Hírek


/ 2006.04.19. 00:32:17 |

Tájékoztató a 2006-os országgyűlési képviselő választás második fordulójáról

 Fejér megye 1. számú országgyűlési egyéni választókerületében a választás érvényes és eredményes volt. Ebben a választókerületben második fordulóra nem kerül sor. Ha Magyarországon, de lakóhelyétől eltérő településen tartózkodik, a jegyzőtől kapott igazolással szavazhat, amit legkésőbb 2006. április 7-ig lehetett kérni. Aki a két forduló között lakóhelyet változtató választópolgár csak a korábbi lakóhelyén szavazhat. Fejér megye 2. számú országgyűlési egyéni választókerületében második fordulóra kerül sor, ahol az alábbi két jelöltre lehet szavazni április 23-án reggel 6.00 órától 19.00 óráig:
Dr. Gógl Árpád - FIDESZ, KDNP
Molnár Albert - MSZP
/ 2006.04.19. 00:14:38 |

Sikeres volt a történetíró pályázat - eredményhirdetés pénteken

 A Székesfehérvári Nagycsaládosok Egyesülete február 1-én hirdette meg „történetíró pályázatát, melyre 40 pályázó több mint 50 pályamunkája érkezett be. Az egyesület célja nem csupán egy a kulturális fejlődést célzó pályázati kiírás létrejötte, hanem egy komplex ifjúsági programsorozat indítása volt. A nagycsaládosok minden érdeklődőt várnak a „Mese és történetíró” pályázat eredményhirdetéssel egybekötött díjátadó ünnepségére április 21-én 16 órakor a Vörösmarty Színház kávézójában. A díjazott pályamunkák kihirdetésére is itt kerül sor.

/ 2006.04.18. 22:14:31 |

Árokba borult egy Peugeot a tűzoltóság előtt

 Fejtetőre borult egy személyautó kedden délben a Szent Flórián körúton, a székesfehérvári tűzoltólaktanya előtt. A székesfehérvári tűzoltóság tájékoztatása szerint a Csór felé haladó Peugeot 306-ost egy nyerges vontató kiszorította sávjából, majd az autó a szemközti sávokon keresztül a vízelvezető árokban fejtetőre borult. A Peugeot-ban hárman utaztak, közülük senki sem sérült meg. A tűzoltók az autót kerekeire állították, és áramtalanították.
/ 2006.04.18. 15:18:20 |

Lesz zajvédő fal a Feketehegy-Szárazréten az elkerülő mellett

 Közös sajtótájékoztatót tartott csütörtökön délután Nagy Zsolt a Közlekedési Iroda vezetője és Szigli István a Feketehegy-Szárazrét területi képviselője. Szigli István kiemelte, hogy a 90-es évek elején alig 2600-an laktak a városrészben, ma pedig már majd 5000 ember él a Feketehegy-Szárazréten. Az elmúlt néhány évben 4 és fél milliárd forintnyi fejlesztés valósult meg a területen. Szó volt a Farkasvermi úton található általános iskoláról is: Szigli István ezzel kapcsolatban elmondta, hogy az elmúlt években 60 milliót költöttek az épületre és tervezik a tetőtér beépítést is.

/ 2006.04.18. 14:06:54 |

Hajnalig szólt az underground zene az aulában - teltház volt a Méhkasaula Másfél estjén

 A Méhkasaula Kulturális Egyesület vendége volt a hétvégén az ország egyik legismertebb underground együttese a Másfél. Az együttes még a '90-es években alakult és azóta is egyedi stílussá vegyítik össze az elektronikus zenét a hagyományosabb alternatív és rock dallamokkal. A koncertre körülbelül 150 ember váltott belépőt, ami egy kellemes telt házat eredményezett a Szabadművelődés Házában. (Tekintse meg képgalériánkat!)
/ 2006.04.18. 11:48:04 |

Rendkívüli kiállítást és termékbemutatót szervez a LÁRKE csütörtökön

 A Fogyatékosok Esélye Közalapítvány pályázatával kapcsolatosan, az április 28-ig meghosszabbított beadási határidőre tekintettel a Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete (LÁRKE) újabb termékbemutatót szervez. A rendkívüli kiállításon alkalom nyílik a korábban megjelent cégekkel együtt, megismerkedni a NOKIA termékcsalád vakosan is használható, beszélő telefonkészülékeivel. Az érdeklődők megismerkedhetnek informatikai, híradástechnikai, optikai, gyógyászati és háztartási berendezésekkel is. A kiállítás helye: Jancsár u 11, ideje: április 20 csütörtök 14-18-ig.(vaklap.hu)

/ 2006.04.18. 06:42:36 |

Bűnmegelőzési Szabadegyetem a rendőrség, a város és a KJF szervezésében Székesfehérváron

 A BM Rendészeti és Bűnmegelőzési Intézet, a Kodolányi János Főiskola, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság, a Fejér Megyei Önkormányzat, valamint Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat szervezésében ismételten  „Bűnmegelőzési Szabadegyetem” előadássorozat indul „A közterület biztonságáért” témakörben. A szabadegyetem célja, hogy az érdeklődők újfajta megközelítésben ismerkedjenek meg a bűnmegelőzés különféle területeivel. Szó lesza  tipikus városi bűnözés formáiról, a térfigyelő kamerákról és a lakosság biztonságérzetét befolyásoló jelenségekről is.Töltse le a jelentkezési lapot!
/ 2006.04.18. 00:06:04 |

Tizennégyszeres túljelentkezés a tűzoltóságon

 Fizikai felvételin mérték fel pénteken azoknak a fiataloknak az adottságait, akik a jövőben tűzoltóként a székesfehérvári parancsnokságnál szeretnének szolgálatot teljesíteni. Kun István tűzoltó ezredes, parancsnok elmondta: a lehető legrövidebb időn belül négy fővel szeretnék bővíteni a vonulós állományt. A jelentkezők állóképességét faltól-falig történő ingafutáson, valamint 100 méteres és 2000 méteres futáson mérték fel.
/ 2006.04.17. 07:54:25 |

Locsolkodás Húsvét Hétfőn - az internetezők kétharmada tartja a szokást

 A húsvéthétfői locsolkodás olyan népszokásunk, amely a mai napig fennmaradt. Az eredetileg vízbevető vagy vízbehányó hétfőnek ismert napon az ősi termékenységet varázsló szokásnak sokszor erőszakkal vetették alá a lányokat: kúthoz, vályúhoz hurcolták és vödörből zúdították rájuk a vizet, amelynek tisztító erejében is bíztak. Mások számára a vízzel való meghintés a keresztség jelére utal: sokáig az ünnepélyes keresztelés is része volt a húsvétnak. Napjainkban már csak a hagyományőrzők locsolnak vödörből és áznak bőrig, a szódásüveg is ritkán, talán csak viccből kerül elő...
/ 2006.04.17. 07:35:26 |

Megkezdődött a hajózási szezon a Balatonon

 A 160. hajózási szezont szombaton Balatonfüreden nyitották meg. Az idei első hajót fogadták szombaton Balatonfüreden, ezzel megkezdődött a Balatonon a 160. hajózási szezon. A Siófokról Balatonfüredre érkező 115 éves Kelén motorost, a fedélzetén lévő siófokiakat. Az idei hajózási szezonban 24 személyhajó, egy kétárbócos vitorlás és négy komp áll a hajózni vágyók rendelkezésére a Balatonon. A Balatoni Hajózási Rt. vezérigazgatója az ünnepséget követően elmondta,idén mintegy 600 millió forintot fordítanak fejlesztésekre, illetve fenntartásra.