-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Elfogták a fehérvári téglás rablót - két nőt is leütött
Egy szolgálaton kívüli főhadnagy jó "szimatának" és szemfülességének köszönhetően rövid idő alatt elfogták azt a férfit, aki a múlt héten két nőt támadott meg és rabolt ki Székesfehérváron. A gyanúsított fiatalember csütörtökön és szombaton este egy-egy munkába tartó nőt rabolt ki, úgy, hogy mögéjük osont, egy téglával leütötte őket és amikor a földre estek, elvette a táskájukat. A megtámadottak nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedtek. A gyanúsítottat gyorsított eljárásban állítják bíróság elé, szerdán ügyében első fokon nem jogerős ítélet születhet. Akár kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel is sújtható.
2007.08.28. 07:45 |
Egy szolgálaton kívüli főhadnagy jó "szimatának" és szemfülességének köszönhetően rövid idő alatt elfogták azt a férfit, aki a múlt héten két nőt támadott meg és rabolt ki Székesfehérváron. A gyanúsított fiatalember csütörtökön és szombaton este egy-egy munkába tartó nőt rabolt ki, úgy, hogy mögéjük osont, egy téglával leütötte őket és amikor a földre estek, elvette a táskájukat.
A megtámadottak nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedtek. A nyomozók munkáját nehezítette, hogy a sértettek nem, illetve csak későn értesítették a rendőrséget, továbbá, hogy az elsőként megtámadott hölgy egyáltalán nem tudott személyleírást adni, s a második is csak néhány részletre emlékezett - tette hozzá R. Szabó Ágnes. A civil ruhás rendőrtiszt, aki vasárnap délután éppen vásárolni indult, a megadott gyér személyleírás alapján figyelt fel a férfira. Az időközben értesített járőrök megérkezéséig szemmel tartotta. Mint kiderült, a főhadnagy szimata jónak bizonyult: a 25 éves debreceni férfi hátizsákjából előkerült a másodjára megtámadott hölgytől elrabolt mobiltelefon, egy bokorból az egyik nő táskája, s ismertté vált az első rablás során eltulajdonított iratok megtalálási helye is.
A debreceni férfit - akit megelőzően tessékeltek ki fehérvári albérleti szobájából, mert nem fizetett -, előállították a járőrök. A főhadnagy is kis időre felfüggesztette a csavarvásárlást és visszaindult a Székesfehérvári Rendőrkapitányságra, hogy a szükséges intézkedéseket megtegye.
A második helyszíntől nem messze egy bokorból előkerült az egyik táska, valamint az első rablásból származó iratok feltalálási helye is ismertté vált. Kivéve az a néhány ezer forint, amit a sértettek táskájában talált, az nem lett meg. Capuccinót, cigarettát vásárolt rajta a férfi.
A 25 éves elkövető elismerte mindkét rablást. Gyanúsítotti kihallgatását követően a nyomozók őrizetbe vették. Gyorsított eljárásban állítják bíróság elé, szerdán ügyében első fokon nem jogerős ítélet születhet. Akár kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel is sújtható.
A megtámadottak nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedtek. A nyomozók munkáját nehezítette, hogy a sértettek nem, illetve csak későn értesítették a rendőrséget, továbbá, hogy az elsőként megtámadott hölgy egyáltalán nem tudott személyleírást adni, s a második is csak néhány részletre emlékezett - tette hozzá R. Szabó Ágnes. A civil ruhás rendőrtiszt, aki vasárnap délután éppen vásárolni indult, a megadott gyér személyleírás alapján figyelt fel a férfira. Az időközben értesített járőrök megérkezéséig szemmel tartotta. Mint kiderült, a főhadnagy szimata jónak bizonyult: a 25 éves debreceni férfi hátizsákjából előkerült a másodjára megtámadott hölgytől elrabolt mobiltelefon, egy bokorból az egyik nő táskája, s ismertté vált az első rablás során eltulajdonított iratok megtalálási helye is.
A debreceni férfit - akit megelőzően tessékeltek ki fehérvári albérleti szobájából, mert nem fizetett -, előállították a járőrök. A főhadnagy is kis időre felfüggesztette a csavarvásárlást és visszaindult a Székesfehérvári Rendőrkapitányságra, hogy a szükséges intézkedéseket megtegye.
A második helyszíntől nem messze egy bokorból előkerült az egyik táska, valamint az első rablásból származó iratok feltalálási helye is ismertté vált. Kivéve az a néhány ezer forint, amit a sértettek táskájában talált, az nem lett meg. Capuccinót, cigarettát vásárolt rajta a férfi.
A 25 éves elkövető elismerte mindkét rablást. Gyanúsítotti kihallgatását követően a nyomozók őrizetbe vették. Gyorsított eljárásban állítják bíróság elé, szerdán ügyében első fokon nem jogerős ítélet születhet. Akár kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel is sújtható.