Hírek
-
1970.01.01. 01:00:00
-
Kitüntető címeket adtak át Pedagógusnap alkalmából
Pedagógusnap alkalmából főtanácsosi, tanácsosi és munkatársi címeket adott át Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. Főtanácsi címet kaptak Vlasits Gyuláné és Bisztriczné Macz Éva óvodavezetők, Béndek Gáborné és Nemes Csilla óvodavezető helyettesek, Molnár Jánosné óvodapedagógus, Hekeliné Halmos Marianna , Gárdonyiné Kocsi Ilona, dr.Vas Rezső és Szabó Gyula igazgatók, Farkas Márta és Baturin Tiborné igazgatóhelyettesek, Süle Judit gazdasági vezető, Csillag György gyakorlati oktatás vezető és Ambrusné Stróbl Éva tanár.(Képek az ünnepségről)
2006.06.01. 17:39:50 -
Férfiak egészséghete Székesfehérváron - nyitott urológiai szakrendelés is lesz
A Férfiak Egészséghete arra ad lehetőséget, hogy népszerűsítsék az életet veszélyeztető betegségek korai felismerését célzó vizsgálatokat, köztük a prosztatarák vagy a keringési betegségek szűrését, fordítsanak nagyobb figyelmet a balesetek megelőzésére, továbbá folytassák az alkoholizmus elleni harcot is. Magyarországon a férfiak várható élettartama (férfiak 66é., nők 72é.) messze elmarad az európai átlagtól. Székesfehérváron jövő héten szerdán minden férfi számára nyitott lesz az urológiai szakrendelés a Hunyadi utcában -hangsúlyozta dr. Rácz Lajos urológus főorvos, dr. Szelier András alpolgármesterrel tartott csütörtöki tájékoztatóján.
2006.06.01. 16:35:14 -
Interneten a júniusi traffipax lelőhelyek
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság közzé tette júniusi traffipax előrjelzését a rendőrség hivatalos honlapján az orfk.hu-n. A megyei főkapitányságok többsége minden hónapban itt helyezi el a sebességellenőrzésről szóló információkat, azonban a tervezetet nem lehet "készpénznek" venni, hiszen változhatnak a helyszínek. A legtöbbször települések belterületén, vasúti átjáróban találkozhat az autós sebességellenőrzéssel, de sohasem lehet benne biztos, hogy a főúton a következő kanyar után ellenőrzik-e a sebességét. (Töltse le az áprilisi traffipax infot innen!)
2006.06.01. 16:33:11 -
Előny a Paksnál – Útjára indult a labda a kosárlabda bajnoki döntőben
Megkezdődött a magyar kosárlabda bajnokság idei utolsó párharca. A három győzelemig tartó döntő első mérkőzését az alapszakasz-első Paksi Atomerőmű SE otthonában vívták a felek, és a hat év után ismét finalista tagságot kiharcoló Albacomp 15 pontos vereséget szenvedett a nyitányon. Az ASE jól kezdett – tízpontos előnnyel zérta az első negyedet – majd a folytatásban kiegyenlített csatát hintettek a csapatok. A nagyszünetet követően a Paks továbbra is irányított, és magabiztos játékkal húzta be az első strigulát a bajnoki döntőben. Folytatás, és javítási lehetőség szombaton, immár Székesfehérváron... Atomerőmű SE – Albacomp 83-68 (23-13, 17-16, 22-16, 21-13)
2006.05.31. 20:05:17
A Puskás Ferenc Stadion ad otthont az Újpest – Fehérvár találkozónak
Ma délelőtt született meg a megállapodás, miszerint az Újpest FC labdarúgó csapata a Puskás Ferenc Stadionban fogadja az FC Fehérvár együttesét a Borsodi Liga 30., tehát utolsó fordulójában. Az MTK elleni mérkőzést követő botrány miatt, a Szuzsa Ferenc Stadiont az MLSZ fegyelmi bizottsága november 30.-ig betiltotta, ezért kellett az újpestieknek új otthon után nézniük. A találkozó óriási téttel bír, hiszen az Újpest győzelme esetén bajnok lehet, míg a Fehérvár diadala bronzéremmel szolgálhat a piros-kékeknek.
