Hírek


/ 2007.02.21. 11:19:01 |

Súlyos karambol történt az Adonyi - Seregélyesi kereszteződésben

 Súlyosan megsérült a sofőr és utasa abban a személygépkocsiban, mely egy másik autóval ütközött kedden délután Székesfehérváron -tájékoztatott a langlovagok.hu. Esze István zászlós, a székesfehérvári tűzoltóság szolgálatparancsnoka elmondta, hogy az Adonyi úton, egy kanyarban a Verseci út felől a Seregélyesi út felé haladó Renault Mégane összeütközött a szemből érkező Peugeot 206-ossal. A Renault keresztbe fordult az úton, a Peugeot bal oldalával az útpadkára hajtott. A Peugeot sofőrjét és utasát a mentők súlyos sérülésekkel szállították kórházba. A Renault-t vezető férfinak nem eset baja.

/ 2007.02.21. 10:48:49 |

Papírhegyek helyett számítógépen dolgoznak a képviselők - évente 4 milliót is spórolhat a papíron a város

A Vállalkozási, Kereskedelmi és Informatikai Bizottság elnöke Orosz István mai sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, hogy áprilisban a papír helyett már elektronikusan kaphatják meg a képviselők a közgyűlési előterjesztéseket és ugyancsak elektronikus úton férhetnek hozzá a korábbi döntésekhez. A képviselők hordozható számítógépeket kapnak majd és akinek szükséges külön képzést is biztosítana az önkormányzat. A fejlesztéssel csak a papíron 2 és 4 millió Forint között spórolhatna a város, a képviselői munka pedig gyorsabbá és hatékonyabbá válna, amit pénzben nem lehet kifejezni.
/ 2007.02.20. 23:02:55 |

Minél magasabbra - Vaskó Zoltán aranyérmet szerzett a fedett pályás atlétikai OB-n

 Az év elején a fedett pályás versenyek jelentik a fő elfoglaltságot az atléták számára. A hétvégén Budapest adott otthont a fedett pályás Országos Bajnokságnak, melyen az ARAK atlétái remekül szerepeltek, három aranyérmet is szereztek, melyek egyikéhez Vaskó Zoltán neve fűződik. Az ugrószakág zászlóvivője, Vaskó Zoltán idén kimagaslóan szerepel, a fedett pályás idény eddig szinte minden versenyén az élen végzett. A magasugró a Budapest Bajnokságon 222 centiméterrel egyéni csúcsot ugrott, legutóbb pedig az országos bajnokságon sikerült a dobogó legfelső fokára állnia.

/ 2007.02.20. 22:31:31 |

A fehérvári szinkronkorcsolyázók junior- és novice-csapata is magyar bajnok

  Székesfehérváron a jeges sportok képviselői sikert sikerre halmoznak, most éppen a Curling Egylet szinkronkorcsolyázói remekeltek az idei országos bajnokságon. A novice korosztály képviselői és a junior kategória fehérvári csapata is a dobogó legfelső fokára állhatott fel, igaz, számukra ez szinte megszokott dolog, hiszen az utóbbi években Fehérváron folyik a legeredményesebb nevelő munka e sportág berkein belül. Siáginé Varga Vera vezetőedző és szakmai stábjának erőfeszítései már a legkisebbeknél is kitűnik, hiszen az idén első ízben kiírt juvenille-bajnokságon két Curlinges csapat is jégre korcsolyázott, a kicsik egyik csapata a második, míg a másik a harmadik helyen végzett.
/ 2007.02.20. 22:29:25 |

Minőségi oktatás és racionálisabb működtetés az önkormányzat célja

Az oktatási bizottság február 20-i ülésével folytatódott az a munka, amelynek során megvizsgálják a város oktatási intézményhálózatát: hogyan lehetne elmozdítani a minőségi, ugyanakkor racionálisabb működtetés felé? Boldizs Kálmánné bizottsági elnök elmondta, hogy az oktatási bizottság ülésén mindenki kézbe vehette azt a hat évet felölelő helyzetelemzést, amely az oktatási terület jelenlegi állapotát és a 2000. évhez mért állapotát vizsgálja az óvodától a szakképzésig. „Úgy érzem mindenki óriási felelősséggel gondolkodik a jövőről, mindenki úgy értékelte, hogy ilyen kidolgozott helyzetelemzés még nem volt a kezében. Ez alap arra, hogy ebből kiindulva meg tudjuk oldani közösen a jelenlegi intézményhálózatunk optimális működtetését.” – emelte ki az oktatási bizottság elnöke. A város oktatási intézményeinek helyzetfelméréséről tartott sajtótájékoztatót az Oktatási Bizottság elnöke

