-
Városi ballagás 2026.
Szombaton délelőtt 21 iskola 85 végzős osztályának 2068 fiatalja búcsúzott a várostól és az alma matertől a város közös ballagási ünnepségén. A rendezvény végén, szép hagyományként az iskolák végzős diákjainak képviselői emlékszalagot kötöttek Székesfehérvár zászlajára.
2026.05.02. -
Szent Flórián-napi ünnepség
Ünnepi állománygyűlést tartott Szent Flórián napja alkalmából a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. A Városháza Dísztermében rendezett eseményen a tűzoltók és a tüzes mesterségek védőszentje előtt tisztelegve emlékeztek meg a jelenkor tűzoltóinak munkájáról. Az ünnepség keretében adták át a Székesfehérvár Közbiztonságáért díjat is Réger István tűzoltó zászlósnak.
2026.04.30. -
Várják a javaslatokat a Pro Theatro díjra
Idén is várják a javaslatokat a "Pro Theatro" díjra. A kitüntetésre bárki tehet ajánlást, a javaslatokat május 26-ig lehet benyújtani.
2026.05.01. -
Ismét alacsony a vízszint
Ismét aggasztóan alacsony a Velencei-tó vízszintje. A szakemberek szerint az elmúlt időszak csapadékhiánya látványosan meglátszik a tavon, amely sekélysége miatt különösen érzékenyen reagál a száraz, meleg időszakokra.
2026.05.01.
Geszti Péter előadásával kezdetét vette a fehérvári Alba Média Fesztivál
Geszti Péter elsőadásával megkezdődött a kétnapos Alba Média Fesztivál rendezvénysorozata Székesfehérváron. A III. Alba Média Fesztivál megnyitóján dr. Szabó Péter főigazgató örömét fejezte ki, hogy a rendezvény két napja alatt rangos előadókat hallgathatnak az érdeklődők. Győrffy Miklós, a KJF Kommunikáció Tanszékének vezetője beszédében az Alba Média fesztivál minőségét emelte ki, hangsúlyozva, hogy a szervezők a Kodolányi egykori hallgatói. A fesztivál főszervezője, Azurák Csaba köszönetet mondott a baráti szavakért, és azért, hogy minden eddiginél többen jöttek el a nyitó előadásra.
2007.05.08. 12:50 |
Geszti Péter elsőadásával megkezdődött a kétnapos Alba Média Fesztivál rendezvénysorozata Székesfehérváron. A III. Alba Média Fesztivál megnyitóján dr. Szabó Péter főigazgató örömét fejezte ki, hogy a rendezvény két napja alatt rangos előadókat hallgathatnak az érdeklődők. Győrffy Miklós, a KJF Kommunikáció Tanszékének vezetője beszédében az Alba Média fesztivál minőségét emelte ki, hangsúlyozva, hogy a szervezők a Kodolányi egykori hallgatói. A fesztivál főszervezője, Azurák Csaba köszönetet mondott a baráti szavakért, és azért, hogy minden eddiginél többen jöttek el a nyitó előadásra.A rendezvény újdonságairól szólva Azurák Csaba elmondta, a programkínálat a korábbi éveknek megfelelően színes lesz, viszont az idén már nem csak Székesfehérváron, hanem másik öt nagyvárosban élőben követhetik az eseményeket az albamediafesztival.hu portálon keresztül.
A nyitó napon Geszti Péter előadását hallhatták az érdeklődők, aki újra országkép javításon és egyben egy hagyományteremtő szándékkal életre hívott nagyrendezvényen töri a fejét. Ez lenne a "Vágta", amelynek keretében - sienai mintára - a Hősök terén versenyeznének a magyar városokat képviselő lovasok. Kísérőrendezvények a Városligetben lennének, a városok falujában a nevezési díj fejében kapnának a települések pavilont és bemutatkozási lehetőséget.