Hírek


/ 2007.02.07. 21:09:16 |

Pénteken szünetel az ügyfélfogadás a Városházán

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala mindenkit értesít arról, hogy 2007. február 9-én (pénteken) aVárosház tér 1. és 2. számú épületekben elmarad az ügyfélfogadás! Megértésüket és türelmüket köszönjük!

/ 2007.02.07. 20:44:32 |

Bravúros Cornexi-siker Dunaújvárosban

 A női kézilabda NB1 soros rangadóján a felsőházi rájátszás felé igyekvő Cornexi-Alcoa-HSB Holding együttese a hazai pályán szinte verhetetlen Dunaferr NK otthonában vendégeskedett, és a fehérvári hölgyek udvariatlan vendégeknek bizonyultak, hiszen a találkozón végig vezetve nyertek. A megyei rangadó éppoly fontos volt az újvárosi csapatnak is, hiszen egy esetleges győzelemmel bebiztosíthatta volna helyét az alapszakasz legjobb négy együttese között. A Cornexi is a felsőházba igyekszik, és az elszántságot Vura József alakulatán lehetett érezni az összecsapás elején, tehát jobban kezdtek Balogh Beáék. Dunaferr NK - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 27-30 (13-18)

/ 2007.02.07. 03:21:28 |

A fehérvári műkorcsolyázók jól szerepeltek az utánpótlás OB-n

 A Székesfehérvári Műkorcsolya Egyesület ifjú versenyzői túl vannak az idei versenyidőszak legfontosabb versenyén. A múlt hétvégén Budapest adott otthont az utánpótláskorúak Országos Bajnokságának, melyen szép eredményeket értek el Hujber Anita tanítványai. Az OB-n egyben a Vidékbajnokság keretein belül is eredményt hirdettek, melyben a fehérváriak állhattak a dobogó legfelső fokára. (fotó: Pálhegyi Dániel)
/ 2007.02.07. 03:13:56 |

Még Darth Vader is falra mászott - Farsang alkalmából versenyeztek a falmászók

 Első gondolat: Nagyon idegesek lehetnek ezek a fiúk és lányok, mert egyfolytában a falra másznak. Aztán néhány másodperccel később – amikor a fiatalok öltözékére pillant a szemlélődő -, egészen más diagnózis fogalmazódik meg az elmeállapotokat illetően, de az igazán valós és helyénvaló konklúziót harmadjára már biztosan megfogalmazhatjuk: a kicsit bolondos, ám annál elszántabb sportemberek egy mára már igen népszerű extrémsportnak hódolnak a siratófalnak nem nevezhető építménynél, falmászó verseny zajlik az István Király Általános Iskolában.
/ 2007.02.06. 16:53:35 |

Létrejött a képviselői összefogás - Közös lobbi az elkerülő út továbbépítéséért

 Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere országgyűlési képviselőként kezdeményezett összefogást a megye országgyűlési képviselőivel. A január 26-án kiküldött levéltervezet az elkerülő út továbbépítésére hívja fel a figyelmet. A miniszterelnöknek címzett anyagban a szakmai érvek és az előzetes egyeztetések is mind szerepelnek. Bár az első két ütem is állami beruházásban valósult meg, Székesfehérvár tevékenyen részt vállalt a területek biztosításában. Mint a közös levélből kitűnik, az elkerülő út harmadik szakasza biztosítana megfelelő kapcsolatot a 8-as út és az M7-es autópálya között.

