Hírek
-
Az Érettségi Tantárgyak Versenye szervezőit fogadta a polgármester
Az Érettségi Tantárgyak Versenye országos döntőjének szervezését felvállaló három fehérvári középiskola: a Vörösmarty Mihály, az Árpád, és a Váci Mihály Ipari Szakképző Iskola vezetőinek mondott köszönetet Warvasovszky Tihamér kedden délután a Városházán. Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy 450 diák vett részt a nagyszabású rendezvényen, aminek pozitív visszhangja volt a résztvevők, a pedagógusok, és a szülők körében egyaránt.
2006.04.26. 01:45:18 -
Megkezdődött az útfelújítás a Berényi úton - három hétig lesz forgalomkorlátozás
A Berényi út felújítási munkálatai miatt 2006. április 26án (szerdán) 12 órától a Berényi út – Szekfű Gy. u – Széna tér – Mikszáth Kálmán utcai csomópontban az alábbi forgalmi változások kerülnek bevezetésre. Az első ütemben (amelynek várható időtartalma két hét) a csomópont Széna tér felőli részének lezárása miatt a Széna téri útra a Szekfű Gyula utca, a Mikszáth Kálmán utca és a Berényi út irányából nem lehet behajtani, valamint a Király sor, Gáz utca, Rákóczi út irányából közlekedő járművek is csak a Mikes Kelemen utcáig hajthatnak be.
2006.04.26. 01:05:47 -
Fehérvár – Debrecen – előny nyugaton
Az FC Fehérvár és a Debreceni VSC-AVE Ásványvíz szinte az unalomig gyömöszölhetik egymást, hiszen egy hét alatt háromszor kénytelen farkasszemet nézni a két, bajnoki dobogóért küzdő alakulat. A székesfehérvári bajnoki mérkőzést a Magyar Kupa elődöntőjének párharcával foglalják keretbe Csertői Aurél és Supka Attila játékosai. Az utóbbi időben lendületesen futballozó Debrecen önbizalomtól dagadó mellel, esélyesként fogadta a mostanában botladozó fehérváriakat, mégis a Vidi szerzett előnyt az MK elődöntőjének első felvonásán. DVSC-AVE Ásványvíz – FC Fehérvár 0-1 (0-1)
2006.04.25. 20:53:12 -
Felújítják a belterületi közutakat, új csomópontok épülnek
Ülésezett ma a Városfejlesztési Bizottság, amely legfontosabb napirendi pontjai között számos út és intézmény felújításáról döntött. Pénzes Mihály, a Városfejlesztési Bizottság elnöke elmondta, a zárszámadás is a testület elé kerül: a fejlesztési feladatok 2005 évben tervszerűen lettek elvégezve, 5,8 milliárd forintot költött a város különböző fejlesztésekre. A Városfejlesztési Bizottság mai ülésén számos útfelújítás közbeszerzési eljárását indította el. Pénzes Mihály kiemelte a belterületi közutak felújításának következő ütemét, ami 200 millió forintos csomag lesz, a belvárosra koncentrálva szeretnék az utak állapotát javítani. November végére újabb körforgalmi csomópontok is épülnek Székesfehérváron.
2006.04.25. 17:05:56 -
Győztes rajt a Divízió 1-es Jégkorong VB-n
Remek rajtott vett a magyar jégkorong válogatott a Divízió 1-es Jégkorong Világbajnokságon. A franciaországi Amiens-ben az első játéknapon Nagy-Britannia válogatottjával találkozott a Cortina-csapat, és győzött 4-3 arányban. A magyarok szereztek vezetést az első harmadban Gröschl Tamás révén, majd a 2. játékrész elején Myers egyenlített. A sokkal technikásabban és tetszetősebben hokizó nemzeti együttes a 29. percben Kovács Csaba góljával tett szert ismét egygólos fórra, majd a 45. percben Ocskay Gábor növelte az előnyt kettőre... Magyarország - Nagy-Britannia 4-3 (1-0, 1-1, 2-2)
2006.04.25. 12:40:59
Bajnokik között kupaláz – ma, 18.00: DVSC – FCF az MK-ban
"Nagy dolgokat kell eldönteni, ezt csak együttműködéssel lehet..."
