-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Ebben az évben is havas lett a Lurkó Gyermekvédelmi Egyesület Hó-Fejérke túrája
Lakás- és gyermekotthonokban, nevelőszülőknél élő állami gondozott gyerekek, fiatalok is részt vehettek január 28-án a Megyei Természetbarát Szövetség Velinszky László Természetjáró Sportcsoportja szervezésében lebonyolított 13.5 és 25 km-es túrán a hóval borított Vértesben. A Lurkó és a „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület tagjai immár harmadik éve résztvevői gyerekekkel a több mint 1200 résztvevőt számláló teljesítménytúrán.
2007.01.29. 20:26 |
Lakás- és gyermekotthonokban, nevelőszülőknél élő állami gondozott gyerekek, fiatalok is részt vehettek január 28-án a Megyei Természetbarát Szövetség Velinszky László Természetjáró Sportcsoportja szervezésében lebonyolított 13.5 és 25 km-es túrán a hóval borított Vértesben. A Lurkó és a „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület tagjai immár harmadik éve vesznek részt gyerekekkel a több mint 1200 résztvevőt számláló teljesítménytúrán.

A HÓ-Fejérke Piroska 13,5 km túra állomásai: Csákberény-Ugró-völgy-Kató-hegy-Mauer-kunyhó-Piroska-emlék-Csákberény. Végre volt idő a beszélgetésre, a természet felfedezésér, hógolyózásra, hóember építésére. A kisebbek és a kevésbé edzettek (9-14 év) nehezen – hosszabb idő alatt, mint a nagyok a 25 km-t - teljesítették a „rövidebb” távot: Balázs Hajni, Imre Erzsi, Horváth Marcsi, Horváth Árpád, Gulyás Viktória, Tóth Viki, Kanalas Erik, Nagy Szandra, Pacsi Tibi, Vimmer Dávid, Lakatos Tamás és két kísérőjük Magyar Ági, Janóné Ildikó.

A 25 km-es távra Berger Zsuzsi, Gulyás Ida, Molnár Zsolt, Szabó Balázs és kísérőjük Vízler István vállalkozott. Õk Csákberény - Marburg-kereszt - Szőlő-hegy - Antal-árok - Pátrácos - Vár-völgy - Csókakői-vár - Aranyhegyi-szőlők - Piroska-emlék - Csákberény útvonalat járták be.

A több száz induló biztatást, kitartást adott számunkra, a havas-szeles próba végén igen jól esett a forró tea, a borsóleves és a gesztenyepüré. Teljesítményünkért oklevél és remek kitűző is járt. Február 20-án a Mohai Tikverőzésre, majd márciusban a fővárosi Természettudományi Múzeumba tervez programot a gyerekek részvételével a Lurkó és a „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület.

A HÓ-Fejérke Piroska 13,5 km túra állomásai: Csákberény-Ugró-völgy-Kató-hegy-Mauer-kunyhó-Piroska-emlék-Csákberény. Végre volt idő a beszélgetésre, a természet felfedezésér, hógolyózásra, hóember építésére. A kisebbek és a kevésbé edzettek (9-14 év) nehezen – hosszabb idő alatt, mint a nagyok a 25 km-t - teljesítették a „rövidebb” távot: Balázs Hajni, Imre Erzsi, Horváth Marcsi, Horváth Árpád, Gulyás Viktória, Tóth Viki, Kanalas Erik, Nagy Szandra, Pacsi Tibi, Vimmer Dávid, Lakatos Tamás és két kísérőjük Magyar Ági, Janóné Ildikó.

A 25 km-es távra Berger Zsuzsi, Gulyás Ida, Molnár Zsolt, Szabó Balázs és kísérőjük Vízler István vállalkozott. Õk Csákberény - Marburg-kereszt - Szőlő-hegy - Antal-árok - Pátrácos - Vár-völgy - Csókakői-vár - Aranyhegyi-szőlők - Piroska-emlék - Csákberény útvonalat járták be.

A több száz induló biztatást, kitartást adott számunkra, a havas-szeles próba végén igen jól esett a forró tea, a borsóleves és a gesztenyepüré. Teljesítményünkért oklevél és remek kitűző is járt. Február 20-án a Mohai Tikverőzésre, majd márciusban a fővárosi Természettudományi Múzeumba tervez programot a gyerekek részvételével a Lurkó és a „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület.