Hírek
-
16 balesetben 17-en sérültek meg az elmúlt héten
16 balesetben 17 sérültet láttak el a mentőszolgálat munkatársai a mögöttünk lévő 168 órában. A sérültek között a súlyosan sérültek voltak túlsúlyban, mégis pozitívumként könyvelhető el, hogy halálos áldozatot nem követelt a héten egyetlen közúti baleset sem. Úgy tűnik, hogy az ittas sofőrök kiszűrésének pusztán a rendőrség kapacitása szab határt, hiszen a négy ittas okozó mellett további 22 sofőrt vettek ki a forgalomból Fejér megye járőrei az elmúlt egy hét alatt. A baleseti okok majdnem felénél (7) az elsőbbségi jog megsértése szerepel.
2007.03.09. 09:23:42 -
Ma már nem hidrogénezett növényi olajokból készül a margarin
Köztudott, hogy a szív- és érrendszeri betegségek megelőzése szempontjából a növényi eredetű olajok, margarinok fogyasztása kedvezőbb az állati eredetű zsírokkal szemben. Ez abból ered, hogy az állati eredetű zsiradékokban nagyobb a telített zsírsavak aránya, ami a vér koleszterinszintjének emelkedéséhez vezet, és ez által növeli az érelmeszesedés kialakulásának veszélyét. A margarin gyártási technológia fejlődése következtében, ma már nem hidrogénezett alapanyagot, hanem szilárd tropikus olajokat (pálmamag, kókusz) használnak a nagy margaringyártó cégek.
2007.03.09. 08:04:06 -
Kezdetét vette a 12. Páholyszemle a Barátság Klubmoziban
Három rövidfilmmel vette kezdetét a 12. Páholyszemle a Barátság Klubmoziban csütörtök este. A kisfesztiválon a 38. Magyar Filmszemle legjobb alkotásaiból válogattak tizenegy filmet, amit három napos lebontásban vetítenek. A kezdőnapon Bódis Kriszta szociofilmjét a Falusi románcot, és Sós Ágnes Akartam volna mutatni című portréfilmjét vetítették közel hatvan ember előtt. Az este egyik legjobb filmje pedig Nemes Jeles László Türelem című kisjátékfilmje volt, ami a filmszemle legjobb kisjátékfilmje díjat nyerte el.
2007.03.09. 01:58:00 -
38,3 millió eurós beruházás Székesfehérváron - 9600 négyzetméteres új csarnokot épít a Denso
Kapacitásbővítő, 38,3 millió eurós -10 milliárd forintos- beruházást valósít meg a Denso Gyártó Magyarország Kft. Székesfehérváron - jelentette be csütörtökön Yukimasa Ohoka, a magyarországi cég elnöke és Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter. A beruházás keretében felépül egy 9.600 négyzetméter alapterületű új üzemcsarnok, valamint a hozzá tartozó szociális helyiségek, a dolgozók komfortérzetét növelő létesítmények. A cég elnöke hangsúlyozta, a világ második legnagyobb autóipari beszállítója, a Denso magyarországi üzeme - amely a Japánon kívüli gyárak közül a legnagyobb - a termelés 1999-ben történt megkezdése óta jelentősen fejlődött.
2007.03.08. 21:54:25 -
Régió Háza - Székesfehérvár tulajdonába került a Technika Háza
A város tulajdonába került Technika Házában tartottak sajtótájékoztatót csütörtökön délután. Az épület előtt már a Régió Háza felirat hirdeti, hogy továbbra is hasonló lesz az épület funkciója. A Technika Háza 1977-ben épült az Ybl díjas Pordán H. Ferenc tervei alapján. A Műszaki és Természettudományi Egyesületek Szövetsége volt a tulajdonosa az ingatlannak, ami iránt több áruház is érdeklődött. Az eredeti vételár 340 millió forint volt, amit 280 millió forintra alkudott a város. Ennek felét ingatlanban fizeti az önkormányzat, a másik 140 millió forintot pedig a városi tulajdonú Széphő Zrt fizeti készpénzben -mondta Warvasovszky Tihamér polgármester. Nézegessen képeket a Technika Házáról!
2007.03.08. 14:22:58
Az iskolák a helyükön maradnak, a vezetés változna, a névről később döntenek - paprikás fórumok az iskolákban
Szerdán délután rendezték a Közlekedésismereti Tanulmányi Versenyt a városban
Szerdán délután rendezték Székesfehérváron a IV. és VIII. osztályosok Közlekedésismereti Tanulmányi Versenyét. Elméleti és ügyességi tesztekben mérték össze tudásukat a versenyzők. Délután négy órára a végeredmény is megszületett. A IV. osztályosok közötti versenyt Kane Szula nyerte, a VIII. osztlyosok között Pajor Zoltán bizonyult a legjobbnak. Mindketten a Székesfehérvári Munkácsy Mihály Általános Iskola tanulói és ők ketten képviselik Fejér megyét a Tatán megrendezésre kerülő országos versenyen.
Tolnaisok képeiből nyílt rajzkiállítás a Víz Világnapja közeledtével
Nehéz csata volt, de már kettő a Volán előnye a bajnoki döntőben
A Borsodi Jégkorong Liga döntőjének első felvonásán vastapsot csalt ki a publikumtól az Alba Volán-FeVita előadása, hiszen a címvédésre készülő fehérváriak remek játékkal, 5-1-re győzték le a Dunaújvárosi Acélbikák-extra.hu együttesét. Az érzelmek tárházából a négy győzelemig tartó párharc második összecsapásán is vidámságra törekedtek a hazaiak, azonban ahogy azt az újvárosiak a találkozó előtt mondták, ez egy egészen más meccs lett. A Volán - ha nehezen is - de ismét nyert, s így már ketőre növelte összesített előnyét a bajnoki döntőben. Összesítésben ugyan 2-0-ra vezet a Volán, viszont az borítékolható, hogy a szombati dunaújvárosi összecsapás sem lesz gyaloggalopp... Alba Volán-FeVita - Dunaújvárosi Acélbikák-extra.hu 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)