-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Nagy Õszi Ölelés - több ezer ember gyűlt össze az esélyegyenlőség jegyében
2007.09.23. 19:48 |
Több ezer ember egymás kezét fogva vette körül pénteken délelőtt a Vidámparki-tavat, hogy felhívja a figyelmet a sérült emberekre. A Nagy Õszi Ölelést harmadszor rendezte meg a Siketek és Nagyothallók Országos Egyesületének Fejér megyei szervezete, népszerű sportolók, városlakók és fogyatékkal élők részvételével. A rendezvényen Fa Nándor és Gál József mellett a város polgármestere Warvasovszky Tihamér, illetve a képviselőtestület nagy része is részt vett.
Képek a Nagy Õszi Ölelésről itt!

Becslések szerint a tavalyinál ezerrel többen, kb. három és fél ezren fogták egymás kezét, hogy körbeöleljék a fehérvári csónakázó tavat. A programot a Siketek Világnapjához kapcsolódva azzal a céllal rendezi meg minden évben a Siketek és Nagyothallók Országos Egyesületének Fejér megyei szervezete, hogy sérült és egészséges emberek kezet fogjanak, a fogyatékkal élők megmutathassák magukat és bebizonyíthassák, hogy ők is képesek ember feletti teljesítményekre - mondta Molnár Tamásné szervező, a Siketek és Nagyothallók Országos Egyesületének megyei titkára.

A programban a halláskárosodással élők mellett a vakok, látássérültek, mozgássérültek és az értelmi fogyatékkal élők is bekapcsolódtak. Az egész napos rendezvény részeként olyan népszerű sportolókkal az élen, mint Mészáros János triatlonista, a Kovács-Fidel kajakpáros, Géczi Erika kajakvilágbajnok 24 órás futás indul a városon át. Szórakoztató programok, sportversenyek és bemutatók várják a sérült és egészséges embereket. A szervezésbe az idén az SM társaság is bekapcsolódott. Az esélyegyenlőségi fórum után szombaton, Székesfehérváron rendezik meg a XIX. Országos SM Napot.
Képek a Nagy Õszi Ölelésről itt!

Becslések szerint a tavalyinál ezerrel többen, kb. három és fél ezren fogták egymás kezét, hogy körbeöleljék a fehérvári csónakázó tavat. A programot a Siketek Világnapjához kapcsolódva azzal a céllal rendezi meg minden évben a Siketek és Nagyothallók Országos Egyesületének Fejér megyei szervezete, hogy sérült és egészséges emberek kezet fogjanak, a fogyatékkal élők megmutathassák magukat és bebizonyíthassák, hogy ők is képesek ember feletti teljesítményekre - mondta Molnár Tamásné szervező, a Siketek és Nagyothallók Országos Egyesületének megyei titkára.

A programban a halláskárosodással élők mellett a vakok, látássérültek, mozgássérültek és az értelmi fogyatékkal élők is bekapcsolódtak. Az egész napos rendezvény részeként olyan népszerű sportolókkal az élen, mint Mészáros János triatlonista, a Kovács-Fidel kajakpáros, Géczi Erika kajakvilágbajnok 24 órás futás indul a városon át. Szórakoztató programok, sportversenyek és bemutatók várják a sérült és egészséges embereket. A szervezésbe az idén az SM társaság is bekapcsolódott. Az esélyegyenlőségi fórum után szombaton, Székesfehérváron rendezik meg a XIX. Országos SM Napot.