Hírek
-
Az országos átlagnál többen voltak szavazni Székesfehérváron
Az országgyűlési választások második fordulójában délután 17.30 óráig a szavazásra jogosult 5 millió 28 ezer állampolgár 57,63 százaléka szavazott. Két héttel ezelőtt ugyanebben az időpontban az arány 61,72 százalék volt. A négy évvel ezelőtti második fordulóban szintén ugyaneddig az időpontig a szavazásra jogosultak 67,87 százaléka ment voksolni. Fejér megye 2 sz. egyéni választókerületében a szavazásra jogosult 53158 választópolgár közül 29863 fő szavazott, ami 56.02%. Csak Székesfehérváron pedig 24051-en mentek el voksolni, ami 59.52%.Az egyéni választókerületi eredményeket itt olvashatja.
2006.04.23. 19:17:26 -
Főcímfilm-pályázatot hirdetett az Alba Regia Nemzetközi Filmfesztivál
Az Alba Regia Nemzetközi Filmfesztivál május 29-e és június 4-e között kerül megrendezésre. Magyarország első nemzetközi versenyfesztiválja pályázatot ír ki a rendezvény hivatalos főcímfilmjére. A szpot-pályázaton bárki részt vehet, aki kellő kreativitást és tehetséget érez magában egy ötletes alkotás elkészítésére, mely kifejezi a székesfehérvári esemény hangulatát és ars poeticáját. Beküldési határidő: május 1.
2006.04.23. 13:36:51 -
Megint nem adtak elsőbbséget a Kisteleki u. - Géza u. kereszteződésben
A Kisteleki utca és a Géza utca kereszteződésében a Király sor felől a Kadocsa utca felé haladó Opel Omega a STOP-táblánál nem adta meg az elsőbbséget a Budai út felől a Berényi út irányába haladó Opel Astrának, és a két személyautó összeütközött. Az Opel Omega - kidöntve egy fémvázas, faléces kerítés betontalpazatát - egy ház falának ütközött. Az Opel Astra elejével a járdára csúszva állt meg. Az autót vezető nő könnyebben sérült, őt a mentők a helyszínen ellátták. (képek itt!)
2006.04.23. 13:12:55 -
26,59 százalék már voksolt - 11 órás részvételi arány
Az országgyűlési képviselő-választás második fordulójában vasárnap reggel 11 óráig a választásra jogosultak 26,59 százaléka adta le szavazatát. Az Országos Választási Iroda (OVI) adatai szerint a második fordulóban választásra jogosult 5 millió 79 ezer választópolgár közül 1 338 900 járult a 6.775 szavazókörben elhelyezett urnákhoz. Az országos részvételi arány két héttel ezelőtt, a választások első fordulójában ugyanebben az időpontban 27,23 százalék volt.
2006.04.23. 13:01:04 -
Fehérvári „bukta” Kaposváron – veresége ellenére továbbra is 2. az FC Fehérvár
A Borsodi Liga 24. fordulójában az utóbbi mérkőzésein veretlen Kaposvári Rákóczi FC otthonában vendégszerepet a bajnoki címre pályázó FC Fehérvár, és meglepetésre Csertői Aurél együttese kapitulálni kényszerült a lekesen futballozó zöld-fehérekkel szemben. Hiába irányítottak a tartalékos összeállításban játszó fehérváriak, a Kaposvár magabiztosan gyűjtötte be a három pontot, s így a Vidinek már ötpontos a hátránya a listavezető Újpesttel szemben... Kaposvári Rákóczi FC – FC Fehérvár 3-0 (2-0)
2006.04.23. 11:27:58
Egyre közelebb az 5. hely – Hétvégi Vasas-verés Cornexi-módra
Egy nyertes és listavezető, valamint egy vesztes és a tabella utolsó helyén álló csapat találkozott szombaton a Köfém csarnokban. Az előbbi állításhoz azonban hozzátartozik, hogy a Cornexi-Alcoa-HSB Holding nem a bajnoki címért, a Vasas-Invitel pedig nem a kiesés ellen küzd. Az NB1 középmezőnyös rájátszásának 2. fordulójában a Cornexi folytatta a múlt héten kezdett jó sorozatát, és magabiztosan győzte le a Vasast. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Vasas-Invitel 29-24 (14-7)
Székely János Jenő műveiből nyílt kiállítás a Pelikán galériában
Székely János Jenő munkáiból nyílt kiállítás péntek este a Pelikán Galériában. A tárlat a „kényszerexílium” címet viseli és a művész hazánkon kívüli alkotásait mutatja be. Az alkotó azért szerette volna ezt a kiállítást megrendezni, hogy bemutathassa, hogy külföldön milyen munkákra képes, hiszen elmondása szerint külföldön semmiféle megkötése nincsen, ellenben Magyarországon számos szerv hivatott, arra hogy alul minősítsék munkáit. A tárlatot Székely J.J. nyitotta meg a nagyszámú érdeklődők előtt. (Tekintse meg képgalériánkat!)
