-
Idegenbeli kézilabdás sikerek
Lejátszották az Alba Fehérvár KC legidősebb utánpótlás korosztályai az idei év utolsó meccseit. Az U18-és az U20-as csapatok Érden, míg az U16-os lányok hazai pályán szerepeltek. Az U18-as lányok megérdemelt sikert arattak idegenben.
2025.12.16. -
ARAK évzáró
A 101 éves ARAK idén is a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban tartotta hagyományos, karácsonyi évzáró rendezvényét. Az ünnepi műsor mellett díjazták az egyesület bajnokait és kiemelkedő eredményeket elért sportolóit. A jó hangulatú estét szokás szerint morzsaparti zárta.
2025.12.15. -
Évzáró a Volánnál
Világbajnoki sikert, valamint számos aranyérmet is magukénak tudhatnak az Alba Volán Öttusa Szakosztály ifjú sportolói. Az egyesület pénteken este tartotta évzáró rendezvényét.
2025.12.15. -
Új falmászó terem Fehérváron
Bővült a falmászó termek száma Székesfehérváron. A Horvát István utcai épületben boulder pályákon hódolhatnak a sportnak a falmászás szerelmesei.
2025.12.15.
Kettős győzelemmel jutott tovább az EHF-Kupában a Cornexi
Az első mérkőzésen aratott húszgólos győzelem után a visszavágó már formalitás volt az EHF-Kupában, de a Mórra vitt találkozón mégis közönségszórakoztatásra törekedett a Cornexi-Alcoa-AutoBahn a Handball Femina Visé ellen. A belgák meglepték a fehérvári csapatot, 3-1-re a pályaválasztó Visé vezetett, de a Tápai Szabina vezérelte Cornexi gyorsan magához tért. A 2005-ben EHF-Kupát nyerő Cornexi egyenlített, fordított, és innentől már nem adta ki kezéből az irányítást, annak ellenére sem, hogy Vura József nagyobb szerepet szánt fiatal játékosainak is. A Cornexi magabiztos, ugyanakkor kényelmes játékkal 28-21-ra nyert, és 65-38-as kettős győzelemmel jutott tovább a kupában. FEMINA VISÉ (belga) - CORNEXI-ALCOA-AUTOBAHN 21–28 (8–14) /fotó: www.cornexikezilabda.hu/
2007.10.07. 21:41 |
Az első mérkőzésen aratott húszgólos győzelem után a visszavágó már formalitás volt az EHF-Kupában, de a Mórra vitt találkozón mégis közönségszórakoztatásra törekedett a Cornexi-Alcoa-AutoBahn a Handball Femina Visé ellen. A belgák meglepték a fehérvári csapatot, 3-1-re a pályaválasztó Visé vezetett, de a Tápai Szabina vezérelte Cornexi gyorsan magához tért. A 2005-ben EHF-Kupát nyerő Cornexi egyenlített, fordított, és innentől már nem adta ki kezéből az irányítást, annak ellenére sem, hogy Vura József nagyobb szerepet szánt fiatal játékosainak is. A Cornexi magabiztos, ugyanakkor kényelmes játékkal 28-21-ra nyert, és 65-38-as kettős győzelemmel jutott tovább a kupában.FEMINA VISÉ (belga) - CORNEXI-ALCOA-AUTOBAHN 21–28 (8–14)
Mór, 500 néző
V: Matija, Milosevics (horvátok)
FEMINA: Gennez – Blockx 4, Falci 1, Penders 4, Van Meensel 2, MACHIELS 7, PANIS 2 Csere: Andekeru (kapus), S. Masrouki, M. Masrouki, Jolly 1, Hortelan, Frere, Neuzy
CORNEXI: Djelics – Balogh B., Lévai 4, Vijunaité 2, Triscsuk 4, Kenyeres 1, TÁPAI Sz. 9 (4) Csere: Fekete (kapus), BERNATAVICIUTÉ 4, Mayer 1, Kamper 1, Vaszari 2, Szrmka, Kovács A.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 0, ill. 4/4