Hírek


/ 2007.03.08. 12:52:17 |

Az iskolák a helyükön maradnak, a vezetés változna, a névről később döntenek - paprikás fórumok az iskolákban

A Városi Diáktanács szervezésében csütörtökön délelőtt a Hunyadi Mátyás Közgazdasági Szakközépiskolában tartottak fórumot az Oktatási Bizottság elnökének részvételével. A téma az I. István Kereskedelmi és Közgazdasági Szakközépiskolával tervezett összevonás volt. Este hat órakor az I. István Kereskedelmi és Közgazdasági Szakközépiskolában tartottak szülői fórumot, ami már jóval nyugodtabban zajlott. Az Oktatási Bizottság elnöke Boldizs Kálmánné és Fűrész István oktatási tanácsnok próbálta elmagyarázni, hogy mit is jelent a két iskola átszervezése. A végső döntést a márciusi közgyűlés hozza majd meg, de ahogy a fórumon is hangsúlyozták az iskola nevéről nem döntenek márciusban. Képgaléria az eseményről itt!
/ 2007.03.08. 08:35:44 |

Szerdán délután rendezték a Közlekedésismereti Tanulmányi Versenyt a városban

 Szerdán délután rendezték Székesfehérváron a IV. és VIII. osztályosok Közlekedésismereti Tanulmányi Versenyét. Elméleti és ügyességi tesztekben mérték össze tudásukat a versenyzők. Délután négy órára a végeredmény is megszületett. A IV. osztályosok közötti versenyt Kane Szula nyerte, a VIII. osztlyosok között Pajor Zoltán bizonyult a legjobbnak. Mindketten a Székesfehérvári Munkácsy Mihály Általános Iskola tanulói és ők ketten képviselik Fejér megyét a Tatán megrendezésre kerülő országos versenyen.

/ 2007.03.08. 00:46:24 |

Tolnaisok képeiből nyílt rajzkiállítás a Víz Világnapja közeledtével

A közelgő Víz Világnapja (március 22.) alkalmából nyílt kiállítás a Közép-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság aulájában Tolnai Utcai Általános Iskolás gyerekek munkáiból. A tárlaton az emelt szintű vizuális képzésben részesülő diákok rajzai, festményei láthatók. Ebben az esztendőben már tizenharmadik alkalommal rendeznek a Víz Világnapjához kapcsolódó pályázatot Székesfehérváron. A hagyományokhoz hűen ebben az évben is a Megyeházán állítják majd ki azokat a gyermekrajzokat, amik a Víz Világnapjára meghírdetett pályázatra érkeznek. Képgaléria az eseményről!
/ 2007.03.07. 20:58:34 |

Nehéz csata volt, de már kettő a Volán előnye a bajnoki döntőben

 A Borsodi Jégkorong Liga döntőjének első felvonásán vastapsot csalt ki a publikumtól az Alba Volán-FeVita előadása, hiszen a címvédésre készülő fehérváriak remek játékkal, 5-1-re győzték le a Dunaújvárosi Acélbikák-extra.hu együttesét. Az érzelmek tárházából a négy győzelemig tartó párharc második összecsapásán is vidámságra törekedtek a hazaiak, azonban ahogy azt az újvárosiak a találkozó előtt mondták, ez egy egészen más meccs lett. A Volán - ha nehezen is - de ismét nyert, s így már ketőre növelte összesített előnyét a bajnoki döntőben. Összesítésben ugyan 2-0-ra vezet a Volán, viszont az borítékolható, hogy a szombati dunaújvárosi összecsapás sem lesz gyaloggalopp... Alba Volán-FeVita - Dunaújvárosi Acélbikák-extra.hu 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)

/ 2007.03.07. 20:49:25 |

A Vörösmarty Társaság művészeinek képeiből nyílt kiállítás

  A Vörösmarty Társaság képzőművészeinek képeiből nyílt kiállítás a Kossuth Utcában a társaság kiállító termében. A képek között nem különösebben kívántak különbséget tenni a tárlat szervezői, így az egyetlen rendező elv az volt, hogy minden tagtól kerüljön ki  munka a falakra. A kiállítást Arató Antal nyitotta meg, aki beszédében kitért arra, hogy az alkotók közül többen amatőrök, művészetkedvelők, akik kedvtelésből készítik a képeiket, ennek ellenére jól kivitelezettek művek. A könyvtárigazgató köszöntő szavai után minden képhez fűzött valamilyen útmutatást, hogyan tekintsen rá a közönség. 
/ 2007.03.07. 20:42:49 |

