Hírek


/ 2006.08.31. 21:00:10 |

Elindult a palotavárosi buszjárat - hétvégén már közlekednek az éjszakai járatok is

 Holnaptól menetrend szerint közlekedik a Palotavárosban a 29-es autóbuszjárat. A járatok csúcsidőben 15, csúcsidőn kívül 30, esténként pedig óránként közlekednek. Az első próbajáratot ma tartották az Alba Volán vezérigazgatójának és a város polgármesterének jelenlétében. Warvasovszky Tihamér hangsúlyozta, hogy a fiatalok kérésére éjszakai járatok indulnak szeptember 1-től. A négy buszjárat a város minden részébe eljut, így akik éjszaka szórakoznak, ezentúl kulturált módon és olcsón tudnak majd hazajutni. Az éjszakai buszokra egységesen 200 Forintba kerül a jegy. A Dániából hozott két darab 9 méteres felújított autóbuszt 50 millió forintért vásárolta az Alba Volán. Töltse le innen az éjszakai járatok menetrendjét!
/ 2006.08.31. 10:11:21 |

Hat zsebes nőt fogtak a rendőrök bizonyítékkal a Pláza környékén

 A BRFK és a Székesfehérvári Rendőrkapitányság közös akciójának eredményeként hat nőt fogtak el a rendőrök szerdán a délelőtti órákban. Székesfehérvár belvárosában, különös tekintettel a Plázára és annak környékére koncentrálódott akció során a civil ruhás fővárosi nyomozók éles szemét semmi sem kerülhette el. Elsőként 09.27 perckor értek tetten egy 40 éves nőt, amint az Alba Plaza Piac bejárata előtt egy 52 éves férfi ingzsebéből, annak figyelmét elterelve készpénzt lopott...
/ 2006.08.31. 09:42:35 |

Roberta Camelia de Montety képei a fehérvárcsurgói Károlyi kastélyban

 Augusztus 25 és szeptember 13 között a Károlyi József Alapítvány bemutatja Roberta Camelia de Montety festőművész alkotásait a fehérvárcsurgói Károlyi Kastélyban. A magyarországi irodalmi tanulmányokat végzett és a magyar művészeti világot felfedező, de a francia szimbolizmus által is befolyásolt fiatal festőművész, arra invitálja a művészetek kedvelőit, hogy „a hit és a rejtett emberi sors vezérfonala által átszőtt több síkban lássák a történelmet”.
/ 2006.08.31. 09:26:05 |

Nézze meg hol számíthat traffipaxra szeptemberben Fejér megyében

 A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság közzétette júniusi traffipax előrjelzését. A sebességellenőrzésről szóló információkat, azonban a tervezetet nem lehet "készpénznek" venni, hiszen változhatnak a helyszínek. A legtöbbször települések belterületén, vasúti átjáróban találkozhat az autós sebességellenőrzéssel, de sohasem lehet benne biztos, hogy a főúton a következő kanyar után ellenőrzik-e a sebességét.
/ 2006.08.31. 09:15:47 |

A Budai úton, Köfémen, Széna téren és a Vízivárosban hétfőtől vízóraleolvasás

 A Fejérvíz Zrt. tájékoztatja fogyasztóit, hogy Székesfehérváron a következő helyeken és napokon, a „H” leolvasási ütemnek megfelelően a lakáson belüli vízmérők (mellékvízmérők) leolvasását végzi: Szeptember 4. (hétfő): Budai út 159., 163., 165. számú épületek, KÖFÉM lakótelep, Móricz Zsigmond utca, Széna tér, Zombori út, Szeptember. 5. (kedd): Budai út, Király-sor, Szeptember 6. (szerda): Gáz utca, Sarló utca. A vízmérőket munkaidő után olvassák le.
/ 2006.08.31. 09:05:56 |

8 milliót költ a Széphő a Széchenyi utcában a bérlakások felújítására

 Székesfehérváron a Széchenyi utca 76. számú épület az önkormányzat tulajdonában van, kezelője a Széphő Zrt. A ház annyira rossz állapotba került, hogy elengedhetetlen a felújítás, ezért a kezelő cég mintegy 8 millió forintot költ rá. A felújítás után a jelenlegi lakók visszaköltözhetnek. A házat annyira lelakták, hogy a lépcsőházban már az ablaktokok sincsenek a helyükön. Most két lakásból kell kiköltözni a felújítás idejére -tájékoztatott Kovácsné Varga Ildikó a Széphő Zrt. műszaki osztályvezetője.
/ 2006.08.31. 08:33:35 |

Könyv készült a város hatéves környezetvédelmi programjáról

 Kiadvány készül Székesfehérvár hatéves környezetvédelmi programjáról. A napokban 1500 példányban megjelenő könyvet Banizs Károly, a Környezetvédelmi Bizottság elnöke mutatta be szerdán délután a Városházán. A következő években az önkormányzat szeretné megvalósítani Székesfehérvár szennyvízhálózatának teljes kiépítettségét. A város bővíti a szelektív hulladékgyűjtő szigetek számát, valamint nagyobb ütemben folytatja a zöldterület-fejlesztést és a közlekedés korszerűsítését -hangzott el a Környezetvédelmi Bizottság elnökének sajtótájékoztatóján.

/ 2006.08.31. 08:18:36 |

Szeptembertől ismét folytatódik az "Egy rendőr - egy iskola" akció

 Évek óta eredményesen működik az „Egy iskola egy rendőr” elnevezésű program, amelynek alapvető célja a kisiskolások balesetmentes közlekedésének elősegítése. Nem lesz ez másként az idén sem, ugyanis legkésőbb hétfőtől, van azonban ahol már a héten, az évnyitók idején is, egyenruhás járőrök őrzik a frekventált intézmények környezetének rendjét, biztonságát.  Székesfehérvári Rendőrkapitányság területét érintően 18 intézmény kerül az idén a kiemelt figyelem központjába az iskolaév első két hetében. De szeptember 14-ét követően sem fordítanak hátat a rendőrök az iskoláknak.

/ 2006.08.30. 20:54:24 |

Az EB-selejtezőre készülő magyar válogatott ellen meccselt az FC Fehérvár

 A magyar labdarúgó válogatott Norvégia elleni hétvégi EB-selejtezője miatt szünetelő bajnokság átmeneti holtidényét az FC Fehérvár aktívan tölti. A fehérváriak szerdán éppen a magyar nemzeti együttes ellen léptek pályára Tatán. A 2x30 perces mérkőzés első félidejében a Sebők – Csizmadia, Kuttor, Horváth G., Mohl – Lattenstein, Bozic, Schwarcz, Finta – Horváth F., Sitku összeállításban szerepelt, majd a szünetben mindkét fél szinte teljes sort cserélt. A válogatott végül Kiss Zoltán 51. percben lőtt góljával megszerezte a győzelmet. Magyar Válogatott - FC Fehérvár 1-0 (0-0)

/ 2006.08.30. 15:49:20 |

Székesfehérváron adták át az ország második legnagyobb bakdaruját

 Magyarország második legnagyobb bakdaruját adták át szerdán délelőtt a Székesfehérvári Logisztikai Szolgáltató Központban. Az átadáson, ahol ott volt a város polgármestere Warvasovszky Tihamér, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium miniszteri biztosa Eszes Gábor és Kiss György a MÁV Kombi Terminál ügyvezetője elhangzott, hogy Székesfehérváron az egyik legfontosabb gazdasági szektor a logisztika. A polgármester hangsúlyozta, hogy az elmúlt négy évben 63 milliárd Forintos tőkebeáramlás történt a városba és 6000 új munkahely létesült.