét Székesfehérvár Megyei Jogú Város Hivatásos Önkormányzati Tűzoltó Csapata képviseli.

/ 2006.04.23. 23:49:45 |

A kormánykoalíció győzött a választásokon - Dr. Gógl Árpád nyert a 2. sz választókerületben

 A rendszerváltás óta először fordult elő, hogy a kormányon lévő pártok szerezték meg a szavazatok többségét parlamenti választáson. Az MSZP 186, a Fidesz-KDNP 164, az SZDSZ 18, az MDF 11, a Somogyért Egyesület 1 mandátumot szerez az új parlamentben, az MSZP-SZDSZ koalíció közös jelöltjei pedig 6 helyet szereznek meg a szavazatok 98,26 százalékos feldolgozottsága alapján. Az Országos Választási Bizottság honlapján közzétett becslés szerint tehát a kormánykoalíció 210 helyet szerezhet meg a 386 képviselői székből. Székesfehérváron az adatok 98,43%-os feldolgozottságánál Dr. Gógl Árpád (Fidesz-KDNP) szerezte meg az első helyet Székesfehérvár 2.sz. választókerületében: 17 314 szavazatot kapott, így a voksok 51,24%-át szerezte meg. Második lett Molnár Albert, az MSZP jelöltje 16 479 szavazattal, aki a voksok 48,76%-át kapta.

/ 2006.04.23. 23:39:30 |

Törvényesen zajlott az a választás második fordulója is

 Az országgyűlési választások lebonyolítása törvényes volt, így nem lehet akadálya az eredmény megállapításának - közölte az Országos Választási Bizottság elnöke vasárnap esti budapesti sajtótájékoztatóján. "Egészébe véve azt mondhatom, hogy a 2006. évi országgyűlési képviselő-választások lebonyolítása a törvényes keretek között zajlott, érvényesültek a jogrend előírásai és elvárásai, és mivel mindez rendben zajlott le, nincs akadálya az eredmények megállapításának" - mondta Szigeti Péter.

/ 2006.04.23. 22:16:32 |

Várhatóan 210 koalíciós képviselő lesz az Országgyűlésben

Az MSZP 186, a Fidesz-KDNP 164, az SZDSZ 18, az MDF 11, a Somogyért Egyesület 1 mandátumot szerez az új parlamentben, a koalíció közös jelöltjei pedig 6 helyet szereznek meg a szavazatok 98,26 százalékos feldolgozottsága alapján. Az Országos Választási Bizottság honlapján közzétett becslés szerint tehát a kormánykoalíció 210 helyet szerezhet meg a 386 képviselői székből.