-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Oktatási együttműködésekről egyeztetett a Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás
A Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás Társulási Tanácsa következő ülésének előkészítésére a tagtelepülések jegyzői találkoztak hétfőn a Városházán. Itt egyik legfontosabb napirendként a kistérségi fenntartású iskola létrehozása merült fel. A közoktatási törvény kötelezi az alacsony létszámmal működő intézmények fenntartóit, hogy valakivel együttműködve tartsanak fenn iskolát. Azok a kistelepülések, akik az előírásoknak megfelelő önálló intézményt nem tarthatnak fenn a jövőben, azok közösen kistérségi fenntartású alapfokú oktatási intézményt hozhatnak létre, vagy két-három település egymással társulva intézményfenntartó társulás keretében működtethet tovább általános iskolát.
2007.01.30. 17:37 |
A Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás Társulási Tanácsa következő ülésének előkészítésére a tagtelepülések jegyzői találkoztak hétfőn a Városházán. Itt egyik legfontosabb napirendként a kistérségi fenntartású iskola létrehozása merült fel. A közoktatási törvény kötelezi az alacsony létszámmal működő intézmények fenntartóit, hogy valakivel együttműködve tartsanak fenn iskolát. Azok a kistelepülések, akik az előírásoknak megfelelő önálló intézményt nem tarthatnak fenn a jövőben, azok közösen kistérségi fenntartású alapfokú oktatási intézményt hozhatnak létre, vagy két-három település egymással társulva intézményfenntartó társulás keretében működtethet tovább általános iskolát.
Mivel ez a székesfehérvári kistérség több települését is érinti, így a Székesfehérvári Polgármesteri Hivatal Oktatási Irodája összeállított számukra egy tájékoztató anyagot, ami bemutatta a szakmai, jogszabályi előírások mellett a költségvetési törvény finanszírozásra vonatkozó szabályozását is.
Az együttműködés mindenki számára fontos, hiszen a városi intézményhálózat magas szakmai színvonalon működik és szabad kapacitásai be tudnák fogadni a környező települések általános iskolás tanulóit. Felméréseink szerint már most is sok tanuló jár fehérvári iskolákba a kistérségbe tartozó településekről. Bár a jogszabály az átalakulást csak 2008 szeptemberétől teszi kötelezővé, a kiegészítő normatíva társulás esetén már a 2007/2008-as tanévtől igénybe vehető. A magasabb összegű normatíva az oktatás színvonalának fejlesztésére fordítható.
Mivel ez a székesfehérvári kistérség több települését is érinti, így a Székesfehérvári Polgármesteri Hivatal Oktatási Irodája összeállított számukra egy tájékoztató anyagot, ami bemutatta a szakmai, jogszabályi előírások mellett a költségvetési törvény finanszírozásra vonatkozó szabályozását is.
Az együttműködés mindenki számára fontos, hiszen a városi intézményhálózat magas szakmai színvonalon működik és szabad kapacitásai be tudnák fogadni a környező települések általános iskolás tanulóit. Felméréseink szerint már most is sok tanuló jár fehérvári iskolákba a kistérségbe tartozó településekről. Bár a jogszabály az átalakulást csak 2008 szeptemberétől teszi kötelezővé, a kiegészítő normatíva társulás esetén már a 2007/2008-as tanévtől igénybe vehető. A magasabb összegű normatíva az oktatás színvonalának fejlesztésére fordítható.