Hírek
-
Elsöprő Cornexi-siker az NB1-es bajnokság nyitómérkőzésén
A női kézilabda NB1 2006-2007-es pontvadászatának nyitányán a Cornexi-Alcoa-HSB Holding az utóbbi időben a kiesés ellen küzdő Kőbánya Spartacus együttesét látta vendégül a Köfém csarnokban. A nyáron megerősödött Cornexi az eredményes felkészülést próbálta sugallni a Spari elleni játékával, és a fehérváriak fölényes győzelmet arattak az első fordulóban. Szabó Edina csapatában minden pályára lépő játékos góllal zárta a találkozót. A mérkőzés előtt a Magyar Kézilabda Szövetség nevében Katona Sándor köszöntötte a tavalyi szezon gólkirálynőjét, Balogh Beatrixet, aki a meccs végén nem csupán a csapat győzelmének, de 5 dobott góljának is örülhetett. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Kőbánya Spartacus 40-18 (18-6)
2006.09.08. 22:07:29 -
Hengerlő Volán-rajt a fehérvári házirangadón
Sporttörténeti jégkorong mérkőzéssel kezdődött a Borsodi Liga pontvadászata a 2006-2007-es szezonban. A sportág történetében ezidáig még nem volt arra példa, hogy egy vidéki város két csapata is elindult volna a bajnokság első osztályában. Az idei kírás előrehozott nyitómérkőzésén csakis a fehérváriak örülhettek, hiszen a bajnoki címvédő Alba Volán-FeVita a klub junior- és ifi-játékosait tömörítő Fehérvári Titánok együttese ellen korcsolyázott jégre a Székesfehérvári Jégcsarnokban. A Volán igazolta a papírformát, majd’ húsz góllal verte a nagyokat még nagyon tisztelő fiatalokat. Alba Volán-FeVita – Fehérvári Titánok 18-0 (7-0, 5-0, 6-0)
2006.09.08. 21:54:31 -
Intelligens Közlekedési Megoldások Fejlesztő Intézete lesz Székesfehérváron
A Budapesti Műszaki Főiskola vezetőinek küldöttségével folytatott ma tárgyalást a város polgármestere egy Intelligens Közlekedési Megoldások Fejlesztési Inténzet létrehozásáról. A megbeszélés utáni sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az Alba Innovációs Park megvalósításában is fontos szerepe lenne az intézetnek. Az Intelligens Közlekedési Megoldások Fejlesztő Intézetében kutató laborokat, szakértői csoportokat és fejlesztői bázisokat hoznának létre.
2006.09.08. 19:13:46 -
Kifosztotta a nyugdíjast a telefonos csaló - több százezret lopott
Csalás miatt indított nyomozást a Székesfehérvári Rendőrkapitányság ismeretlen személy ellen. Az ismeretlen telefonáló azt mondta kiszemelt áldozatának, hogy a Főpostáról telefonál és hamis bankjegyek lehetnek a korábban kikézbesített nyugdíjban. A sértett ezt követően beengedte a néhány perc múlva jelentkező ismeretlen férfit és átadta neki az otthon tartott több százezer forint készpénzét. A férfi a pénzzel ismeretlen helyre távozott.
2006.09.08. 18:55:55 -
Kispál és a borz és Deák Bill koncertel kezdetét vette a Fehérvérvári Zeneinapok
Kezdetét vette csütörtök este a Fehérvári Zeneinapok rendezvénysorozat. A háromnapos rendezvény első napjára is rengetegen látogattak el, annak ellenére, hogy hétköznapra esett. A fiatalokat az újra a régi felállásban színpadra álló Kispál és a borz vonzotta Bregyóba. De az első napon inkább az idősebb korosztálynak kedveztek a szervezők, szinte egy időben lépett fel az elmúlt 20 év két blues rock nagyágyúja Deák Bill Gyula és az EDDA. Az underground zene szerelmeseinek pedig a Sziámi és Penguine Sound System zenélt. (Tekintse meg képgalériánkat!)
