Hírek
-
Vízóra leolvasás lesz az Öreghegyen és a Távirda utcában
Székesfehérváron a családi házas fogyasztóknál 2007 február 27-től március 5-ig, lesz vízóra leolvasás a „H” ütemnek megfelelően, ami a következő városrészeket, illetve utcákat érinti: a Pozsonyi út - Béla út - Fiskális út által körülhatárolt terület, valamint a Távirda utca. A leolvasást napközben, munkaidő után és hétvégén is folyamatosan végezik. Azokat a fogyasztókat, akiket kétszeri megkeresésre sem érnek el, arra kérik, hogy a levélszekrényben hagyott leolvasólapot töltsék ki és postafordultával küldjék vissza. További információ: www.fejerviz.hu
2007.02.22. 08:33:15 -
Torkos csütörtök - Székesfehérváron 8 étteremben ehetünk féláron
A 2006-ban első alkalommal megrendezett „Torkos csütörtök" sikerére alapozva a Magyar Turizmus Zrt. 2007-ben ismét meghirdette az akciót, így a Hamvazószerdát követő csütörtökön idén is fél áron étkezhetünk, országszerte közel 700 étteremben. Székesfehérváron nyolc vendéglátóhely csatlakozott az akcióhoz. Székesfehérváron a Capri Vendéglőben, a Flamingó Étteremben, az Isolabella Étteremben, a Kiskakas Vendéglőben, a Korzó Söröző Étteremben, a Pajor Panzió Étteremben, a Royal Garden Brasserie-ben(Novotel) és a Vár Étteremben lehet féláron étkezni csütörtökön.
2007.02.22. 07:20:48 -
Vörös Zsuzsa a harmadik helyen zárt, az Alba Volán-Bericap fiatal tehetségei pedig remekeltek a fedett pályás öttusa versenyen
Szerdán délelőtt könnyed négy-, három- és kétezer méteres távokat futottak az Alba Volán-Bericap öttusázói a pákozdi dombokon. A Kulcsár-tanítványok számára lazább tréning a frissítést szolgálja, hiszen a múlt hét végén letudták a versenyzők az idei első komolyabb megmérettetést. Az Unicredit Bank Kupájáért kiírt nemzetközi fedett pályás viadalon Horváth Viktor és Nagy Csaba sérülés miatt nem indult, Demeter Bence pedig a 28. helyen zárt, Gauruder Krisztián viszont nem jutott a 32-es döntőbe. A lányok versenyében a litván Rimsaite és az olasz Corsini mögött Vörös Zsuzsanna a harmadik helyen végzett, a mindössze 21 éves Gyenesei Leila (a képen még sífutóként) a negyedik, a szintén utánpótláskorú Kovács Sarolta pedig az ötödik lett. Máthé Viven kiváló lovaglásától eltekintve visszafogottabban versenyzett, így a válogatott keret tagja a hetedik helyen zárt.
2007.02.21. 21:35:54 -
Sokan voltak kíváncsiak a VBKE szurkolói ankétjára
Az MLSZ újított. A bajnoki mérkőzéseket illető fokozottabb biztonság érdekében kötelezi a klubokat szurkolói ankétok rendezésére, azonban az FC Fehérvárnak ennek a kötelezettségnek nem kellett eleget tennie, hiszen a Videoton FCF Baráti Kör Egyesület minden szezon előtt és után megtartja szokásos fórumát. Az ankét most sem maradt el, melyre nagyon sok kíváncsi, és bizakodó szurkoló érkezett. Az ankéton bemutatkozhattak a Vidi új játékosai: Disztl Dávid, Antonio Kovac, Baranyai Tibor, Mészáros Attila, Csobánki Ádám, és Németh Viktor.