Székesfehérvár 1. sz választókerületének országgyűlési képviselője után, most a 2. sz. választókerület új országgyűlési képviselőjét mutatjuk be olvasóinknak. Székesfehérvár 2.sz. választókerületében a nem végleges végeredmény szerint Dr. Gógl Árpád (Fidesz-KDNP) szerezte meg az első helyet : 17 314 szavazatot kapott, így a voksok 51,24%-át szerezte meg. Elmondta, hogy továbbra is képviseli azt az értékrendet, amit eddig képviselt az Öreghegy, Maroshegy, Felsőváros, Feketehegy-Szárazrét, Polgárdi, Füle , Csősz, Soponya, Tác és Seregélyes polgárainak érdekében.
Postaládába rejtett bomba robbant a városban
A postaládába rejtett, egyelőre ismeretlen szerkezet akkor robbant fel, mikor a lakás tulajdonosa ki akarta nyitni a levélszekrényt. A helyszínre riasztott tűzszerészek jelenleg is vizsgálják a robbanószerkezet mibenlétét. Személyi sérülésről eddig nem érkezett információ.
Fehérvári tűzoltók indultak a Tiszához
Az árvízvédelmi munkák megerősítésére 12 tűzoltó indult hétfőn kora este Székesfehérvárról Kunszentmártonba. A székesfehérvári tűzoltók a Tisza és a Körös találkozásánál a védvonalak megerősítésén dolgoznak majd, várhatóan vasárnapig.
Összesen 346,5 millió forintra pályázhatnak a régió civil szervezetei
Fábry, Csisztu, Jakupcsek Fehérváron - indul a II. Alba Média Fesztivál
Fehérvári tűzoltók az országos döntőn
Csapat és egyéni összetett versenyen is a székesfehérvári tűzoltók végeztek az első helyen a pénteki megyei tűzoltósport-verseny döntőjén Dunaújvárosban. Így a május 2-4. között, Budapesten megrendezendő Gróf Széchenyi Ödön X. Országos Tűzoltósport Verseny döntőjén Fejér megyét Székesfehérvár Megyei Jogú Város Hivatásos Önkormányzati Tűzoltó Csapata képviseli.
A kormánykoalíció győzött a választásokon - Dr. Gógl Árpád nyert a 2. sz választókerületben
A rendszerváltás óta először fordult elő, hogy a kormányon lévő pártok szerezték meg a szavazatok többségét parlamenti választáson. Az MSZP 186, a Fidesz-KDNP 164, az SZDSZ 18, az MDF 11, a Somogyért Egyesület 1 mandátumot szerez az új parlamentben, az MSZP-SZDSZ koalíció közös jelöltjei pedig 6 helyet szereznek meg a szavazatok 98,26 százalékos feldolgozottsága alapján. Az Országos Választási Bizottság honlapján közzétett becslés szerint tehát a kormánykoalíció 210 helyet szerezhet meg a 386 képviselői székből. Székesfehérváron az adatok 98,43%-os feldolgozottságánál Dr. Gógl Árpád (Fidesz-KDNP) szerezte meg az első helyet Székesfehérvár 2.sz. választókerületében: 17 314 szavazatot kapott, így a voksok 51,24%-át szerezte meg. Második lett Molnár Albert, az MSZP jelöltje 16 479 szavazattal, aki a voksok 48,76%-át kapta.
Törvényesen zajlott az a választás második fordulója is
Az országgyűlési választások lebonyolítása törvényes volt, így nem lehet akadálya az eredmény megállapításának - közölte az Országos Választási Bizottság elnöke vasárnap esti budapesti sajtótájékoztatóján. "Egészébe véve azt mondhatom, hogy a 2006. évi országgyűlési képviselő-választások lebonyolítása a törvényes keretek között zajlott, érvényesültek a jogrend előírásai és elvárásai, és mivel mindez rendben zajlott le, nincs akadálya az eredmények megállapításának" - mondta Szigeti Péter.
Várhatóan 210 koalíciós képviselő lesz az Országgyűlésben
Az MSZP 186, a Fidesz-KDNP 164, az SZDSZ 18, az MDF 11, a Somogyért Egyesület 1 mandátumot szerez az új parlamentben, a koalíció közös jelöltjei pedig 6 helyet szereznek meg a szavazatok 98,26 százalékos feldolgozottsága alapján. Az Országos Választási Bizottság honlapján közzétett becslés szerint tehát a kormánykoalíció 210 helyet szerezhet meg a 386 képviselői székből.