Már meg is javították a kedden megégett fehérvári erdőtüzest

Sikerült megjavítani szerdán délelőtt a székesfehérvári tűzoltóság új erdőtüzes gépjárművét. A Mercedes Unimog kedden rongálódott meg egy nádastűzben Seregélyes-Elzamajor és Dinnyés között. A tűzoltók éppen próbálták megakadályozni, hogy a tűz több nádkévére átterjedjen, ám a szél hirtelen megfordult és a lángok elkapták az Unimogot. A tűzben a jármű szivattyúterében a levegőszelepekhez vezető műanyagcső kilyukadt, jobb oldalt a redőnysín gumitömítése, valamint a tükör és az irányjelző búra megolvadt. Az erdőtüzest szerda délelőtt sikerült megjavítani, ismét üzemkész, és délben egy tűznél már be is avatkozott.
/ 2007.03.07. 18:37:35 |

Kirakat Galéria nyílik a volt Köztársaság Filmszínház épületében

A 2007-es év végéig székesfehérvári fotóművészek alkotásait láthatjuk a volt Köztársaság Filmszínház épületében. Az első tárlat megnyitójára március 10-én 16 órakor kerül sor, az esemény kapcsán dr. Csapó Csilla, Székesfehérvár alpolgármestere mond köszöntőt. A kiállítás keretében hat fehérvári alkotó 48 fotográfiáját láthatják az érdeklődők. Bemutatják munkáikat Garainé Mariann és Szabó Márta fehérvári fotográfusok, akik egyben a Kirakat Galéria szervezői is. Szabó Márta érdeklődésünkre elmondta, az épület jelenlegi kezelője, Széphő Zrt. sokat tett azért, hogy megvalósulhasson a kiállítás: rekonstrukciós munkákat végeztek és paravánokat építettek annak érdekében, hogy birtokba vehessék az alkotók és a fotóművészet kedvelői a volt Köztársaság Filmszínház épületét.
/ 2007.03.07. 17:19:40 |

Az internet világa gyerekszemmel - fehérvári diákok pályázatait jutalmazták

„Az internet világa 2017-ben” címmel kiírt pályázat nyerteseit jutalmazta március 7-én Székesfehérváron a GTS - Datanet. Magyarország vezető alternatív távközlési szolgáltatója 2007 januárjában írta ki a pályázatot 8. évfolyamos székesfehérvári diákok számára azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet arra, miként befolyásolja a tizenévesek jövőképét a világháló használata. A pályázati felhívásra a székesfehérvári diákok több tucat fogalmazást küldtek be a GTS - Datanethez. A legtöbb pályázat a Hétvezér Általános Iskolából és a Ciszterci Szent István Gimnáziumból érkezett.
/ 2007.03.07. 10:30:56 |

Bővítéssel ünnepli tizedik születésnapját az IBM székesfehérvári szolgáltató központja

 Tíz működik Székesfehérváron az IBM szolgáltató központja. A részleg fennállásának évfordulóján új szárnyat adtak át a Videoton Ipari Parkban. A vállalat 1997-ben döntött úgy, hogy Székesfehérvárra telepíti a nemzetközi szolgáltató központját: innen segíti ügyfeleit főként az operációs rendszer-támogatás, az adattárolás, és kezelés, valamint a rendszer távfelügyelet területén. Az IBM IDC jelenleg mintegy 5000 négyzetméteren működik és 650 főt foglalkoztat. A bővítés során új irodákat, tárgyalókat és recepciót is kialakítottak, a kényelmesebb munkavégzés érdekében.
/ 2007.03.07. 09:13:54 |

Áprilistól várhatóan a rendszámért és az eredetvizsgáért is többet kell fizetni

A gépjárművekkel kapcsolatos hatósági eljárások díjainak emelését tervezi az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium. Áprilistól várhatóan 20 százalékkal kell majd többet fizetni a rendszámokért és az eredetvizsgáért. A díjemelésre azért van szükség,mert utoljára három éve, 2004-ben módosították az illetékek összegét, miközben azóta csaknem 15 százalék volt az infláció. Az ennél is magasabb áremelkedést a fejlesztésekre fordított összegekkel magyarázzák. Az 1400 köbcentiméter alatti hengerűrtartalmú járműveknél 14 300 forintról 17 ezerre nő az illeték. Kétezer köbcentiig 3200 forinttal többet, 18 500 forintot, míg 2000 köbcenti felett húszezer forintot kellene fizetni.