Hírek
-
Edzésben az Albacomp - Két amerikai játékos érkezhet Fehérvárra
Az első osztályú kosárlabda bajnokság rajtjának egyhetes csúszása miatt az Albacomp is később, augusztus 14.-én kezdte meg a felkészülést a 2006-2007-es idényre. Fodor Péter vezetőedzőnek nincs könnyű dolga, mert az edzéssorozat elején mindössze a csapat felének tudja dirigálni a gyakorlásokat, ugyanis Kámán Tamás, Bencze Zoltán és Horváth Ákos a válogatottal készült, a külföldi játékosok pedig csak később csatlakoznak a már kemény munkát végző társakhoz.
2006.08.30. 12:43:36 -
Pénteken reggel ismét becsengetnek - 917 kisdiák kezdi az általános iskola első osztályát
Csütörtökön délután öt órakor tartják a városi tanévnyitót az idén 25 éves Hétvezér Általános Iskolában. Ebben az évben Székesfehérváron 917 kisdiák kezdi az általános iskola első osztályát. Az idén 181 tanítási nap lesz, az iskolák saját hatáskörben 5 nap tanítási szünetet tarthatnak és a szülő az idén is 3 napot igazolhat a gyerekeknek, amit jogszabály egyébként sehol sem szabályoz. A városban óvodába, általános- és középiskolába mintegy 22 ezer fiatal jár. Az idén 8800 tanuló kaphat ingyentankönyvet, ezen felül 7 millióval segíti az Önkormányzat a rászorulókat. Majd 600 gyermeknek jár az ingyenmenza, de lehet igényelni étkezési támogatást is a Polgármesteri Hivatalban és folytatódik az iskolatej akció. Az új tanévről, támogatásokról és a város oktatási intézményeiről Boldizs Kálmánné alpolgármester-asszonyt és Móricz Zsuzsannát az Oktatási és Sportiroda vezetőjét kérdeztük.
2006.08.30. 07:22:56 -
A régió fejlesztési elképzelései között a Regionális Közösségi Közlekedési Központ
Az Új Magyarország programot mutatta be a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács augusztus 29-i ülésén Bajnai Gordon Székesfehérváron. Kovács Tamás a Regionális Fejlesztési Ügynökség programigazgatója a régió fejlesztési elképzeléseit tartalmazó dokumentumot, azaz a KD-ROP-ot ismertette. A Közép-dunántúli régió önálló Regionális Operatív Programja (KD-ROP) a 2007-2013-as EU-s pénzügyi-programozási időszakban a régióba érkező közösségi források minél teljesebb körű felhasználását alapozza meg, segítve a régió versenyképességének növekedését illetve a régió társadalmi kohéziójának erősítését. A dokumentum elkészítése Európai Unió által előírt kötelezettség, de egyúttal olyan eszköz is, amely segítségével a régió korábban lefektetett stratégiai irányai mentén dinamizálhatja a Közép-Dunántúl középtávú fejlesztési lehetőségeit.
2006.08.30. 00:40:31 -
A kék helyett burgundi vörös lett a magyar útlevél is - biometrikus okmány
Hétfőn lejárt az unió által szabott határidő, ezentúl csak új típusú, úgynevezett biometrikus útlevelet adhatnak ki az okmányirodák. A vörös színű igazolványokért nem kell többet fizetni. Már csak az olyan új, úgynevezett biometrikus útlevelet kapják az igénylők, amelyekben egy elektronikus csip is tartalmazza az okmány tulajdonosának fotóját, nevét, születési idejét és a többi ismertetőjegyet - közölte Urbán György, a Központi Adatfeldolgozó Nyilvántartó és Választási Hivatal vezetője. A régi okmányok is használatban maradnak, érvényességi idejük lejártáig használhatók.
2006.08.29. 21:21:33 -
Tragikus közlekedési baleset a város határában - busz és személyautó karambolozott
Kedden kora reggel busz és személyautó karamboljában egy ember meghalt a 62-es főúton Börgöndpuszta és Jánosmajor között. Takács József őrnagy, a Székesfehérvári Tűzoltóság szolgálatparancsnoka elmondta, hogy a Seregélyes felé haladó Volkswagen Golf személyautó összeütközött a szemből érkező menetrend szerinti járattal. A busz és az autó körülbelül 90 méter távolságra állt meg egymástól. A Volkswagen teljesen összeroncsolódott és az autót vezető 31 éves férfi a helyszínen életét vesztette, holttestét a tűzoltók szabadították ki a roncsok közül. A buszon körülbelül tízenöten utaztak, közülük senki sem sérült meg.