2006.09.08. 14:29:00
Esélyegyenlőség napja és teljes udvarrekonstrukció az Arany János Iskolában
Rajt a kézis lányoknál - edzői nyilatkozat a bajnokság előtt
Elkészültek a gázmotoros erőművek - biogáz felhasználására is alkalmasak
Értékelt a Vállalkozási, Kereskedelmi és Turisztikai Bizottság elnöke
Sajtótájékoztatón értékelte ma délután a Városházán a Vállalkozási, Kereskedelmi és Turisztikai Bizottság elmúlt négy évi tevékenységét Hrabovszky Ákos a testület elnöke. Szó volt a belvárosi programokról, a Tourinform iroda működéséről és a sportturizmusban rejlő lehetőségekről is. A Tourinform irodával kapcsolatban megjegyezte, hogy 2005-ben mintegy 50 ezer ember fordult meg ott.
Első alkalommal rendezett Társasházkezelői Fórumot a Széphő Zrt.
A megyei közgyűlés összehívását javasolják a közbeszerzési eljárás leállítása érdekében
A mai rendkívüli közgyűléssel kapcsolatban tartott ma sajtótájékoztatót Warvasovszky Tihamér polgármester, aki elmondta, az egyetlen napirendi pontként az szerepelt, hogy képviselők fogadják el azt a javaslatot, mely szerint Székesfehérvár önkormányzata kéri a Szent György kórház átvételét, fenntartását, fejlesztését és irányítását az ingatlanvagyonnal együtt. A polgármester kérte a közgyűlés valamennyi frakcióját, hogy ne váljon kampánytémává az egészségügy Fejér megyében és Székesfehérváron.
Elfogadta a Fejér Megyei Szent György Kórház átvételére vonatkozó javaslatot a városi közgyűlés
Ismét nemzetközi hőlégballon verseny a Velence-tónál
Szeptember 6-a és 10-e között ismét megrendezik a Velencei-tavi Nemzetközi Hőlégballon versenyt. 22 léghajó vesz részt a rendezvényen, közülük 5-en külföldről érkeztek: francia, lengyel, horvát, brit és dél koreai ballonok is repülnek majd a tó felett. A felszállások reggel és este lesznek a Velencei-tó környékén es pénteken délután Székesfehérvár legterében mutatkoznak majd be. A város felett az eget este hat után érdemes majd figyelni szeptember 8-án.
Albacomp-vereség a Pakstól - a felkészülés jegyében
A hét közepén megismétlődött a kosárlabda bajnokság legutóbbi döntője. Az ezüstérmes Albacomp felkészülési mérkőzésen fogadta az utóbbi időben sikert sikerre halmozó Paksi ASE alakulatát. A két, felkészülés kellős közepén tartó együttes csatájának nagyszünetében a vendégek vezettek 38-36-ra, majd a találkozó végén is az Atomnál volt az előny, 82-75-re nyert a Paks.
Hét góllal volt jobb a Zvolen az Alba Volán-FeVitánál
Az Alba Volán-FeVita jégkorong csapata a péntek esti bajnoki rajt előtt a Medvescsak Zagreb ellen vívta volna utolsó felkészülési mérkőzését, azonban a horvát bajnok lemondta a randevút. A fehérváriak nem szomorkodtak, hiszen az új partner Európa meghatározó csapatai közé tartozik, a kék-fehérek a szlovák extraligás HKM Zvolen otthonában vendégeskedtek. Karel Dvorak játékosai most nem tudták megszorongatni a zólyomi alakulatot, a Fehérvári Ördögök 7-0-ás vereséget szenvedtek neves ellenfelüktől. Az első harmadban hárommal ment a Zvolen, majd a következő két játékrészben két-két góllal toldotta meg találatai számát a hazai együttes. HKM Zvolen – Alba Volán-FeVita 7-0 (3-0, 2-0, 2-0)