Hírek


/ 2006.09.08. 11:13:58 |

Esélyegyenlőség napja és teljes udvarrekonstrukció az Arany János Iskolában

 Az Esélyegyenlőség napját tartották ma az Arany János Általános Iskola és Speciális Szakiskolában sérült emberekkel foglalkozó Fejér megyei intézmények és civil szervezetek részvételével. Az iskola teljes udvarrekonstrukciója is most készült el, mintegy 25 millió forintos beruházás keretében. Az önkormányzat és a kormányzat támogatásával együttesen sikerült megvalósítani a beruházást. Márton Zoltán, az Esélyek Háza igazgatója elmondta, az Esélyegyenlőség napja volt az a rendezvény, amely köré kiteljesedett később az Esélyhónap.
/ 2006.09.08. 09:29:04 |

Rajt a kézis lányoknál - edzői nyilatkozat a bajnokság előtt

 Az elmúlt hétvégi, kaproncai tornával lezárult a tét nélküli edzőmérkőzések sorozata. Szeptember 8-án, pénteken a bajnokság első fordulójának a mérkőzéseivel megkezdődnek az éles összecsapások, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding a Kőbányai Spartacus gárdáját fogadja a Köfém Sportcsarnokban. Az utolsó edzőmérkőzések tapasztalatairól Szabó Edina nyilatkozott. Mint mondta "biztos vagyok benne, hogy a bajnokságban szoros és színvonalas találkozók lesznek, ahol sok mérkőzés fog eldőlni egy-két gólon. Fizikailag és taktikailag készen állunk a kezdéshez, de mindenkinek kellő akarattal, alázattal és összpontosítással kell odaállnia a rajtvonalhoz, hogy sikeresek legyünk ebben a kiélezett bajnokságban."
/ 2006.09.07. 16:14:12 |

Elkészültek a gázmotoros erőművek - biogáz felhasználására is alkalmasak

 Csütörtökön délelőtt mutatták be a Bakony utcában épült új gázmotoros erőművet. A 6.7 milliárdos beruházással beszerelt motorok hőt és villamos energiát termelnek és az erőmű biogáz felhasználásra is alkalmas. Szilágyi László városüzemeltetési igazgató hangsúlyozta, hogy Székesfehérváron mostantól már csak a téli nagy hidegben, rásegítés miatt kell bekapcsolni a Gáz utcai kazánokat. A Tóvárosi és a Bakony utcai erőműveket rákapcsolták a város távhőhálózatára is. A gázmotor tulajdonképp egy négyütemű dugattyús motor, melynek víz és olajköri hűtéséből, valamint a kipufogógáz hőjének hasznosításából nyerik ki a hőt, a motor tengelyvégén pedig mechanikai energiából, generátor áramot termel.  Nézze meg mit tudnak a Fehérvárra telepített kogenerációs gázmotorok!
/ 2006.09.07. 15:51:31 |

Értékelt a Vállalkozási, Kereskedelmi és Turisztikai Bizottság elnöke

 Sajtótájékoztatón értékelte ma délután a Városházán a Vállalkozási, Kereskedelmi és Turisztikai Bizottság elmúlt négy évi tevékenységét Hrabovszky Ákos a testület elnöke. Szó volt a belvárosi programokról, a Tourinform iroda működéséről és a sportturizmusban rejlő lehetőségekről is. A Tourinform irodával kapcsolatban megjegyezte, hogy 2005-ben mintegy 50 ezer ember fordult meg ott.

/ 2006.09.07. 15:20:58 |

Első alkalommal rendezett Társasházkezelői Fórumot a Széphő Zrt.