/ 2007.02.20. 17:30:39 |

Javaslatokat vár a város kitüntetések és címek adományozására a polgároktól

 Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése a korábbi évekhez hasonlóan augusztusban adja át helyi kitüntetéseit, melyek minél körültekintőbb előkészítéséhez kérjük városunk lakóinak javaslatá. A Pro Civitate díj, Székesfehérvárért díj és a Székesfehérvár Megyei Jogú Város Tiszteletbeli Polgára cím adományozására kér a város javaslatot. Javaslataikat április 15-ig szíveskedjenek a Közművelődési Irodára beküldeni. Minden jelöltről rövid, munkásságát bemutató méltatást várnak, valamint a javasolt lakcímét is kérjik közöln.

/ 2007.02.20. 16:57:07 |

A város 2007. évi költségvetését értékelte a sportbizottság elnöke

A város 2007-es költségvetését értékelte mai sajtótájékoztatóján Gál Péter Pál, a sportbizottság elnöke, aki beszámolt arról is, hogy mindkét módosító indítványát elfogadta legutóbbi ülésén Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése. A bizottsági elnök az SZMSZ 7. pontja alapján kezdeményezte, hogy a költségvetésben ne szerepeljenek soron a különböző sportlétesítmények egy meghatározott támogatási összeggel, hanem ennek a keretösszegét határozza csak meg a közgyűlés, a keretösszegen belüli felosztást pedig utalja a sportbizottság hatáskörébe. Szintén a bizottság hatáskörébe kerül vissza az a mintegy 57 millió forintos összeg, amely a város kötelezettségvállalása – adósságszolgálata – a Videoton FC Kft. felé.
/ 2007.02.20. 15:09:29 |

Jelentős összegeket vont el a közgyűlés a színháztól és az Alba Régia Filmfesztiváltól

Dr. Csapó Csilla alpolgármester és Kovács Péter Barnabás kulturális tanácsnok tájékoztatott kedden a költségvetési tervezetben előirányzott, kulturális célokra fordított támogatások változásáról. A tanácsnok elmondta, hogy a közgyűlésen több módosító indítványt nyújtottak be a kulturális büdzsében megállapított támogatások ellen. A közgyűlés ez alapján a színház működési költségeiből 16 millió 250 ezer forintot faragott le, ezek mellet az Alba Régia Filmfesztiválra tervezett 20 millió forintos támogatásból csak 10 millió forintot szavazott meg a testület. Csapó Csilla alpolgármester a színházzal kapcsolatban megjegyezte, hogy az önkormányzat közel 4 milliárd forintból újította fel az intézményt, így költségvetésének megnyírbálása helyett inkább használni kell és meg kell tölteni tartalommal..
/ 2007.02.20. 08:45:37 |

Több mint 200 ezerrel több autópálya matricát adtak el az idén, mint tavaly

Idén januárban csaknem 200 ezerrel több, egymilliót meghaladó autópálya-matricát adtak el, mint 2006 első hónapjában, s az ebből származó bevétel is ugyanilyen mértékben, vagyis 24 százalékkal emelkedett, így a befolyt összeg megközelítette a 9,7 milliárd forintot - mondta el Winkler-Virág András, az Állami Autópálya Kezelő Zrt. kommunikációs igazgatója. Az éves matricák közül a D4-es (vagyis a 12 tonnát meghaladó, nehéz-tehergépjárművekre vonatkozó) növekedése volt a legméretesebb. Az egynapos D4-es matrica értékesítéséből származó bevétel növekedése még kiemelkedőbb: 2006 januárjához képest idén megduplázódott a bevétel.
/ 2007.02.20. 07:34:25 |

Befejezéshez érkezett a KRESZ módosítása - kötelező lesz a sárga mellény lakott területen kívül

Számos ponton lényegesen változott, tartalmában jelentősen leszűkült, illetve új rendelkezésekkel egészült ki a korábbi változatokhoz képest a közúti közlekedés szabályairól szóló rendelet (KRESZ) módosításának lapunk birtokába került legújabb tervezete. A változásokat nem is egy ütemben vezetnék be – egyes elemei már áprilistól, mások júniustól lesznek kötelezők. A módosítások egy része pontosításokat jelent, olyanokat, amelyeket az uniós irányelvekben meghatározott rendelkezések átvétele indokol. Áprilistól például engedélyezett a jelenlegi 90 km/h sebességhatár túllépése egyes, lakott területen kívüli utakon...