Hírek
-
Próbára tette a növényeket az enyhe tél, de nincs ok pánikra
A szokatlanul enyhe tél próbára tette a növényeket, de egyelőre nincs ok pánikra. Február közepéig ugyanis a meleg idő ellenére mélynyugalmi állapotban voltak. Az utóbbi napokban azonban a "korán ébredő" növényeknél elindult a nedvkeringés, és ez óvatosságra int - mondta Bálint György kertészmérnök. Ha az elkövetkező napokban hetekben fagypont alá süllyed a hőmérséklet nagyon nagy károkat tud okozni a termésben. Különösen a mandula, az egres, a kajszi-, és őszibarack van veszélyben. Az enyhe tél kedvezett a kártevőknek is, a fagy nem pusztította el a gombák spóráit, a rovarok tojásait, ezért várhatóan sokkal nagyobb mennyiséggel kell számolni. Bálint gazda honlapja
2007.03.05. 08:21:11 -
98 százalékos volt a részvételi arány a kisebbségi választáson
Az elektorok 98,19 százaléka ment el vasárnap szavazni a kisebbségi választásokon - mondta Rytkó Emília, az Országos Választási Iroda elnöke. A voksokat hétfőn a választási bizottságok nyilvános ülésein számolják majd össze, a végleges eredményeket az Országos Választási Bizottság szerdán álapítja meg. A kisebbségi választáson az a 10 ezer elektor vehetett részt, akik októberben kisebbségi önkormányzati képviselők lettek. A törvény szerint megyei önkormányzatot az a kisebbség alakíthat, amelyiknek az adott megyében legalább 10 településen van önkormányzata. Ha négy megyében létrejön a kisebbségi önkormányzat, országosat is alakíthat.
2007.03.05. 08:14:36 -
Rendkívüli érdeklődés volt a XIX. Országos Méhésztalálkozó és Vásár iránt
Szombaton délelőtt több mint háromezer ember volt kíváncsi a XIX. Országos Méhésztalálkozó és Vásárra. A megnyitón elhangzott, hogy a székesfehérvári Európában az egyik legnagyobb eszközkiállítás és vásár. Az idén több mintegy 100 kiállító érkezett, népes volt a külföldről érkezettek tábora is: szlovén, lengyel, francia, görög, szlovák és erdélyi vállalatok is ott voltak a VOK-ban. A "Mézet Dévának" akció keretében a méhészek által felajánlott egy-egy üveg mézet szombaton adták át Böjte Csaba atyának a Dévai Szent Ferenc Alapítvány asztalánál.
2007.03.05. 07:58:55 -
Sárdagasztás, és pontmentés - Még mindig nyeretlen tavasszal az FC Fehérvár
A múlt heti pécsi kudarc feledtetésére készült az FC Fehérvár a Borsodi Liga tavaszi idényének első hazai mérkőzésén. A tabella hatodik helyén álló fehérváriak a 10. Paks együttesét látták vendégül, az esőzés miatt rendkívül mély talajú Sóstói Stadionban. Marijan Vlak több helyen is változtatott kezdő együttesén a Pécs elleni felálláshoz képest, a csapatból kikerült Julinho és Horváth Ferenc, Terjék Lajos és Disztl Dávid viszont ott lehetett a pályán Kassai Viktor játékvezető sípszavakor. Más kérdés, hogy ők sem nyújtottak maradandót, így 2007-ben továbbra is várat magára a piros-kék siker, elvitte az egyik pontot a Paks. FC Fehérvár - Paks FC 1-1 (0-1)
2007.03.03. 19:40:28 -
Európa egyik legnagyobb mézvására lesz a VOK-ban szombaton
Szombaton rendezik a Videoton Oktatási Központban a XIX. Országos Méhésztalálkozót és Vásárt. Európában az egyik legnagyobb eszközkiállítás és vásár a székesfehérvári. Az idén is több mint 60 cég részvételével, köztük számos külföldivel tartják a programot. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján a VOK-ban szombaton igen különleges mézeket és mézzel kapcsolatos termékeket lehet majd kapni. A „Mézet Dévának” akció keretében a méhészek által felajánlott egy-egy üveg mézet szombaton személyesn adják át Böjte Csaba atyának a Dévai Szent Ferenc Alapítvány asztalánál. A rendezvényre minden kedves érdeklődőt szeretettel várnak! A részletes programot itt találja!