 Szeptember 7-én első alkalommal rendezett Társasházkezelői Fórumot a Széphő Zrt.  A megnyitón Ferencz Zoltán, a Széphő Zrt. vezérigazgatója elmondta, fontos, hogy a társasházkezelés során megfogalmazott problémák időben eljussanak a Széphő Zrt-hez és mindenki tisztában legyen az energiatakarékos panelfelújítások ütemezésével, illetve a banki konstrukciókkal. A vezérigazgató kiemelte, ha időkorlátok miatt nem tudnak mindenkinek szóbeli választ adni, akkor 8 napon belül írásban teszi ezt meg a társaság.
/ 2006.09.07. 13:12:17 |

A megyei közgyűlés összehívását javasolják a közbeszerzési eljárás leállítása érdekében

A mai rendkívüli közgyűléssel kapcsolatban tartott ma sajtótájékoztatót Warvasovszky Tihamér polgármester, aki elmondta, az egyetlen napirendi pontként az szerepelt, hogy képviselők fogadják el azt a javaslatot, mely szerint Székesfehérvár önkormányzata kéri a Szent György kórház átvételét, fenntartását, fejlesztését és irányítását az ingatlanvagyonnal együtt. A polgármester kérte a közgyűlés valamennyi frakcióját, hogy ne váljon kampánytémává az egészségügy Fejér megyében és Székesfehérváron.

/ 2006.09.07. 12:39:22 |

Elfogadta a Fejér Megyei Szent György Kórház átvételére vonatkozó javaslatot a városi közgyűlés

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése ma 25 igen, 1 nem és 3 tartózkodással elfogadta a Fejér Megyei Szent György Kórház átvételére vonatkozó javaslatot. A javaslat tartalma, hogy a közgyűlés nyilvánítsa ki azon szándékát, hogy átvállalja a kórház működtetését az intézmény használatában lévő ingatlanvagyon tulajdonjogának térítésmentes átadásával egyidejűleg. A közgyűlési határozat kiegészítéseként szerepel az is, hogy Székesfehérvár polgármestere javasolja a Fejér megyei közgyűlés elnökének a megyei közgyűlés rendkívüli összehívását a közbeszerzési eljárás leállítása érdekében.
/ 2006.09.07. 08:02:07 |

Ismét nemzetközi hőlégballon verseny a Velence-tónál

 Szeptember 6-a és 10-e között ismét megrendezik a Velencei-tavi Nemzetközi Hőlégballon versenyt. 22 léghajó vesz részt a rendezvényen, közülük 5-en külföldről érkeztek: francia, lengyel, horvát, brit és dél koreai ballonok is repülnek majd a tó felett. A felszállások reggel és este lesznek a Velencei-tó környékén es pénteken délután Székesfehérvár legterében mutatkoznak majd be. A város felett az eget este hat után érdemes majd figyelni szeptember 8-án.

/ 2006.09.06. 23:32:27 |

Albacomp-vereség a Pakstól - a felkészülés jegyében

A hét közepén megismétlődött a kosárlabda bajnokság legutóbbi döntője. Az ezüstérmes Albacomp felkészülési mérkőzésen fogadta az utóbbi időben sikert sikerre halmozó Paksi ASE alakulatát. A két, felkészülés kellős közepén tartó együttes csatájának nagyszünetében a vendégek vezettek 38-36-ra, majd a találkozó végén is az Atomnál volt az előny, 82-75-re nyert a Paks.

/ 2006.09.06. 23:29:27 |

Hét góllal volt jobb a Zvolen az Alba Volán-FeVitánál

 Az Alba Volán-FeVita jégkorong csapata a péntek esti bajnoki rajt előtt a Medvescsak Zagreb ellen vívta volna utolsó felkészülési mérkőzését, azonban a horvát bajnok lemondta a randevút. A fehérváriak nem szomorkodtak, hiszen az új partner Európa meghatározó csapatai közé tartozik, a kék-fehérek a szlovák extraligás HKM Zvolen otthonában vendégeskedtek. Karel Dvorak játékosai most nem tudták megszorongatni a zólyomi alakulatot, a Fehérvári Ördögök 7-0-ás vereséget szenvedtek neves ellenfelüktől. Az első harmadban hárommal ment a Zvolen, majd a következő két játékrészben két-két góllal toldotta meg találatai számát a hazai együttes. HKM Zvolen – Alba Volán-FeVita 7-0 (3-0, 2-0, 2-0)