Hírek


/ 2007.02.10. 21:14:24 |

Begyüjtötte a kötelező győzelmet a Cornexi-Alcoa-HSB Holding Makón

 A női kézilabda NB1 18. fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding együttese hozta a kötelezőt és magabiztos játékkal nyert a tabella utolsó előtti helyén tanyázó Németh Toll-Makó otthonában. A fehérváriak a hosszú utazást követően kissé fáradtan kezdtek, a félidőben még csak három gól volt Vura József alakulatának előnye. A második félidőben már a bebiztosította győzelmét a hét közepén a Dunaferrt felülmúló Cornexi, és hatgólos diadalával megszilárdította helyét az első négy között, főleg azért, mert a szintén a felsőházi rájátszásba pályázó Debrecen háromgólos vereséget szenvedett Hódmezővásárhelyen. Németh Toll-Makó - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 26-32 (12-15)

/ 2007.02.09. 17:28:55 |

Ízeltlábúak a gyógyszerkincsben - kiállítás a Feket Sas Patikamúzeumban

Ízeltlábúak a gyógyszerkincsben címmel nyitotta meg kapuit pénteken délután a Fekete Sas Patikamúzeum időszaki kiállítása. A tárlatot dr. Szarvasházy Judit főszerkesztő – gyógyszerész nyitotta meg. Az országosan is ritkaságnak számító kiállítás március 4-ig hétfő kivételével naponta 10-18 óráig tekinthető meg. A székesfehérvári Szent István Király Múzeum tárlatának rendezéséhez a Magyar Természettudományi Múzeum grafikusai és dr Grabarits István gyógyszerész is segített.
/ 2007.02.09. 17:13:06 |

Vidámpark, kerékpárút, gyalogos Gaja-híd - Knizse Gyula és Szigli István sajtótájékoztatója

Városfejlesztési feladatokról, illetve az 1-es és 9-es számú választókörzetek aktuális kérdéseiről tartott sajtótájékoztatót Knizse Gyula gazdasági és fejlesztési tanácsnok, a Szedreskert képviselője és Szigli István a Városfejlesztési Bizottság elnöke, a Feketehegy-Szárazrét képviselője. Szeptembertől a Sajó és a Rába utca felújítása után a 37-es busz a Feketehegy-Szárazrét belső utcáiba is megállna. A Szedreskerti lakónegyedben a tervek között szerepel a lakótelep teljes járda-, és útfelújítása, illetve a közbiztonság fejlesztése. Kiemelt program az egykori Vidámpark területének rendezése.
/ 2007.02.09. 13:26:58 |

Úthálózat-fejlesztés a Közép-Dunántúli Régióban

Szakmai napot tartottak február 9-én a Közép-Dunántúli Régió szakemberei a térség közúthálózatának fejlesztéséről Székesfehérváron. Az Új Magyarország Fejlesztési Tervben korábban szerepeltek ezek a közlekedési fejlesztések, a Közlekedési Operatív Programban azonban nincs keret a finanszírozásukra. A fórumon szó volt a 81-es főút, a 7-es főút Velencei-tó menti déli tehermentesítő szakasza, valamint az M8-as autópálya Veszprém-Dunaújváros szakasza megépítésének lehetőségeiről.
/ 2007.02.09. 11:53:41 |

A Ferencvárost kapta ellenfélül a Cornexi a kézilabda Magyar Kupában

 A Magyar Kézilabda Szövetségben február 8.-án megtartották a Magyar Kupa negyeddöntőinek  sorsolását. A Cornexi-Alcoa-HSB Holding a Budapest Bank-Ferencvárosi Torna Club csapatát kapta ellenfélül. A továbbjutásról egy találkozó dönt, melyet március 14-én kell a csapatoknak lejátszaniuk a népligeti Fradi-csarnokban. A fehérváriak kaphattak volna könnyebb ellenfelet is, mint a bajnoki tabella listavezetőjét, ennek ellenére a Cornexi játékosainak nincs mitől tartaniuk, hiszen már többször is bizonyították idén, hogy képesek a bravura. A címvédő Győri Audi ETO KC-t, legutőbb pedig a Dunaferrt is legyőzték Vura József tanítványai.

