Hírek


/ 2007.03.12. 00:56:33 |

A Városházán ünnepelt a bajnok Alba Volán-FeVita

Vasárnap este fél 11-kor gördült be az Országalmához az a busz, mely a Borsodi Jégkorong Liga-győztes Alba Volán-FeVita csapatának tagjait szállította. A sportág fehérvári történetének nyolcadik bajnoki címét szerző együttest dr. Csapó Csilla Székesfehérvár Megyei Jogú Város sportért felelős alpolgármestere fogadta a Városházán, mely épület előtt mintegy 200 szurkoló tapsolt a bajnokoknak. A csapat játékosai a Himnusz dallamai után a Városháza erkélyére vonultak, ahol önfeledt ünneplésbe kezdtek a város sportbarátaival együtt.
/ 2007.03.11. 09:16:38 |

Tűz volt a Csók István Képtárban

 A Bartók Béla téren, a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár épületében lévő Csók István képtárban éppen egy kiállítást készítettek elő és arra lettek figyelmesek, hogy a helyiség hátsó részében az egyik, mennyezeti rácsra felfüggesztett reflektor lángra kapott. Az égő reflektort a tűzoltók leakasztották, majd vízzel visszahűtötték -tájékoztatott a Székesfehérvári Tűzoltóság. Képek a langlovagok.hu-n!
/ 2007.03.10. 21:49:23 |

Itthon tartotta a bajnoki pontokat az Albacomp

 A kosárlabda NB1 22. fordulójában az Albacomp együttese a Nyíregyházi KK alakulatát látta vendégül, s a fehérváriak magabiztos játékkal tartották itthon a két bajnoki pontot. Az első negyedben fergeteges produkciót hintettek Matus Gábor tanítványai – kilenc pontos vezetéssel vonultak a kisszünetre, majd a kiegyenlített második játékrészt követően ismét a hazaiak irányítottak. A záró negyedre már olyan előny birtokába került az Albacomp, hogy a nyíregyháza periódus-győzelme sem veszélyeztette a fehérváriak diadalát.
/ 2007.03.10. 17:54:13 |

Már csak egy győzelemre a bajnoki címtől az Alba Volán-FeVita

 Két lépéssel előrébb, s még ugyanennyi hiányzik az üdvösséghez. Morfondírozhatott a kék-fehér színekbe öltözött Volán-szurkoló a dunaújvárosi jégcsarnokban, ahol a Borsodi Jégkorong Liga döntőjének sorozatában harmadszor korcsolyázott jégre egymással szemben a címvédő Alba Volán-FVeVita és a DAB-Extra.hu együttesei. A fehérvári összecsapásokon a hazai fölény érvényesült, az első meccsen 5-1-re nyert a Volán, majd a második találkozón már megszenvedtek Jan Jasko legényei, csak 1-0-ra nyertek, s a szoros eredmény jelezte, nehéz menetek jönnek Újvárosban. Dunaújvárosi Acélbikák-Extra.hu - Alba Volán-FeVita 0-2 (0-1, 0-0, 0-1)

/ 2007.03.09. 21:49:09 |

Magabiztos Cornexi-győzelem Kiskunhalason

 A női kézilabda NB1 20. fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding a Kiskunhalasi NKSE vendégeként lépett pályára. A fehérváriak a győzelem reményében vették fel a küzdelmet, azonban Halason egyik csapat sem mehet biztosra. A Cornexi kapujába hosszú kihagyás után visszatért a térdműtéten átesett válogatott kapus Sugár Tímea. Vura József együttesének sikerét most a kiemelkedő egyéni teljesítmények hozták meg, Balogh 9, Szrnka 11 találatig jutott, s Djeric is remekelt a kapuban. A fehérváriak magabiztos győzelmükkel szinte már a négy között érezhetik magukat. Kiskunhalas NKSE – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 28-34 (17-20)

/ 2007.03.09. 21:31:38 |

Tartalékos csapattal mentett pontot az FC Fehérvár

 A Borsodi Liga 20. fordulója az FC Fehérvár színre lépésével indult. Az eltiltások miatt Farkas, Mohl, Kuttor, és Dajic, sérülés miatt pedig Terjék nélkül pályára lépő fehérváriak a Vasas otthonában vendégeskedtek. A tabella ötödik illetve hetedik helyén tanyázó csapat összecsapása hatpontos volt, hiszen mindkét fél 29 ponttal rendelkezett a forduló előtt, s a találkozó végén maradt is a pontazonosság. A 20. percben a Vasas szerzett vezetést a télen igazolt Kenesei Krisztián révén, majd a második félidőben előbb Horváth Ferenc egyenlített, majd Németh juttatta előnyhöz a Vasast, végül Julinho állította be a végeredményt. Vasas - FC Fehérvár 2-2 (1-0)

/ 2007.03.09. 20:39:22 |

Puklus Péter fotóiból nyílt kiállítás Másfél méter címmel a Városi Képtár Deák Gyűjteményében

 Puklus Péter fotóművész képeiből nyílt kiállítás péntek este a Városi Képtár Deák Gyűjteményében. Az ifjú fotós tárlata a Másfél méter címet viseli és különböző emberek életének pillanatait örökíti meg. A kiállítást Szűcs Erzsébet igazgató és Kincses Károly fotótörténész nyitotta meg, aki beszédében azt mondta, hogy számára a falon látható képek egy új stílust teremtenek ez az utópista dokumentarista stílus. A kiállítás április 8-ig tekinthető meg hétfő kivételével naponta a képtár Oskola utcai épületében.
/ 2007.03.09. 12:34:43 |

Mechatronikai kutatóközpontot hoz Székesfehérvárra az MTA

A városban működő autóipari és mechatronikai cégek kutatási, fejlesztési igényeire alapozva kívánja létrehozni új innovációs központját a Magyar Tudományos Akadémia Székesfehérváron, együttműködve a Budapesti Műszaki Főiskolával és Magyar Gépjárműipari Szövetséggel. A pénteki, Városházán tartott tárgyaláson körvonalazódtak a kutatóközpont felállításának szervezeti és tartalmi lépései. Warvasovszky Tihamér polgármester kiemelte: a székesfehérvári vállalatok körében már megfogalmazódtak konkrét igények autóipari innovációs, méréstechnológiai szolgáltatások iránt, melyeket helyben ki tudna elégíteni a tervezett projekt.
/ 2007.03.09. 12:30:08 |

Újabb 38 panelépület hőszigetelésére nyert 600 millió Forintot Székesfehérvár

Újabb panelfelújítási pályázaton nyert Székesfehérvár. A program jelenlegi állásáról ma délelőtt számolt be sajtótájékoztatón Warvasovszky Tihamér polgármester és Molnár Albert országgyűlési képviselő. Az elmúlt két évben majd 1600 panelfelújítási pályázat érkezett az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztériumba, ami 74 654 lakást érint és mintegy 14.7 milliárd forintos támogatást jelent. Székesfehérvárról 2005-ben és 2006-ben összesen 183 panelépület energiatakarékos felújítására érkezett pályázat, ami 12 354 lakást érint a városban. Töltse le innen, hogy mely panelházak nyertek a pályázaton!