Hírek
-
Intézményvezetők kinevezéséről, útfelújításokról és a távhődíj csökkentéséről is döntött a közgyűlés
Közép és általános iskolák, valamint óvodák intézményvezetőinek kinevezéséről döntött a városi közgyűlés, majd az önkormányzati fenntartású iskolákban szeptembertől induló első osztályok számáról és a Farkasvermi út teljes felújításáról is határoztak a képviselők. A mai közgyűlésen alkotta meg a képviselőtestület a távhőszolgáltatásról szóló önkormányzati rendeletet is. Pozitív fejlemény, hogy egyszerűbben pályázhatnak majd fűtéskorszerűsítésre a társasházak.
2006.05.25. 15:02:13 -
Forgalomkorlátozások a Belvárosban a május 27-28-i AutoShow idején
Értesítjük a Tisztelt Gépjármű-vezetőket, hogy a május 27-28-i AutoShow rendezvény alatt a Belvárosban az alábbi forgalomkorlátozások lesznek: május 26-án 16 órától lezárásra kerül a Magyar Király Hotel előtti parkoló,valamint a Marosi Arnold utca.A taxi várakozóhely a Marosi Arnold utca elején a Várkörút felől közelíthető meg. A fenti zárások május 28-án 22 órakor kerülnek feloldásra. A lezárt területen parkoló gépjárművek elszállításra kerülnek! A lezárt területre érvényes parkolóbérleteket a Városgondnokság a környező parkolókban elfogadja! Megértésüket és türelmüket köszönjük!
2006.05.25. 13:06:54 -
Ismét építkezik a Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Többen távoznak a csapattól
A 2005-ben EHF-Kupát nyerő Cornexi-Alcoa-HSB Holding kézilabda csapata a 2005-2006-os idényben szerényebb produkcióval rukkolt elő a sportbarátok számára. A bajnokságban nem jutott a legjobb négy közé a csapat - az ötödik helyen végzett -, az EHF-Kupában a negyeddöntőben búcsúzott a további küzdelmektől, a Magyar Kupában viszont a döntőig meneteltek a fehérvári lányok, ahol ezüstérmet szereztek. Súlyos sérülése miatt az idény közben visszavonult a csapatkapitány Siti Beáta, az év végén pedig a klub búcsúzott a sérült Csernus Krisztinától, Lőw Andreától, valamint Kiss Olíviától és Vámos Boglárkától. Szabó Valéria eligazol a Cornexitől, és a kapusedző, Rácz Mariann is elhagyja Székesfehérvárt.
2006.05.25. 11:23:33 -
Nyitott pincék a hétvégén országszerte - a gazdák is mesélnek boraikról
A Nyitott Pincék Napjával folytatódik a Nagy Ízutazás 2006 rendezvénysorozat. Az ország borvidékein június negyedikén - jövő héten vasárnap - ingyen kóstolhatnak a pincékben a borokból az érdeklődők. Összesen 200 pincészet vesz részt országszerte a programban, de bármelyik magyar borvidéket választja az ember, biztosan talál "nyitott pincét". A programban résztvevő pincészetek listáját a www.nagyizutazas2006.hu honlapon találják meg az érdeklődők.
2006.05.25. 09:11:31 -
Péntektől Duna-Rallye - Várpalota-Iszka és Kincsesbány-Csór is lesz
Péntektől vasárnapig az ORB, magyarul a honi ralibajnokság harmadik futamát, a Duna-ralit rendezik. Az első a zsinórban három murvás mecs közül, jellemzően a Dunaújváros, Székesfehérvár, Várpalota csapáson. A nevezési lista alapján Palik László is részt vesz a Duna-ralin - négynullás Subaruval. Gyermeknapi programok, koncertek várják az érdeklődőket, fellép például a Hooligans együttes. A pályák térképeit itt találja!