2006.08.29. 19:35:58
Összefoglaló a különadóról, az áfa- és szja-törvény változásairól, valamint a kamatadóról
A sikeres tanév az étkezőasztalnál kezdődik - tanácsok a gyerekek egészséges reggelijéhez
Halálos üzemi baleset történt - sóderszállító csille zuhant a 65 éves munkásra
Az ARÉV Székesfehérvár, Seregélyesi úti betonkeverő telephelyén a sóderszállító csille eddig tisztázatlan okból visszazuhant és nekiütközött egy közelben álló 65 éves börgöndpusztai lakos férfinek. A munkás életét vesztette. A baleset körülményeinek vizsgálatát a munkavédelmi főfelügyelőség szakembereinek bevonásával, közigazgatási eljárás keretében vizsgálja a Székesfehérvári Rendőrkapitányság.
Konvergenciaprogram - 2011-2013 között várható magyar euró
Hétfőtől téli menetrend szerint járnak a MÁV balatoni járatai
Tájékoztató az önkormányzati képviselők és polgármesterek választásáról
Tanulmányi támogatásra pályázhatnak a cigány származású tanulók
A Fejér Megyei Cigányokért Közalapítvány pályázatot hirdet cigány származású közép- és felsőoktatásban tanuló fiatalok részére a 2006-2007-es tanév I. félévére. Pályázhatnak mindazok a Fejér megyei cigány származású tanulók, akik szakközépiskolában, szakmunkásképzőben, gimnáziumban, főiskolán vagy egyetemen tanulnak. Pályázni lehet egyszeri tanulmányi támogatásra és utazási költség (havi utazási bérlet) támogatására is.
Megszerezte első győzelmét a bajnokságban az FC Fehérvár
A labdarúgó NB1 negyedik fordulójában az újonc Paks otthonában lépett pályára az UEFA-Kupától csütörtökön búcsúzó FC Fehérvár. A fehérváriak a bajnokság három fordulója alatt mindössze egyetlen pontot gyűjtöttek, tehát Csertői Aurél csapatától csakis a győzelem volt az elfogadható eredmény a paksiakkal szemben. Most nem is okozott csalódást a piros-kék együttes. Paks – FC Fehérvár 0-2 (0-0)
Veretlenül végzett a Cornexi a Hungaronafta-Kupa második helyén
A Hungaronafta-Kupa zárónapján a Rulmentul Brasov nem okozott csalódást, könnyedén győzte le 34-24 arányban a torna utolsó helyén záró szerb csapatát, a Knjaz Milost. Ennek tudatában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding úgy lépett pályára a horvár bajnok Podravka Vegeta Koprivnica ellen, hogy a kupaelsőséget csak tizenegygólos győzelemmel szerezheti meg. Nos, a fehérváriak ugyan nyertek a kaproncaiak ellen, de csupán két találattal, így a Brassó végzett a torna élén, a Cornexi pedig – a rosszabb gólarány miatt – veretlenül zárt a második helyen. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Podravka Vegeta Koprivnica 28-26 (14-13)
Megmaradt a remény a kupaelsőségre – Továbbra is veretlen a Cornexi a Hungaronafta-Kupán
A Hungaronafta-Kupa első játéknapján győzelmet arató két csapat nézett egymással farkasszemet a megmérettetés második körében. A Köfém csarnok 600 fős közönsége előtt a román bajnok Rulmentul Brasov együttesét látta vendégül a Cornexi-Alcoa-HSB Holding. Rendkívül kemény és hihetetlenül izgalmas csatát hozott a találkozó, melynek végén maradt a pontosztozkodás, döntetlenre végeztek a felek, és így a harmadik játéknapra maradt a döntés: a Cornexi, a Brassó és a Podravka is megnyerheti a tornát. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Rulmentul Brasov 23-23 (10-11)