Székesfehérváron lesz a régió hemodinamikai központja - Szt. György napi ünnepség a kórházban
Székesfehérváron alakítják ki a Regionális Hemodinamikai Központot több száz millió forintos beruházással – hangsúlyozta dr. Rácz Jenő egészségügyi miniszter pénteken délután a Fejér Megyei Szt. György Kórház névadójának tiszteletére rendezett ünnepségen. Az egészségügyi miniszter átnyújtotta az a 125 millió forintról szóló támogatást is, amiből új lélegeztető- és altatógépek kerülnek a kórházba. A rendezvényen ott volt Warvasovszky Tihamér polgármester is. A fenntartó Fejér Megyei Önkormányzat nevében a megyegyűlés elnöke Szabó Gábor méltatta az intézmény munkáját Szt. György nap alkalmából. Beszédében elmondta, hogy nem nélkülözheti majd a kórház a külső tőke bevonását a közeljövőben.
Pat Cortina keretet hirdetett – Hétfőn rajtol a jégkorong Világbajnokság
Április 24.-én a franciaországi Amiens-ben útjára indul a korong a Divízió 1-es jégkorong Világbajnokságon. A Magyar Válogatott a jövő héten sorrendben Nagy-Britannia, Izrael, Németország, Franciaország, és Japán nemzeti együtteseivel méri össze erejét a minél előkelőbb helyezés megszerzéséért. Pat Cortina szövetségi kapitány kijelölte a franciaországi világbajnokságon szereplő keretet.
Ütni kell a Vasa(s)t – szombat, 18.00: Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Vasas
Jól kezdte a Cornexi-Alcoa-HSB Holding az NB1 középmezőnyös rájátszását, a fehérváriak nyolc góllal verték idegenben a Hódmezővásárhely együttesét. Szabó Edina csapata a play-off-ban bizonyítani szeretné, hogy a Cornexinek a felsőházban lenne a helye, tehát minden ellenfelének hadüzenetet küldött, miszerint magabiztos helytállással kívánja elérni az 5. helyet. Szombaton a Vasast fogadják Tápaiék, azt a Vasast, mely alakulat az idény elején egyszer már megtréfálta a fehérváriakat, a Fáy utcában döntetlennel zárult a két csapat csatája. Az MK-elődöntő mellett most a bajnokságban is móresre is taníthatja a Cornexi nagymúltú ellenfelét, szombaton 18 órakor a Köfém Csarnokban.
Három pontért utazik Kaposvárra az FC Fehérvár – szombat, 18.00: Kaposvár - FCF
A legutóbbi, Bozsik Stadion-beli pontvesztésen nem kesereghetett sokat az FC Fehérvár együttese, hiszen nehéz, és sűrű sorozatban kell helyt állnia. Bajnoki és kupa-mérkőzések váltják egymást a következő hetekben, de Csertői Aurél alakulata mindig csakis a soron következő találkozóra összpontosít. A Vidi a tabella másodikjaként esélyesként lép pályára a 10. Kaposvári Rákóczi FC otthonában, de Kuttorék nem számíthatnak könnyű mérkőzésre.
Változik augusztustól a használt autók műszaki vizsgáztatása
Az elmúlt hét baleseti összefoglalója - egyre több a motoros baleset
Az elmúlt héten összesen 24 közlekedési baleset történt. Az április 14-21-ig terjedő időszak alatt egy személy életét vesztette, tizenegyen súlyosan, tizenhárman könnyen sérültek Fejér megye közútjain. Öt esetben volt ittas az okozó, de e mellett további 24 pozitív szondával volt dolguk a rendőröknek. Egy esetben a sofőr füvet szívott, mielőtt autóba ült és bódult állapotban vett részt a forgalomban.