Hírek


/ 2007.03.02. 08:57:31 |

Évértékelő rendezvényét tartotta az Alba Régia Nyugdíjas Egyesület a Vörösmarty Színházban

 Évértékelő ünnepséget tartott március 1-jén a Vörösmarty Színházban az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület. Láng Hugóné elnök több száz résztvevő előtt elmondta, hogy tavaly újabb klubok léptek be, így már huszonkettő tagszervezete van az egyesületnek. A 2007-es évre vonatkozó tervekről Láng Hugóné elmondta, szeretnék, ha a városban élő idősek közül minél többen vennék igénybe az egyesület Lövölde úti központjának szolgáltatásait. A nyugdíjas egyesület rendezvényén részt vett Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere is, aki köszöntőjében azokra a kedvezményekre is felhívta a figyelmet, amelyeket a város nyújt az időseknek. Az egyesület elnöke kiemelte azt is, hogy az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület szociális látogatói egyre több egyedülálló, idős beteg embernek nyújtanak támaszt.

/ 2007.03.01. 21:34:30 |

2007-ben is látogathatják ingyenesen a mérkőzéseket a nyugdíjasok és a diákok

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, valamint a város kiemelt, csapatsportágakban érdekelt sportegyesületei tavaly kötöttek megállapodást arról, hogy az Alba Volán-FeVita jégkorong-, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding kézilabda-, az Albacomp kosárlabda-, és az FC Fehérvár labdarúgócsapatainak mérkőzésére ingyenes belépőjegyekkel juthat be azon 50 fehérvári nyugdíjas és diák, akik elég gyorsan beszerzik a csapatok által felkínált tiketteket. Az akció sikerén felbuzdulva a felek 2007-re is megállapodtak, így a Volán, a Cornexi, és az Albacomp hazai összecsapásaira 50-50, míg az FC Fehérvár meccseire 100 jegyhez juthatnak hozzá az érdeklődők. A Tourinform irodában már ma lehet a hétvégi meccsekre kedvezményes jegyet kapni.

/ 2007.03.01. 20:01:44 |

Nem lesz fizetős a 63-as elkerülő út

 Januárban sajtóhírekből értesültünk arról, hogy a gyorsforgalmi utak díjasítása kapcsán felmerült a 7-8. sz. főút Székesfehérvárt nyugatról elkerülő szakaszának (63. sz. főút elkerülő szakasza) érintettsége is. Ennek hallatán Warvasovszky Tihamér polgármester azonnal levélben fordult Dr. Kóka János miniszterhez, hiszen ez a város és az utat használók számára elfogadhatatlan. A levélben a polgármester ismertette, hogy az elkerülő út mintegy 10 km-es szakasza az Önkormányzat és a Magyar Állam közös finanszírozásában valósult meg, célja elsősorban a belső városmag tehermentesítése volt.

/ 2007.03.01. 13:20:12 |

A város útfelújítási programjáról tartott sajtótájékoztatót a Városfejlesztési Bizottság elnöke és a Közlekedési Iroda vezetője

A februári közgyűlésen elfogadott, hat évre szóló útfelújítási priogramról tartott sajtótájékoztatót ma délelőtt a Városházán Szigli István a Városfejlesztési Bizottság elnöke és Nagy Zsolt a Közlekedési Iroda vezetője. A következő hat évben 4.8 milliárd forintot költene a város útfelújításra. A program összeállításánál a baleseti statisztika és az útállapot volt a meghatározó. Hangsúlyozta továbbá, hogy a kohéziós alapból tervezett csatornaépítés is meghatározza azt, hogy melyik utcát mikor újítják fel. Töltse le innen az útfelújítási programot!
/ 2007.03.01. 08:27:13 |

Új játszótér épülhet az Almássyn és a Fáyn, lámpás kereszteződés lesz a Berényi - Kisteleki - Tompa M. csomópont

Papp József és Orosz István önkormányzati képviselők hangsúlyozták, hogy az író- és vezér utcák környékén, valamint a Fáy- és Almássy lakótelep körzetében élőket nehezen kezelhető gondként érinti a csapadékvíz elvezetésének kérdése: a csapadékcsatorna nyomvonalának biztosítására 20 millió forint szerepel a 2007-es költségvetésben. A másik nagy probléma, hogy nagy a forgalom és rossz az utak állapota. A Kadocsa utcában forgalomszámlálásra van szükség, erre 1,5 millió forintot különítettek el. A Fáy és az Almássy lakótelepen a régi és veszélyessé vált játszótereket az EU-szabványnak megfelelően korszerűsítik - hangsúlyozta Orosz István.
/ 2007.03.01. 02:20:37 |