2006.05.25. 09:05:01
Reggel nyolc órától ülésezik a város képviselőtestülete
Reggel nyolc órától ülésezik Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése. Az egyik legfontosabb napirendi pont, hogy döntenek 186 épület energiatakarékos felújításának kivitelezőjéről, de kiválasztják a képviselők a Teleki Blanka Gimnázium teljes fűtésrendszerének és vizesblokkjainak kivitelezőjét is. Kilenc iskola és óvoda igazgatói kinevezéséről is tárgyalnak a városatyák és arról is döntenek, hogy hány első osztály indul az önkormányzati fenntartású iskolákban szeptembertől. Várhatóan kiírják a közbeszerzését a Farkasvermi út teljes felújításdára is. A Közgyűlést a Fehérvár Televízió élőben közvetíti, itt a honlapon pedig kora délután jelentkezünk részletes beszámolóval a délelőtti történésekről...
Székesfehérvár 2006-ban is az ország legsportosabb városa
A Zsolt és Lehel utcában is átadták az új játszótereket
Újabb lépést tett Fehérvár a régióközponttá válás útján
Ülésezett a Sportbizottság - 43 iskola sporttámogatásáról is döntöttek
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésének Sportbizottsága hat igen szavazattal, egy tartózkodás mellett elfogadta a 43 székesfehérvári iskola sporttámogatására készített javaslatot, melynek keretében 15 millió Forint kerül elosztásra az intézmények létszámának arányában. Emellett a testület első olvasatban tárgyalt a lejárt határidejű határozatok végrehajtásáról is, miszerint 59 pályázó között osztanának szét 4 millió Forintot. A Sportbizottság ülésén szóba került az új atlétika-pálya és az Árpád Szakközépiskola udvarára tervezett műfüves aréna is.
Állami és megyei funkciók kerülnek majd a régiókhoz
Az új kormány állami és megyei funkciókat kíván a regionális területi szintre helyezni, függetlenül attól, hogy az önkormányzati rendszer átalakításához meglesz-e a szükséges kétharmados parlamenti többség. A kijelölt miniszterelnök, Gyurcsány Ferenc erről a Parlamentbe meghívott önkormányzati vezetők és újságírók előtt beszélt. Közölte: az elmúlt 16 év tapasztalata alapján végig kell gondolni, "hogy mit igen, és mit nem". A kistérségi együttműködés rendszerét hogyan lehet továbbfejleszteni, mi legyen a "középső" területi szint, és a változtatásokhoz miként illeszkedjen az államháztartás átalakítása - sorolta az eldöntendő kérdéseket Gyurcsány Ferenc.
Az új tagok közül Magyarországon a legmagasabb az euró elfogadási index
Az euróval való elégedettség a 12 régi EU tagnál 2002-ben 59 százalékos volt, a mutató tavaly 51 százalékra csökkent - mondta Chrstian Ghymers, az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyekkel foglalkozó főigazgatóság tanácsosa hozzáfűzve, hogy az újonnan belépő 10 tagország közül Magyarországon a legmagasabb az euró bevezetésének elfogadási indexe, 51 százalékos, másutt 50 százalék alatt van, a legalacsonyabb Litvániában 39 százalékos. A magyar lakosság többsége - egy felmérés szerint - 2010-ben bevezethetőnek tartja az eurót - közölte Christian Ghymers az euró bevezetése Magyarországon" címmel rendezett konferencián kedden Budapesten.
Közel a döntő – Egy meccsre a finálétól az Albacomp
A kosárlabda NB1 elődöntőjében a Paksi Atomerőmű simán “söpörte” el a Körmend alakulatát, így az ASE már a bajnoki döntőben érezheti magát. Az Albacomp még nem, bár nagyon közel lépett a fináléhoz, miután a három győzelemig tartó elődöntő párharcában ismét hozta a hazai találkozót, és előnyt szerzett. Pedig nem indult jól a Pécs-EXPO elleni összecsapás, a PVSK az elején elhúzott, és Fodor Péter alakulata csak a nagyszünetre tudott egyenlíteni. Albacomp – PVSK Pécs-Expo 98–75 (21-28, 27-20, 18-9, 32-18)