Hírek
-
Kirakat galériát alakítottak ki a Köztársoság Moziban
A Főnix Fotóművészeti Kör alkotóinak képeiből rendezett kiállítással leplezték le a régi Köztársaság Mozi épületében létrehozott kirakat galériát. A kiállítóhely ötlete a fotókör egyik fotósában, Szabó Mártában merült fel, aki a Széphő Rt. és a város segítségével létrehozta a galériát. A kirakat galériát Csapó Csilla alpolgármester nyitotta meg, aki beszédében, arról beszélt, hogy ez a kiállítóhely egy színfolt lesz a város életében és ezáltal, hogy ez egy kirakat azok is megszemlélhetik a helyi művészek munkáit, akiknek a rohanó hétköznapokon nincs idejük kiállításokra járni. A fotókör tervei szerint a jövőben folyamatosan cserélődnének a képek a kirakatban és minden helyi művésznek lehetősége lesz képei bemutatására.
2007.03.12. 09:45:25 -
Új sportpálya, közvilágítás korszerűsítés, fedett buszmegálló építás - Östör Annamária önkormányzati képviselő tájékoztatója
Az Öreghegyen hamarosan sor kerül a Béla úti köztemetőhöz vezető úton egy biztonságos gyalogátkelőhely kialakítására és a temető bővítése miatt a hátsó bejárat kialakítására. Östör Annamária a terület önkormányzati képviselője hangsúlyozta, hogy mennyire fontos az Öreghegy teljes csatornázottsága. A jóváhagyott kiviteli tervek véglegesítése folyik jelenleg, és jövőre EU pályázati pénzből kezdődhet a munka. Csalára várhatóan még az idén kivezetik a gázt és biztonságosabbá teszik a 811-es útra való kikanyarodást.
2007.03.12. 09:26:03 -
Már a rendőrség is keresi az eltűnt fehérvári Simon Istvánt
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság közigazgatási eljárás folytat az 50 éves Simon István székesfehérvári lakos eltűnése ügyében, aki 2007 március 07-én a reggeli órákban lakásából ismeretlen helyre távozott, azóta magáról életjelet nem adott. Személyleírása: 180 cm magas, kb. 60 kg súlyú, kreol bőrű, barna szemű, félhosszú őszes, göndör hajú. Ruházata: fekete-fehér-piros színű kockás félhosszú szövetkabát, terepszínű katonai nadrág, acélbetétes munkásbakancs.
2007.03.12. 08:51:32 -
Az Öszödik pecséttel vetítésével zárult a 12. Páholyszemle
A 12. Páholyszemle zárónapján a Barátság Klubmoziban négy filmet mutattak be, melyből két alkotás a székesfehérvári Vadócz Péter nevéhez fűződött. A vetítésre pótszékeket kellet a szervezőknek bevinniük a terembe, annyian érdeklődtek a 38. Magyar Filmszemle alkotásai iránt. A Kodolányi Vizuális Műhely filmjei mellett Szirmai Márton Szalontüdő című rövidfilmet és az Öszödik pecsét című áldokumentum filmet vetítették. A filmeket követő beszélgetés vendége pedig Vadócz Péter és Kálmánchelyi Zoltán voltak.
2007.03.12. 02:10:26 -
Térbeli fotókból nyílt kiállítás a Csók István Képtárban
Csörgő Attila alkotásaiból nyílt kiállítás szombat este a Csók István Képtárban. Az alkotó műveinek különlegessége, hogy a technika által létrehozott kétdimenziós papírképekből egy kisollóval és ragasztóval egy háromdimenziós gömb alakú alkotást hoz létre. A kiállítást Mélyi József művészettörténész nyitotta meg, aki beszédében elmondta, hogy érdekes kettősséget, hoz létre Csörgő műveivel, hiszen képes a technika által teremtett képből, képzőművészeti alkotást, szobrot készíteni, ami így egy teljesen más értelmezést nyer, mint síkban. A kiállítás május 1-ig tekinthető meg.
2007.03.12. 01:50:08
A Városházán ünnepelt a bajnok Alba Volán-FeVita
2007-ben is az Alba Volán-FeVita a bajnok!
Tűz volt a Csók István Képtárban
Itthon tartotta a bajnoki pontokat az Albacomp
Már csak egy győzelemre a bajnoki címtől az Alba Volán-FeVita
Két lépéssel előrébb, s még ugyanennyi hiányzik az üdvösséghez. Morfondírozhatott a kék-fehér színekbe öltözött Volán-szurkoló a dunaújvárosi jégcsarnokban, ahol a Borsodi Jégkorong Liga döntőjének sorozatában harmadszor korcsolyázott jégre egymással szemben a címvédő Alba Volán-FVeVita és a DAB-Extra.hu együttesei. A fehérvári összecsapásokon a hazai fölény érvényesült, az első meccsen 5-1-re nyert a Volán, majd a második találkozón már megszenvedtek Jan Jasko legényei, csak 1-0-ra nyertek, s a szoros eredmény jelezte, nehéz menetek jönnek Újvárosban. Dunaújvárosi Acélbikák-Extra.hu - Alba Volán-FeVita 0-2 (0-1, 0-0, 0-1)
Magabiztos Cornexi-győzelem Kiskunhalason
A női kézilabda NB1 20. fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding a Kiskunhalasi NKSE vendégeként lépett pályára. A fehérváriak a győzelem reményében vették fel a küzdelmet, azonban Halason egyik csapat sem mehet biztosra. A Cornexi kapujába hosszú kihagyás után visszatért a térdműtéten átesett válogatott kapus Sugár Tímea. Vura József együttesének sikerét most a kiemelkedő egyéni teljesítmények hozták meg, Balogh 9, Szrnka 11 találatig jutott, s Djeric is remekelt a kapuban. A fehérváriak magabiztos győzelmükkel szinte már a négy között érezhetik magukat. Kiskunhalas NKSE – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 28-34 (17-20)
Tartalékos csapattal mentett pontot az FC Fehérvár
A Borsodi Liga 20. fordulója az FC Fehérvár színre lépésével indult. Az eltiltások miatt Farkas, Mohl, Kuttor, és Dajic, sérülés miatt pedig Terjék nélkül pályára lépő fehérváriak a Vasas otthonában vendégeskedtek. A tabella ötödik illetve hetedik helyén tanyázó csapat összecsapása hatpontos volt, hiszen mindkét fél 29 ponttal rendelkezett a forduló előtt, s a találkozó végén maradt is a pontazonosság. A 20. percben a Vasas szerzett vezetést a télen igazolt Kenesei Krisztián révén, majd a második félidőben előbb Horváth Ferenc egyenlített, majd Németh juttatta előnyhöz a Vasast, végül Julinho állította be a végeredményt. Vasas - FC Fehérvár 2-2 (1-0)