Csütörtöktől Női Öttusa Világkupa Székesfehérváron – 20 ország versenyzői tusáznak
A Pilinszky és a Radnóti téren is átadták az új játszótereket
1.5 milliárdnyi ingatlan került Székesfehérvár tulajdonába
Több bérmunkát vállalna az Alba Civitan Kht.
Az Alba Civitan Kht-nál tartott sajtótájékoztatót a Vállalkozási, Kereskedelmi és Turisztikai Bizottság elnöke Hrabovszky Ákos és a szervezet vezetője Kovács Istvánné. A Kht-nál csökkent munkaképességű embereket foglalkoztatnak és nagyobb vállalatoknak is végez bérmunkát a 34 alkalmazott. A tervek szerint júliusban újabb 22 embernek nyujtanak munkát. A város évente mintegy 10 millió forint támogatást biztosít a szervezetnek, ami a dolgozók járulékainak kifizetésére elegendő. Hrabovszky Ákos felhívta a fehérvári vállalkozók figyelmét, hogy üzleti alapon évek óta kíváló bérmunkát végez a szervezet.
Betiltották az Újpest pályáját – Csertői Aurél három meccses eltiltást kapott
Az MLSZ Fegyelmi Bizottságának döntése értelmében november 30.-ig nem léphet pályára a Szusza Ferenc Stadionban az Újpest FC együttese. Az MTK elleni bajnoki után kirobbant botrány miatt sújtotta a tastület a lila-fehéreket, mely szankció ellen az Újpest fellebbezhet, de ennek halasztó hatálya nincs, így már a szombaton 16.20-kor kezdődő Újpest – FC Fehérvár találkozónak sem adhat otthont a Megyeri úti aréna. A Fegyelmi bizottság a fehérváriakat is súlytotta: a Sopron elleni találkozón a kispadról elküldött vezetőedzőt, Csertői Aurélt három bajnoki mérkőzésről tiltották el.
Vérüket adták a székesfehérvári rendőrök
A Városházán járt a Schwäbisch Gmünd Baráti Kör
Hétfőn délelőtt a Városházán fogadta a Schwabisch-Gmünd - Székesfehérvár Baráti Kör delegációját Boldizs Kálmánné alpolgármester. A társaságot 15 éve alapította Láng Hugó Székesfehérvár egykori alpolgármestere. A baráti kör a gazdasági és kulturális testvérvárosi együttműködés mellett fontosnak tartja az emberi kapcsolatokra épülő szerveződések is. A baráti kör 15 születésnapját Schwabisch-Gmündben ünneplik, ahova egy székesfehérvári küldöttség is ellátogat a város polgármesterének vezetésével.
Kedden tárgyal a Parlament az új kormánystruktúráról
Alelnököket választ, a bizottságokról, a képviselők tiszteletdíjáról, valamint a minisztériumok felsorolásáról tárgyal jövő keddi ülésén az Országgyűlés - jelentette be Szili Katalin. Az Országgyűlés elnöke a házbizottság alakulóülését követően elmondta, hogy amennyiben a minisztériumok felsorolásáról szóló törvényjavaslat kétharmados törvényeket is érintene, az ellenzék hozzájárul a házszabálytól való eltéréshez, így ezekről is lehet dönteni.
3G Székesfehérváron - három hónapig ingyenes videotelefonálás a városban
A Pannon május 29-től Székesfehérvárott is elérhetővé teszi a harmadik generációs hálózat biztosította rendkívül nagy sávszélességet és az így lehetővé vált új szolgáltatást, a videotelefonálást. A Székesfehérvárról indított hálózaton belüli videotelefonálások a bevezetést követően három hónapig díjmentesek. Az ország egyre nagyobb területén kiépített mobil szélessáv lényegesen gyorsabb mobil internetezést tesz lehetővé.