-
Öt meccset játszik júliusban a Vidi
A Vidi július 1-jén játssza első nyári felkészülési mérkőzését, ezt követően további négy találkozón lép pályára a bajnokság július 26-i rajtjáig. Megmérkőznek a BVSC-vel, a Péccsel, a Haladással és a Vasassal is.
2026.06.28. -
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Győrben szenvedett vereséget a Cornexi - immár Kenyeres nélkül
A női kézilabda NB1 hetedik fordulójában a Győri Audi ETO KC otthonában vendégeskedett a Cornexi-Alcoa-AutoBahn. A héten Kenyeres Fanni és a fehérvári klub útjai különváltak - sem a játékos, sem a klubvezetés nem nyilatkoznak még az igazi okokról -, így a válogatott szélső nélkül vette fel a harcot a Cornexi, Kenyerest Vaszari Virág helyettesítette. A fehérváriak taktikus játékra, izgalmas mérkőzésre készültek, de zöld-fehérek ezzel nem sokat törődtek a mérkőzés elején hat góllal elhúztak. Győri Audi ETO KC – Cornexi-Alcoa 34-25 (17-14)
2007.10.14. 10:39 |
A női kézilabda NB1 hetedik fordulójában a Győri Audi ETO KC otthonában vendégeskedett a Cornexi-Alcoa-AutoBahn. A héten Kenyeres Fanni és a fehérvári klub útjai különváltak, így a válogatott szélső nélkül vette fel a harcot a Cornexi, Kenyerest Vaszari Virág helyettesítette. A fehérváriak taktikus játékra, izgalmas mérkőzésre készültek, de zöld-fehérek ezzel nem sokat törődtek a mérkőzés elején hat góllal elhúztak.
A 10. percben 7-1, a 15.-ben 10-4 volt az állás, majd Vura József lányai a megbeszélt taktika szerint kezdtek működni, s felálltak a padlóról. A félidőben csak három gól volt a két együttes közötti különbség, majd fordulás után volt olyan pillanat, amikor csak eggyel ment a Győr… A hajrá azonban megint a hazaiaknak sikerült jobban. Tomori vezérletével megint meglépett az ETO, s a Cornexinek már nem maradt ideje a megújulásra. A fehérváriak kilencgólos vereséget szenvedtek az igazán változatos összecsapás végén. A győri győzelem ellenére a szakma szerint fehérváriak kezdenek kilábalni a gödörből.
Győri Audi ETO KC – Cornexi-Alcoa 34-25 (17-14)
Győr, 2000 néző
Vezette: Herczeg, Südi
Győr: Pálinger és Herr (kapusok); Tomori 7, Görbicz 6 (6), Mravikova 6, Bradenau 3, Dokic 3, Spiridon 3, Temes 3, Vérten 3, Hornyák, Kovacsics, Szegedi, Szőlősi. Vezetőedző: Konkoly Csaba
Cornexi: Djeric és Fekete (kapusok), Balogh 5, Tápai 5 (2), Vijunaite 4, Szrnka 4, Trishchuk 3, Vaszari 3, Bernataviciute 1, Kamper, Lévai, Mayer. Vezetőedző: Vura József.
Hétméteresek: 6/7 (Görbicz hagyta ki); 2/2
Kiállítások: 4 perc; 12 perc
Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-0, 10. perc: 7-1, 15. perc: 10-4, 20. perc: 12-8, 25. perc: 15-11, 35. perc: 20-18, 40. perc: 22-19, 45. perc: 25-21, 50. perc: 28-23, 55. perc: 31-23
Vura József, a Cornexi vezetőedzője: “Úgy indultunk neki, hogy szerettük volna mindenképpen megnehezíteni az ellenfél dolgát egy taktikus jó játékkal, egy jó mérkőzést játszva. A meccs alatt kétszer is sikerült felzárkóznunk, az elején, amikor elment a Győr hat góllal és a második félidőben is. Harmadszor már sajnos nem sikerült, mert nem volt rá időnk. Tudjuk, hogy jobb képességű és talán adottságú játékosokból áll ellenfelünk, és igazán az volt a célunk, hogy nagy erőbedobásra késztessük őket, amit talán az mutat, hogy a fiataljaikat nem is tudták szerepeltetni.”
A 10. percben 7-1, a 15.-ben 10-4 volt az állás, majd Vura József lányai a megbeszélt taktika szerint kezdtek működni, s felálltak a padlóról. A félidőben csak három gól volt a két együttes közötti különbség, majd fordulás után volt olyan pillanat, amikor csak eggyel ment a Győr… A hajrá azonban megint a hazaiaknak sikerült jobban. Tomori vezérletével megint meglépett az ETO, s a Cornexinek már nem maradt ideje a megújulásra. A fehérváriak kilencgólos vereséget szenvedtek az igazán változatos összecsapás végén. A győri győzelem ellenére a szakma szerint fehérváriak kezdenek kilábalni a gödörből.
Győri Audi ETO KC – Cornexi-Alcoa 34-25 (17-14)
Győr, 2000 néző
Vezette: Herczeg, Südi
Győr: Pálinger és Herr (kapusok); Tomori 7, Görbicz 6 (6), Mravikova 6, Bradenau 3, Dokic 3, Spiridon 3, Temes 3, Vérten 3, Hornyák, Kovacsics, Szegedi, Szőlősi. Vezetőedző: Konkoly Csaba
Cornexi: Djeric és Fekete (kapusok), Balogh 5, Tápai 5 (2), Vijunaite 4, Szrnka 4, Trishchuk 3, Vaszari 3, Bernataviciute 1, Kamper, Lévai, Mayer. Vezetőedző: Vura József.
Hétméteresek: 6/7 (Görbicz hagyta ki); 2/2
Kiállítások: 4 perc; 12 perc
Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-0, 10. perc: 7-1, 15. perc: 10-4, 20. perc: 12-8, 25. perc: 15-11, 35. perc: 20-18, 40. perc: 22-19, 45. perc: 25-21, 50. perc: 28-23, 55. perc: 31-23
Vura József, a Cornexi vezetőedzője: “Úgy indultunk neki, hogy szerettük volna mindenképpen megnehezíteni az ellenfél dolgát egy taktikus jó játékkal, egy jó mérkőzést játszva. A meccs alatt kétszer is sikerült felzárkóznunk, az elején, amikor elment a Győr hat góllal és a második félidőben is. Harmadszor már sajnos nem sikerült, mert nem volt rá időnk. Tudjuk, hogy jobb képességű és talán adottságú játékosokból áll ellenfelünk, és igazán az volt a célunk, hogy nagy erőbedobásra késztessük őket, amit talán az mutat, hogy a fiataljaikat nem is tudták szerepeltetni.”