Egy hónap és kiderülnek a felvételi ponthatárok

A felvételizőknek már csak egy hónapot kell várniuk arra, hogy kiderüljön, sikerült-e 2007-es felvételijük: a felvételi ponthatárok július 25-én válnak publikussá. A jelentkezőknek július 11-ig még van módjuk arra, hogy beküldjék a felvételihez szükséges dokumentumaikat, módosítsanak adataikon vagy megváltoztassák jelentkezési sorrendjüket. Az OFI tanácsolja, hogy nemcsak a feldolgozott érettségi eredményüket, hanem az egyéb felsőoktatási jelentkezéshez kapcsolódóan beküldött dokumentumaik feldolgozottságát is ellenőrizzék le a jelentkezők a www.felvi.hu weboldal „Az Én felvim" szolgáltatásának segítségével.
2007.06.25. 10:01 |
 A felvételizőknek már csak egy hónapot kell várniuk arra, hogy kiderüljön, sikerült-e 2007-es felvételijük: a felvételi ponthatárok július 25-én válnak publikussá. A jelentkezőknek július 11-ig még van módjuk arra, hogy beküldjék a felvételihez szükséges dokumentumaikat, módosítsanak adataikon vagy megváltoztassák jelentkezési sorrendjüket.

A dokumentumbeküldés újdonsága, hogy az idén érettségizőknek nem kell beküldeniük az elért eredményeiket igazoló bizonyítvány vagy tanúsítvány másolatát. Az érettségi eredményeket esetükben a központi érettségi nyilvántartásból elektronikusan megkapja a felvételi adatbázist kezelő Országos Felsőoktatási Információs Központ (OFIK).

Fontos viszont, hogy az idén érettségizettek a 12. évfolyam év végi osztályzatait igazoló bizonyítvány másolatát - amennyiben ennek figyelembevételét a tanulmányi pontok számításához kérik - haladéktalanul küldjék be.

Az OFI tanácsolja, hogy nemcsak a feldolgozott érettségi eredményüket, hanem az egyéb felsőoktatási jelentkezéshez kapcsolódóan beküldött dokumentumaik feldolgozottságát is ellenőrizzék le a jelentkezők a www.felvi.hu weboldal „Az Én felvim" szolgáltatásának segítségével. Bejelentkezés után az Eredményeim menüpontban megtekinthetik azokat a hitelesített eredményeket, amelyeket a pontszámításnál vizsgál a rendszer.

A felvételi adatbázisban rögzített jelentkezői adatok megváltoztatására tetszőleges alkalommal, míg a jelentkezési sorrend módosítására egyszeri alkalommal van lehetőség. Előbbire akkor van szükség, ha a rögzített adatok nem helyesek vagy az illetőnek a jelentkezés óta megváltoztak adatai. A korábban meghatározott sorrend módosítását az „életkörülmények" megváltozása indokolhatja (pl. költözés). Az is módosításra adhat okot, ha a jelentkező időközben rájött, hogy mégsem szívesen járna az általa megjelölt szakra.

A július 11-ig esedékes teendőkről, a pontok megállapításának menetéről folyamatos felvilágosítást nyújt az OFIK honlapja, a felvi.hu, ahol felvételi szaktanácsadás is folyik.

Magyarország

  1. Nagyboldogasszony napja

    Nagyboldogasszony napja Szent István óta parancsolt ünnep. Bár a mennybevétel dogmáját XII. Pius pápa viszonylag későn,1950-ben hirdette csak ki, az ünnep az egyház sok évszázados hitbeli meggyőződését tükrözi. Magyarországon ez a nap kiemelt ünnep, 1948-ig munkaszüneti nap volt. Szombaton, Nagyboldogasszony ünnepén Spányi Antal megyés püspök tart ünnepi szentmisét a Bazilikában este hat órakor.

    2026.08.15.
  2. A Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének sajtóközleménye

    Dr. Lőrincz Viktória vidék- és településfejlesztési miniszter 2026. július 30-án megkereste az országos önkormányzati érdekszövetségek elnökeit az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) soron következő ülésének előkészítésével kapcsolatosan és javaslatokat kért az ülés napirendjére.

    2026.08.07.
  3. Bezárhatnak a bölcsődék és óvodák

    Valamennyi bölcsőde és óvoda számára megfontolásra ajánlja az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium a hőségriadó idejére a zárvatartás lehetőségét, erről tájékoztatott Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter Facebook-oldalán szombaton.

    2026.08.02.
  4. További energiatakarékos intézkedéseket vezet be Székesfehérvár

    Székesfehérvár Önkormányzata a Kormány energiatakarékosságra vonatkozó felhívásához csatlakozva több intézkedést vezet be a villamosenergia-felhasználás csökkentése érdekében. A cél, hogy az önkormányzati feladatellátás zavartalan biztosítása mellett mérséklődjön az energiafelhasználás, és a munkavállalók számára is biztonságos munkakörnyezetet lehessen fenntartani.

    2026.08.01.