/ 2007.02.09. 11:13:53 |

A gazdaság és a tudás együttműködése a versenyképességért - miniszterelnöki látogatás Székesfehérváron

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, Bajnai Gordon fejlesztéspolitikai kormánybiztos és a kormány megbízott szakemberei Székesfehérvárra látogattak, hogy a Székesfehérvár-Veszprém Fejlesztési Pólustengely program keretében a város pólusprogramjait részletesebben is megismerjék. Pénteken a fehérvári projektterveket és megvalósíthatósági tanulmányokat mutatta be Warvasovszky Tihamér polgármester a Városházán, majd a Visteon Hungary Kft-hez látogatott el a miniszterelnök vezette kormánydelegáció. Körülbelül 150-200, transzparensekkel felszerelkezett tüntető tiltakozott a kormányfő érkezésekor. Képgaléria a miniszterelnöki látogatásról!
/ 2007.02.09. 08:00:50 |

Felgyújtottak egy quadot a Seregélyesi úton

 A Seregélyesi úton lévő bemutatóterem előtt egy Suzuki quad motor kapott lángra, s a tűzben megolvadt a mellette lévő motor is. A tűzoltók gyors beavatkozásának köszönhetően sikerült megakadályozni, hogy a lángok a másik öt motorkerékpárra, valamint az épületre átterjedjenek. A tűzben a bemutatóterem ajtaja is megrongálódott. A langlovagok.hu képei az égő motorról!
/ 2007.02.08. 17:34:26 |

Szociális Intézmények ablakait szigetelik a Gaja Környezetvédő Egyesület által bemutatott technikával

A Gaja Környezetvédő Egyesület és az Esélyek Háza új programba kezd a Székesfehérvári kistérségben. A két szervezet az Energia Klub által kitalált technikát kívánja meghonosítani Székesfehérváron, mellyel a lakások energia kibocsátása a természetbe 10-15 százalékkal csökkenhet. A módszer lényege, hogy egy különleges géppel a faszerkezetű ablakba egy vájatot vájnak, melybe egy direkt erre legyártott szilikon csík helyezhető be és ez szigeteli le az ablak réseit, ahol eddig szökött a meleg a természetbe. A két szervezet közösen székesfehérvári és kistérségi szociális intézetben végzi el a szigetelést a technológia felhasználásával.
/ 2007.02.08. 12:39:18 |

Ötven aktív ágy lesz a móri kórházban

 Ötven aktív ágyon gyógyítják majd a betegeket a móri kórházban és mintegy száz körül alakul a krónikus betegek ellátását szolgáló krónikus ágyak száma. Minderről Molnár Albert székesfehérvári országgyűlési képviselő számolt be, aki kiemelte, hogy a hétvégén megállapodás született arról, hogy a kisbéri kórházzal együtt a móri kórházban indokolt 25 belgyógyászati, továbbá 15-15 szülészet-nőgyógyászati, illetve sebészeti aktív ágy fenntartása. A Fejér Megyei Szent György Kórházban "karcsúsított, de racionális és gazdaságosan működtethető", jó struktúrában a korábbinál 71-el több, összesen 1.057 aktív ággyal végzik majd a gyógyítást.

/ 2007.02.08. 12:37:30 |

Megkezdődött a TISZK eszközállományának átadása

Pénteken délelőtt adta át az első taneszközöket a Térségi Integrált Szakképző Központ Kht. A gr. Széchenyi István Szakközépiskola területén néhány hónapon belül elékészülnek azok az épületek, ahova nagyobb értékű gépek kerülnek. Most négy intézmény, mintegy 16 millió forint értékben kapott oktatásIeszközöket.  Az átadáson ott Warvasocszky Tihamér polgármester is, aki hangsúlyozta, hogy a város gazdaságának jól képzett munkaerőre van szüksége és elengedhetetlen ennek érdekében az oktatás fejlesztése.
Képgaléria az eseményről!