Egyszerűbb lett vállalkozást alapítani Székesfehérváron

 A vállalatalapítás jogi szabályozása, valamint a helyi vállalkozásfejlesztési környezet kedvező változásainak következtében jelentősen egyszerűbb lett vállalatot alapítani Székesfehérváron – hangzott el az Inkubátorházban, a VÁLLALD Önmagad! – Vállalkozóvá Válás Hete Székesfehérváron programsorozat keretében megtartott rendezvényen. A kedvezőbb szabályozással összhangban az utóbbi időben az Önkormányzat is számos szolgáltatást, programot indított a vállalkozások támogatására. Legfontosabb kezdeményezés a Vállalkozói Információs Központ létrehozása az Inkubátorházban, ahol egy helyen elérhető minden önkormányzati szolgáltatás.

2007.09.21. 19:18 |
 A vállalatalapítás jogi szabályozása, valamint a helyi vállalkozásfejlesztési környezet kedvező változásainak következtében jelentősen egyszerűbb lett vállalatot alapítani Székesfehérváron – hangzott el az Inkubátorházban, a VÁLLALD Önmagad! – Vállalkozóvá Válás Hete Székesfehérváron programsorozat keretében megtartott rendezvényen.

 Az európai uniós szabályozással összhangban Magyarországon is jelentősen leegyszerűsödött a vállalkozások alapítása, kevesebb törzstőke kell, csökkent az eljárási idő és a kapcsolódó díjak. „Aki vállalkozni szeretne, nagyobb biztonsággal teheti meg ma, mint korábban” – mondta Dr. Németh István ügyvéd, aki csütörtökönként ingyenes jogi tanácsadással várja a vállalkozókat az Inkubátorházban.

 A kedvezőbb szabályozással összhangban az utóbbi időben az Önkormányzat is számos szolgáltatást, programot indított a vállalkozások támogatására. Legfontosabb kezdeményezés a Vállalkozói Információs Központ létrehozása az Inkubátorházban, ahol egy helyen elérhető minden önkormányzati szolgáltatás – köztük a nemrég kifejlesztett e-önkormányzat – és számos más városi támogatás. A Vállalkozói Információs Központ a most sikeresen záródó INTERREG IIIC MODELE projekt keretében jött létre, melyet az Önkormányzat közösen hajtott végre európai régiókkal – emelte ki Fiedler Ágnes, a Polgármesteri Hivatal projektmenedzsere.

Gazdaság

  1. Vállalkozói fórum a Hiemer-házban

    Éves beszámolót és vállalkozói fórumot rendezett a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Fejér Vármegyei Szervezete szerdán Székesfehérváron. A vármegyében működő vállalkozások képviselői a szövetség tevékenységéről, aktuális gazdaságpolitikai kérdésekre adandó válaszairól, valamint a vármegye gazdasági helyzetéről szóló előadáson vettek részt a Hiemer-házban.

    2026.03.18.
  2. Fejlesztések a Fehér Alu Kft-né

    A székesfehérvári Fehér Alu Kft. a Demján Sándor 1+1 Program keretében 126 millió forint támogatást nyert el, amelynek segítségével Összesen 312 millió forint értékű technológiai fejlesztést valósít meg. A beruházás célja a gyártási kapacitás növelése, a hatékonyság javítása, valamint a vállalat technológiai hátterének további modernizálása.

    2026.03.17.
  3. Gépipari szakmai roadshow

    A Magyar Gépipari és Energetikai Országos Szövetség és a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara közös szervezésében valósult meg az-az országos roadshow, amely a gépipari, energetikai és védelmi ipari vállalatok számára kíván átfogó képet adni az iparág előtt álló innovációs lehetőségekről, a kutatás-fejlesztési irányokról, a beszállítói piacra jutás feltételeiről, valamint a hazai és nemzetközi értékesítési lehetőségekről.

    2026.03.13.
  4. 12 szakmai díj és új szemlélet - az „emberséges intelligenciában” hisz a fehérvári csapat

    Az idei évben hat Marketing Gyémánt díjat nyert a Vonnák Péter vezette vállalkozás, amellyel a cég már összesen tizenkét szakmai elismerésnél tart. A díjakkal nemcsak kreatív marketingmegoldásokat, hanem több mesterséges intelligenciára épülő projektet is elismertek, ami jól mutatja, hogy a technológiai innováció egyre hangsúlyosabb szerepet kap a hazai marketing- és üzleti gondolkodásban.

    2026.03.11.