2007.03.02. 09:18:19
Évértékelő rendezvényét tartotta az Alba Régia Nyugdíjas Egyesület a Vörösmarty Színházban
Évértékelő ünnepséget tartott március 1-jén a Vörösmarty Színházban az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület. Láng Hugóné elnök több száz résztvevő előtt elmondta, hogy tavaly újabb klubok léptek be, így már huszonkettő tagszervezete van az egyesületnek. A 2007-es évre vonatkozó tervekről Láng Hugóné elmondta, szeretnék, ha a városban élő idősek közül minél többen vennék igénybe az egyesület Lövölde úti központjának szolgáltatásait. A nyugdíjas egyesület rendezvényén részt vett Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere is, aki köszöntőjében azokra a kedvezményekre is felhívta a figyelmet, amelyeket a város nyújt az időseknek. Az egyesület elnöke kiemelte azt is, hogy az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület szociális látogatói egyre több egyedülálló, idős beteg embernek nyújtanak támaszt.
2007-ben is látogathatják ingyenesen a mérkőzéseket a nyugdíjasok és a diákok
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, valamint a város kiemelt, csapatsportágakban érdekelt sportegyesületei tavaly kötöttek megállapodást arról, hogy az Alba Volán-FeVita jégkorong-, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding kézilabda-, az Albacomp kosárlabda-, és az FC Fehérvár labdarúgócsapatainak mérkőzésére ingyenes belépőjegyekkel juthat be azon 50 fehérvári nyugdíjas és diák, akik elég gyorsan beszerzik a csapatok által felkínált tiketteket. Az akció sikerén felbuzdulva a felek 2007-re is megállapodtak, így a Volán, a Cornexi, és az Albacomp hazai összecsapásaira 50-50, míg az FC Fehérvár meccseire 100 jegyhez juthatnak hozzá az érdeklődők. A Tourinform irodában már ma lehet a hétvégi meccsekre kedvezményes jegyet kapni.
Nem lesz fizetős a 63-as elkerülő út
Januárban sajtóhírekből értesültünk arról, hogy a gyorsforgalmi utak díjasítása kapcsán felmerült a 7-8. sz. főút Székesfehérvárt nyugatról elkerülő szakaszának (63. sz. főút elkerülő szakasza) érintettsége is. Ennek hallatán Warvasovszky Tihamér polgármester azonnal levélben fordult Dr. Kóka János miniszterhez, hiszen ez a város és az utat használók számára elfogadhatatlan. A levélben a polgármester ismertette, hogy az elkerülő út mintegy 10 km-es szakasza az Önkormányzat és a Magyar Állam közös finanszírozásában valósult meg, célja elsősorban a belső városmag tehermentesítése volt.
A város útfelújítási programjáról tartott sajtótájékoztatót a Városfejlesztési Bizottság elnöke és a Közlekedési Iroda vezetője
Új játszótér épülhet az Almássyn és a Fáyn, lámpás kereszteződés lesz a Berényi - Kisteleki - Tompa M. csomópont
Halálos baleset történt a 62 főúton Székesfehérvár határában
Arany-, ezüst-, és bronzérmekkel tértek haza a fehérvári műkorcsolyázók a Maskarádé-Kupáról
Köztársasági érdemkeresztet kapott Albert Scherrenbacher - Warvasovszky Tihamér is köszöntötte a város tiszteletbeli polgárát
Tispol mérleg: 457 ezer forintnyi bírságot szabtak ki a rendőrök
Magyarország helyesen kezelte a madárinfluenzát az EU szerint
Egyetért az Európai Unió betegségmegelőzési és -ellenőrzési központjának igazgatója azzal az európai bizottsági értékeléssel, hogy Magyarország helyesen kezelte az év elején felbukkant madárinfluenzát. Jakab Zsuzsanna Brüsszelben adott interjúban úgy vélte, Magyarország kiválóan megállta a helyét. Elmondta, teljesen elhibázottnak tartotta azokat a híreszteléseket, amelyek szerint Magyarországról származott az Egyesült Királyságba behurcolt madárinfluenza.