/ 2007.02.06. 09:37:38 |

Önkormányzati képviselők - interjú dr. Cser-Palkovics Andrással

A városi Fidesz frakció vezetője fiatal kora ellenére is rutinos képviselőnek számít, hiszen már 1998-tól külső szakértőként, 2002-től pedig önkormányzati képviselőként segíti a városi közgyűlés munkáját. Dr. Cser-Palkovics András 2006-tól parlamenti képviselő, a városi közgyűlésben pedig nemcsak frakcióvezetőként, hanem a Jogi és Ügyrendi Bizottság elnökeként is részt vesz a munkában. "A kormánypárti és ellenzéki képviselőknek közösen kell dolgozniuk a város fejlődéséért. Ez vezethet csak eredményre." - vallja a képviselő.
/ 2007.02.06. 08:28:17 |

Újabb két gyanúsított van szabadlábon a Prikkel üggyel kapcsolatban

 A Prikkel-ügy újabb két gyanúsítottjának előzetes letartóztatását szüntették meg, lakhelyelhagyási tilalmat rendelve el a két férfi ellen. A tavalyi év végén elrabolt, majd meggyilkolt mezőszilasi házaspár holttestét összeégve találták meg január elején a szomszédos Igar határában. Az ügyben még januárban őrizetbe vettek hat embert, majd elrendelték az előzetes letartóztatásukat. Azóta a mostani két gyanúsítottal együtt már három személynél rendeltek el lakhelyelhagyási tilalmat, a többiek még mindig előzetes letartóztatásban vannak. Az ügy felderítésén továbbra is 15 nyomozó és tucatnyi szakértő dolgozik.

/ 2007.02.06. 07:58:17 |

Ülésezett a Székesfehérvári Ifjúsági és Diáktanács - adománygyűjtő akció egy diáktársuk műtétjéért

Hétfőn délután tartotta összejövetelét a Székesfehérvári Ifjúsági és Diáktanács a Városháza Kistanács termében. A rendezvényen egy jótékonysági felhívást is megfogalmaztak, ugyanis egy tizenhét éves székesfehérvári diák szemműtétjéhez segít pénzt szerezni a diáktanács. A városi diáktanács azzal a céllal alakult még 2005 tavaszán, hogy segítse a diákönkormányzatok tevékenységét, és részt vegyenek egyfajta véleményalkotásban is a város ifjúsági életét illetően. Fontosnak tartják, hogy továbbítsák ötleteiket, kéréseiket azon szervek felé, melyeknek köze van a város diákéletéhez. A hétfői megbeszélésen arról is tájékoztatást adtak, hogy jó úton halad a tanács egyesületként való bejegyzése a cégbíróságon.
/ 2007.02.06. 07:53:46 |

A Gönczöl jelentés kimondja - az őszi zavargások kapcsán mindenki hibázott

 A tavaly szeptember-októberi tüntetéssorozat kialakulásáért eltérő mértékben ugyan, de felelős az egész politikai osztály, a közszolgálati média, a társadalomtudományokkal foglalkozó értelmiség és a helyzet kezelésénél hibázott a rendőrség a miniszterelnök, illetve a köztársasági elnök is - állapította meg a Gönczöl Katalin büntetőjogász vezette bizottság. Az MTV-székház ostroma kapcsán személyes szakmai felelőssége - a dokumentum szerint - a budapesti rendőrfőkapitánynak, illetve az ORFK helyszínen tartózkodó helyettes vezetőjének van. Veszélyesnek tartja a jelentés a jelenlegi választási rendszert abból a szempontból, hogy a győztes párt akár egyedül is kétharmados többséget szerezhet, ezzel tetszése szerint, konszenzuskényszer nélkül alakíthatja a későbbi alkotmányos berendezkedést.

/ 2007.02.05. 22:06:34 |

Kendert ültetett magának, a betörő lebuktatta, most börtönbe zárták

Egy betörő hajléktalan fedezett fel egy lefóliázott helységben, cserepekben nevelt kender-ültetvényt Fehérvár mellett Csór-Kisiszkán, egy hétvégi házban. A 44 éves kazincbarcikai hajléktalant Sárkeresztesen, egy hétvégi házban érték tetten -ott is lopott- az állampolgári bejelentésre odaérkező rendőrök. Előállításakor a tolvaj hajléktalan bevallotta, hogy korábban Csór-Kisiszkán tört be több hétvégi házba. Evett, ivott, aludt az alkalmi szállásokon, majd tovább állt. A rabló hajléktalan egy "vendéglátójának" kedveskedett azzal, hogy kender-ültetvényét a rendőröknek is elmondta.