Hírek


/ 2007.02.04. 21:11:16 |

A Lászlóvill csapata vitte a kupát a III. Yo Rádió kispályás labdarúgó teremtornán

A Lászlóvill csapatának sikerével ért véget a III. Yo! Rádió Kupa kispályás labdarúgó teremtorna. A második helyen a Bádogos, a harmadikon a Bauding, a negyediken a Feca Old Boys együttese végzett. A legjobb játékos a Lászlóvilles Bozai Attila lett, a legjobb kapusnak a Bádogos kiválóságát, Vörös Tibort választották, míg a gólkirályi címet a 4 találatig jutó Hajnal Imre érdemelte ki, aki a Fecát erősítette. A közönség két napon át többnyire jó iramú, kiváló mérkőzéseket láthatott a székesfehérvári VOK sportcsarnokban. A gálamérkőzésen közéleti személyiségek és politikusok is pályára léptek egy barátságos mérkőzésre...
/ 2007.02.04. 21:04:38 |

Magyarországon tesz látogatást a héten az Európai Bizottság két tagja

Az uniós belső piac működéséért és a szolgáltatásokért felelős ír biztos hétfőn és kedden tartózkodik Magyarországon. McCreevy várhatóan az uniós gazdasági egységet biztosító jogszabályok átvételével kapcsolatos ügyekben tájékozódik. Az Európai Bizottság a héten hozta nyilvánosságra úgynevezett eredménytábláját, amely szerint az EU-tagországok tavaly minden eddiginél jobb eredményt értek el a szabályok átültetésében, és Magyarország még ezen belül is az átlagon felüli teljesítményt nyújtók között található.
/ 2007.02.04. 08:47:36 |

Mikor és hogyan kell adót fizetni az idén - interjú az APEH bevallási osztályvezetőjével

Ebben az évben a magánszemély választhat, hogy munkáltatói adó megállapítást vagy adóhatósági adó megállapítást kér (lehet munkáltatón keresztül és közvetlenül az APEH-nél is) vagy önbevalló lesz. A választott adózási módról február 15-ig kell nyilatkoznia a magánszemélynek. Ha elmulasztja valaki a nyilatkozattételt, akkor csak önadózás lehetséges a későbbiekben. Önadózás esetén  az SZJA bevallást május 21-ig kell benyújtani. A bevallást az adózó benyújthatja hagyományos nyomtatványon, az internetről letöltött és kinyomtatott nyomtatványon és elektronikus úton is, ha van ügyfélkapu regisztrációja. A legfontosabb bevallás-beadás határidőkről és a lezárult regisztrációről Lang Tibornét az APEH bevallási osztályvezetőjét kérdeztük.
/ 2007.02.04. 08:15:38 |

A Rock and Roll örök és elpusztíthatatlan - interjú Bokányi Zsolttal a Sárga Taxi frontemberével

 Az ’50-es ’60-as évek amerikai Rock and Roll zenéit játszó zenekar 1997-ben alakult. Néhány tagcsere után alakult ki a mai felállás: Bokányi Zsolt ének, Birkus Márk zongora, Csorba Péter dob, Faragó Péter gitár, Tölgyesi Péter basszusgitár. Eddig három lemeze jelent meg a Sárga Taxinak „Nekem ez jutott” , „Rock and Roll varázs” és „Ördögi Út”címmel. Az utóbbi már országosan is ismerté tette a őket. A Sárga Taxi zenekar fontosnak tartja hogy minden koncertje élő legyen, és elhatárolódik a playback műsortól, mivel az szerintük a közönség teljes félrevezetése –mondja Bokányi Zsolt a zenekar vezetője.
/ 2007.02.03. 20:45:59 |

Kötelező, ugyanakkor fontos győzelmet aratott a Cornexi-Alcoa-HSB Holding

 A kötelező győzelem reményében fogadta a női kézilabda NB1 17. fordulójában a Hódmezővásárhelyi NKSE együttesét a Cornexi-Alcoa-HSB Holding. A kötelező jelleget nem csupán a két csapat tabellán elfoglalt helyezése aktualizálta – a Cornexi az 5., a Vásárhely a 8. volt a találkozó előtt -, hanem az a kényszer is, mely a fehérváriak vállát nyomja minden egyes mérkőzésen, miszerint ha Vura József alakulata a felsőházi rájátszásban szeretne idén szerepelni, akkor minden összecsapáson a győzelemért kell pályára lépnie. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Hódmezővásárhelyi NKSE 35-28 (21-13)
/ 2007.02.02. 19:39:30 |

