Hírek
-
Szeptember 4-től újra indul a Nyitott Tornatermek akció Székesfehérváron
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata kezdeményezésére az iskolai nyári szünet után ismét beindul a Nyitott Tornatermek programsorozat. Szeptembertől az eddigi helyszíneken túl újabb intézmények is kínálnak ingyenes sportolási lehetőséget a lakosság számára. Nem csupán a helyszínek bővülnek a következő időszakban, de akinek kedve tartja tornázhat, vagy éppen floorballozhat is a város intézményeiben szeptember negyedikétől december 23.-ig.
2006.09.01. 13:32:13 -
15 kollégiumi helyet biztosít rászoruló diákoknak az önkormányzat
Székesfehérvár Önkormányzata 15 fő elhelyezésére kollégiumi férőhelyet biztosít a pécsi Szántó Kovács János Kollégiumban, amire pályázni lehetett. Ma délelőtt a Városházán azokat a diákokat fogadták, akik férőhelyet nyertek a kollégiumban. A férőhelyeket Boldizs Kálmánné alpolgármester, Warvasovszky Tihamér polgármester és dr. Vas Rezső az Oktatási Bizottság elnöke adta át a diákoknak.
2006.09.01. 11:26:22 -
Betörés közben, lakossági bejelentésre érték tetten a betörőket a Palotai úton a rendőrök
Székesfehérváron a Palotai út egyik lakóházából csütörtökön kora délután izgatott telefonhívás érkezett a rendőrkapitányság ügyeletére. A bejelentő elmondta, hogy szerinte betörés van folyamatban a házban. Egy tizedik emeleti lakásajtót feszeget három férfi. A központi ügyeletről azonnal a helyszínre irányították a járőröket, akik elfogták a három pécsi betörőt. Az elkövetők egyikének zsebéből több jellegzetes kisautó került elő. A legjellegzetesebb ezek közül egy marhaszállító kamion, apró szarvasmarhákkal...
2006.09.01. 08:00:40 -
83 millió dolláros beruházás - turbinalapátokat gyárt Székesfehérváron az Alcoa
Az Alcoa-Köfém Kft. 83 millió dolláros, két év alatt megvalósuló bővítő, modernizálási projektjének részeként elkészült egy turbinalapátokat gyártó üzem Székesfehérváron - közölte Forgó Béla, az Alcoa magyarországi vezérigazgatója. A gyártás megkezdésével új üzletággal bővült a vállalat. Az üzemben egyelőre 30-40 szakember dolgozik, de az év végére, a jövő év elejére százra növelik a létszámot. A cég a 15. legnagyobb munkaadó Magyarországon: öt és félezer dolgozót foglalkoztat.
2006.09.01. 07:49:57 -
Az idén 25 éves Hétvezér Általános Iskolában tartották a városi tanévnyitót
Csütörtökön délután az idén 25 éves Hétvezér Általános Iskolában tartották a városi tanévnyitót, ahol ünnepi tanévnyitó beszédet mondott Warvasovszky Tihamér polgármester. Kiemelte, hogy az idén 8800 tanuló kaphat ingyentankönyvet, ezen felül 7 millióval segíti az Önkormányzat a rászorulókat. Ebben az évben Székesfehérváron 917 kisdiák kezdi az általános iskola első osztályát. (Interjú az iskolakezdéssel kapcsolatban Boldizs Kálmánnéval)
2006.09.01. 07:37:12
Elindult a palotavárosi buszjárat - hétvégén már közlekednek az éjszakai járatok is
Hat zsebes nőt fogtak a rendőrök bizonyítékkal a Pláza környékén
Roberta Camelia de Montety képei a fehérvárcsurgói Károlyi kastélyban
Nézze meg hol számíthat traffipaxra szeptemberben Fejér megyében
A Budai úton, Köfémen, Széna téren és a Vízivárosban hétfőtől vízóraleolvasás
8 milliót költ a Széphő a Széchenyi utcában a bérlakások felújítására
Könyv készült a város hatéves környezetvédelmi programjáról
Kiadvány készül Székesfehérvár hatéves környezetvédelmi programjáról. A napokban 1500 példányban megjelenő könyvet Banizs Károly, a Környezetvédelmi Bizottság elnöke mutatta be szerdán délután a Városházán. A következő években az önkormányzat szeretné megvalósítani Székesfehérvár szennyvízhálózatának teljes kiépítettségét. A város bővíti a szelektív hulladékgyűjtő szigetek számát, valamint nagyobb ütemben folytatja a zöldterület-fejlesztést és a közlekedés korszerűsítését -hangzott el a Környezetvédelmi Bizottság elnökének sajtótájékoztatóján.
Szeptembertől ismét folytatódik az "Egy rendőr - egy iskola" akció
Évek óta eredményesen működik az „Egy iskola egy rendőr” elnevezésű program, amelynek alapvető célja a kisiskolások balesetmentes közlekedésének elősegítése. Nem lesz ez másként az idén sem, ugyanis legkésőbb hétfőtől, van azonban ahol már a héten, az évnyitók idején is, egyenruhás járőrök őrzik a frekventált intézmények környezetének rendjét, biztonságát. Székesfehérvári Rendőrkapitányság területét érintően 18 intézmény kerül az idén a kiemelt figyelem központjába az iskolaév első két hetében. De szeptember 14-ét követően sem fordítanak hátat a rendőrök az iskoláknak.
Az EB-selejtezőre készülő magyar válogatott ellen meccselt az FC Fehérvár
A magyar labdarúgó válogatott Norvégia elleni hétvégi EB-selejtezője miatt szünetelő bajnokság átmeneti holtidényét az FC Fehérvár aktívan tölti. A fehérváriak szerdán éppen a magyar nemzeti együttes ellen léptek pályára Tatán. A 2x30 perces mérkőzés első félidejében a Sebők – Csizmadia, Kuttor, Horváth G., Mohl – Lattenstein, Bozic, Schwarcz, Finta – Horváth F., Sitku összeállításban szerepelt, majd a szünetben mindkét fél szinte teljes sort cserélt. A válogatott végül Kiss Zoltán 51. percben lőtt góljával megszerezte a győzelmet. Magyar Válogatott - FC Fehérvár 1-0 (0-0)