Bécsben sem tudott nyerni az Alba Volán

Egy esztendővel ezelőtt, az osztrák liga nyolcadik fordulójában szerezte meg első győzelmét az akkor még újoncnak számító szlovén Acroni Jesenice. Az Alba Volán hét találkozó után  is nyeretlen az Erste Bank Eishockey Ligában, de a szlovénok példáját kívánta követni a 2007-2008-as idényben. A fehérváraiknak azonban nem volt könnyű dolguk, mert a nyolcadik körben éppen a listavezető Vienna Capitals otthonába látogattak. A bécsi együttes helyezéséhez méltó kezdést produkált, az 5. percben már be is vette Budai ketrecét. Egy ügyes egyérintős játék végén Tropper pöckölte a vendégkapuba a korongot.Vienna Capitals – Alba Volán SC 5-2 (1-1, 3-0, 1-1)

2007.10.13. 00:29 |
 Egy esztendővel ezelőtt, az osztrák liga nyolcadik fordulójában szerezte meg első győzelmét az akkor még újoncnak számító szlovén Acroni Jesenice. Az Alba Volán hét találkozó után  is nyeretlen az Erste Bank Eishockey Ligában, de a szlovénok példáját kívánta követni a 2007-2008-as idényben. A fehérváraiknak azonban nem volt könnyű dolguk, mert a nyolcadik körben éppen a listavezető Vienna Capitals otthonába látogattak.

A bécsi együttes helyezéséhez méltó kezdést produkált, az 5. percben már be is vette Budai ketrecét. Egy ügyes egyérintős játék végén Tropper pöckölte a vendégkapuba a korongot.
 Az Alba Volán azonban nem roppant össze a korai gól okozta sokktól. A 10. percben emberelőnybe kerültek Jan Jasko fiai, s villámgyorsan gólra váltották a fórt: Horváth András távoli lövése levágódott Hell kapusról, a kipattanót pedig Kovács Csaba szélről, éles szögből egyből visszavágta a kapuba, 1-1!
 A harmad második felében kiegyenlített játék folyt a pályán, Budainak bravúrok sorát kellett bemutatnia, de a próbajátékon szereplő Hell sem unatkozott a bécsi gólvonal előtt.

A második harmadban aztán szinte kivégezte a Volánt a hazai gárda. Alig telt egy perc a középső játékrészből, amikor a Vienna egyik legeredményesebb játékosa, Aron Fox mattolta Budait. A 25. percben Tokaji Viktort küldte ki a bíró, s az emberelőnyt könyörtelenül váltotta gólra a Capitals, Tropper saját maga második, csapata harmadik gólját jegyezhette. Nem sokkal később kettős emberelőnyben hokizhattak a vendégek, de a kék-fehérek nem tudtak ebből igazi erényeket kovácsolni, mindössze egyetlen lövésre futotta… A bátortalan és eredménytelen játékot újabb találattal büntette a Bécs. A 39. percben Ocskay ült a büntetőpadon, amikor Aron Fox 4-1-re alakította az eredményt.

A harmadik harmadban is a Vienna játszott fölényben, de a Volán sokáig állta a sarat. A 48. és az 50. perc között sikerült kivédekezni egy kettős emberhátrányt, majd – talán ebből erőt merítve – az 57. percben David Gosselin emberhátrányból szépített. Valamit villantott klasszisából a kanadai csatár, Benk korongjával lépett el a bal oldalon, és védhetetlenül vágta a pakkot a hálóba, 4-2. Az Alba elszántan küzdött az újabb gólért, de annyira figyelt a támadásra, hogy a védekezésről megfeledkezett. Egy megszerzett koronggal Fox ugratta ki Marcel Rodmant, a szlovén csatár pedig elfektette Budait és a gólvonal mögé csúsztatta a pakkot, beállítva az 5-2-es végeredményt.
 A fehérváriak vasárnap 18 órakor küzdhetnek áhított győzelmükért, a szintén élmezőnybe tartozó Olimpija Ljubljana ellen.

Vienna Capitals – Alba Volán SC 5-2 (1-1, 3-0, 1-1)