Halálos baleset történt a 62 főúton Székesfehérvár határában

Szerdán délelőtt közúti balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat a 62-es főútra. Mihály István százados, a székesfehérvári tűzoltóság szolgálatparancsnoka elmondta: Székesfehérvár és Seregélyes között, a vasúti átjáró után pár száz méterre frontálisan ütközött egy Fiat Dobló kisáruszállító és egy hulladékszállító tehergépkocsi. A Fiat motortere az ütközéskor a kukásautó alá gyűrődött. A kisáruszállítót a tűzoltók húzták ki a tehergépkocsi alól. A Fiatot vezető férfi a helyszínen életét vesztette, holttestét a tűzoltók szabadították ki a roncsok közül. (További képek a balesetről a langlovagok.hu-n)
/ 2007.02.28. 21:55:58 |

Arany-, ezüst-, és bronzérmekkel tértek haza a fehérvári műkorcsolyázók a Maskarádé-Kupáról

 A Székesfehérvári Műkorcsolya Egyesület vezetőedzője, Hujber Anita mondta: a legutóbbi, Debrecenben megrendezett Maskarádé kupán elért eredményeket szívesen elcserélte volna az utánpótlás Országos Bajnokságon mutatott produkciókkal. Az év eleji OB-n egy arany-, és egy ezüstérmet, valamint egy ötödik, egy hatodik és egy hetedik helyet szereztek a fehérvári műkorcsolyázók, Debrecenben viszont két aranyérem, egy ezüst-, két bronzérem és egy hatodik hely volt a termés.
/ 2007.02.28. 16:32:51 |

Köztársasági érdemkeresztet kapott Albert Scherrenbacher - Warvasovszky Tihamér is köszöntötte a város tiszteletbeli polgárát

Vasárnap Schwäbisch Gmündben egy nagyszabású ünnepség keretében kapott jelentős állami elismerést Albert Scherrenbacher. Az ő neve bizonyára a fehérváriak számára is ismerős, hiszen a kezdetek óta aktív résztvevője a két város kapcsolatépítésének. Legutóbb a Fehérvári Vigasságokon ismertette meg termékeivel a városlakókat. A német város testvérvárosai közül egyedüliként Warvasovszky Tihamért, Székesfehérvár polgármesterét hívták meg az ünnepségre, aki köszöntésre felkért vendégként méltatta Székesfehérvár Tiszteletbeli polgárának munkásságát.
/ 2007.02.28. 12:24:49 |

Tispol mérleg: 457 ezer forintnyi bírságot szabtak ki a rendőrök

Lakott területen kívül többen, lakott területen belül kevesebbet törődnek maguk és gyermekeik biztonságával a sofőrök. Megvonták a három napos TISPOL akció mérlegét a megyében. Az akció ideje alatt összesen 548 járművezetőt vontak ellenőrzés alá a járőrök. Helyszíni bírság kiszabására közlekedési szabálysértés elkövetése miatt 365 fővel szemben került sor. 84 volt azon sofőrök száma akikkel szemben azért került sor helyszínbírság kiszabására, mert elmulasztották használni a biztonsági övet, vagy a bukósisakot, illetve vagy nem volt biztonsági gyermekülés a járműben, amiben kisgyermek utazott, vagy a gyermek nem ebben ült.
/ 2007.02.28. 11:23:32 |

Magyarország helyesen kezelte a madárinfluenzát az EU szerint

Egyetért az Európai Unió betegségmegelőzési és -ellenőrzési központjának igazgatója azzal az európai bizottsági értékeléssel, hogy Magyarország helyesen kezelte az év elején felbukkant madárinfluenzát. Jakab Zsuzsanna Brüsszelben adott interjúban úgy vélte, Magyarország kiválóan megállta a helyét. Elmondta, teljesen elhibázottnak tartotta azokat a híreszteléseket, amelyek szerint Magyarországról származott az Egyesült Királyságba behurcolt madárinfluenza.