2007.02.21. 20:59:30 -
Vizitdíj-automatát nettó 380 000 Ft-ért a székesfehérvári Albacomptól
Hazai fejlesztésű és gyártású vizitdíj-automatát mutatott be az Albacomp zrt. A székesfehérvári vállalat a nettó 380 000 Ft-os vételáron elérhető készüléket elsősorban azoknak az egészségügyi szervezeteknek szánja, amelyek a számos extra funkciót nyújtó – és egyben ennek többszörösébe kerülő – automaták árát nehezen tudják kitermelni, de méretükből adódóan mégis hatékonyan alkalmazhatják az adminisztrációs munkájukat segítő eszközt.
2007.02.21. 16:12:45
Súlyos karambol történt az Adonyi - Seregélyesi kereszteződésben
Súlyosan megsérült a sofőr és utasa abban a személygépkocsiban, mely egy másik autóval ütközött kedden délután Székesfehérváron -tájékoztatott a langlovagok.hu. Esze István zászlós, a székesfehérvári tűzoltóság szolgálatparancsnoka elmondta, hogy az Adonyi úton, egy kanyarban a Verseci út felől a Seregélyesi út felé haladó Renault Mégane összeütközött a szemből érkező Peugeot 206-ossal. A Renault keresztbe fordult az úton, a Peugeot bal oldalával az útpadkára hajtott. A Peugeot sofőrjét és utasát a mentők súlyos sérülésekkel szállították kórházba. A Renault-t vezető férfinak nem eset baja.
Papírhegyek helyett számítógépen dolgoznak a képviselők - évente 4 milliót is spórolhat a papíron a város
Minél magasabbra - Vaskó Zoltán aranyérmet szerzett a fedett pályás atlétikai OB-n
Az év elején a fedett pályás versenyek jelentik a fő elfoglaltságot az atléták számára. A hétvégén Budapest adott otthont a fedett pályás Országos Bajnokságnak, melyen az ARAK atlétái remekül szerepeltek, három aranyérmet is szereztek, melyek egyikéhez Vaskó Zoltán neve fűződik. Az ugrószakág zászlóvivője, Vaskó Zoltán idén kimagaslóan szerepel, a fedett pályás idény eddig szinte minden versenyén az élen végzett. A magasugró a Budapest Bajnokságon 222 centiméterrel egyéni csúcsot ugrott, legutóbb pedig az országos bajnokságon sikerült a dobogó legfelső fokára állnia.
A fehérvári szinkronkorcsolyázók junior- és novice-csapata is magyar bajnok
Minőségi oktatás és racionálisabb működtetés az önkormányzat célja
Az oktatási bizottság február 20-i ülésével folytatódott az a munka, amelynek során megvizsgálják a város oktatási intézményhálózatát: hogyan lehetne elmozdítani a minőségi, ugyanakkor racionálisabb működtetés felé? Boldizs Kálmánné bizottsági elnök elmondta, hogy az oktatási bizottság ülésén mindenki kézbe vehette azt a hat évet felölelő helyzetelemzést, amely az oktatási terület jelenlegi állapotát és a 2000. évhez mért állapotát vizsgálja az óvodától a szakképzésig. „Úgy érzem mindenki óriási felelősséggel gondolkodik a jövőről, mindenki úgy értékelte, hogy ilyen kidolgozott helyzetelemzés még nem volt a kezében. Ez alap arra, hogy ebből kiindulva meg tudjuk oldani közösen a jelenlegi intézményhálózatunk optimális működtetését.” – emelte ki az oktatási bizottság elnöke. A város oktatási intézményeinek helyzetfelméréséről tartott sajtótájékoztatót az Oktatási Bizottság elnöke
Javaslatokat vár a város kitüntetések és címek adományozására a polgároktól
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése a korábbi évekhez hasonlóan augusztusban adja át helyi kitüntetéseit, melyek minél körültekintőbb előkészítéséhez kérjük városunk lakóinak javaslatá. A Pro Civitate díj, a Székesfehérvárért díj és a Székesfehérvár Megyei Jogú Város Tiszteletbeli Polgára cím adományozására kér a város javaslatot. Javaslataikat április 15-ig szíveskedjenek a Közművelődési Irodára beküldeni. Minden jelöltről rövid, munkásságát bemutató méltatást várnak, valamint a javasolt lakcímét is kérjik közöln.