Elutazott a törökországi edzőtáborba az FC Fehérvár - Sitku Illés az Ankaraspor játékosa

 Kora délután nagy pakolásba kezdtek az FC Fehérvár játékosai és edzői, február másodikától 16-ig a törökországi Antalyában edzőtáborozik a Vidi. A fehérváriak két héten át minden nap tréningeznek, és több felkészülési mérkőzést is vívnak majd Törökországban. Az FCF csapatával kapcsolatos hír még, hogy Sitku Illés másfél évig a török élvonalban szereplő Ankaraspor együtteséhez szerződött.
/ 2007.02.02. 16:58:53 |

A Vörösmarty nyitány is megszólal a Művészetek Palotájában - ingyenes utazás az Alba Volánnal

Az Alba Regia Szimfónikus Zenekar  közelgő  budapesti  fellépéséről tájékoztatott ma a  város kulturális bizottságának elnöke és a zenekar karmestere. Brájer Éva és Drahos Béla elmondta, hogy a Magyar Szimfonikus Körkép  rendezvénysorozat  részeként  mutatkozik be  Székesfehérvár  a  Művészetek  Palotájában  február 25-én este. A koncert kezdési időpontja előtt egy órával lehetőséget kaphatnak a fehérváriak a Művészetek Palotájának megtekintésére. Az Alba Volán segítségével ingyenes utazást is biztosít a város az érdeklődők számára. A koncertre jegyek válthatók a Színház Jegyirodájában és ott lehet regisztráltatni az utazási igényt is. Eddig több százan érdeklődtek a jegyek iránt és mintegy 150 jegy kelt el.
/ 2007.02.02. 12:59:57 |

Nanotechnológia a Versenyképességért Program - Konzorciumot hoz létre az MTA és Székesfehérvár Önkormányzata

A két szervezet közötti együttműködés első lépése az a szándéknyilatkozat volt, amit 2006 június 6-án kötött meg Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Magyar Tudományos Akadémia. Ennek témája az Alba Innovációs Park közös létrehozása, az akadémiai kutatás és a székesfehérvári gazdaság kapcsolatainak erősítése. Pénteken délelőtt a városban működő kutatás-fejlesztési tevékenységet végző nagyvállalatok vezetői és a felsőoktatási intézmények képviselőinek jelenlétében írta alá Vizi E. Szilveszter az MTA elnöke és Warvasovszky Tihamér polgármester azt a szándéknyilatkozatot, amivel útjára indították a Nanotechnológia a Versenyképességért Programot. Képgaléria az eseményről!
/ 2007.02.02. 08:18:34 |

Teherautókat borított és házakat rongált a viharos szél

Ismét teherautók pótkocsiját borította fel a viharos szél Székesfehérvár környékén és az M7-es autópályán. Délelőtt Úrhida és Székesfehérvár között borult fel egy teherautó üres, leponyvázott pótkocsija, majd nem sokkal később a város nyugati elkerülő útján, a 8-as főúton egy Iveco teherautó pótkocsija dőlt el, mely megrongálta a szalagkorlátot is. Délután az M7-es autópálya 36-os kilométerszelvényében, a jobb pályán történt hasonló baleset. Délután a Palotai úton az egyik bevásárlóközpont lemezfedésű tetőszerkezetét bontotta meg, majd a Jókai utcában egy műemlék jellegű épületről a cserepeket hordta le.
/ 2007.02.02. 08:03:46 |

Csapadékvíz-elvezetés, Berényi-Kisteleki-Tompa M kereszteződés - a 12-es és 13-as körzet képviselőinek tájékoztatója

A 12-es és a 13-as körzet önkormányzati képviselői tartottak tájékoztatót csütörtökön délután a körzeteket érintő tervekről. Papp József és Orosz István egymással határos területen dolgozó képviselők a feladatok kapcsán elmondták, hogy a körzetek hasonló utcaszerkezettel rendelkeznek így sok közös problémát lehet együtt megoldani. A tájékoztatón elhangzott, hogy a Városgondnokság a napokban helyezi ki a körzetbe a kutyaürülék-gyűjtőket, így remélhetőleg a gazdik is hamar rászoknak arra, hogy összeszedjék az ebek utáni maradványokat és tisztább lesz a városrész.