-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
VAGYOK - Székesfehérváron rendezték a Vakok és Gyengénlátók I. Országos Találkozóját
"VAGYOK, hogy szeressek, VAGYOK, hogy szeressenek, VAGYOK, hogy megmutassam magam, SEGÍTS, hogy megismerhessem a Világot!" -ezzel a mottóval rendezték a hétvégén Székesfehérváron a Vakok és Gyengénlátók I. Országos Találkozóját (VAGYOK). Warvasovszky Tihamér megnyitó beszédében arról is szólt, hogy segítő kezet kell nyújtani a rászorulóknak, éppen ezért a városnak is fontos a fogyatékkal élők támogatása. A kulturális találkozó keretében csaknem száz vak, gyengénlátó és látássérült lépett a színpadra produkciójával. Lamperth Mónika szociális és munkaügyi miniszter az esélyegyenlőség jogszabályi hátteréről is beszélt a megnyitón.
2007.10.14. 21:43 |
Jogszabályok garantálják a fogyatékkal élők esélyegyenlőségét, de a gyakorlatban ez még nem mindig valósul meg - egyebek között erről is szólt Lamperth Mónika szombaton Székesfehérváron, amikor megnyitotta a Vakok és Gyengénlátók I. Országos Találkozóját.

Warvasovszky Tihamér megnyitó beszédében arról is beszélt, hogy segítő kezet kell nyújtani a rászorulóknak, éppen ezért a városnak is fontos a fogyatékkal élők támogatása. Véleménye szerint fontos felhívni a figyelmet az összefogásra és fontos segítő kezet nyújtani a rászorulóknak.
A kulturális találkozó keretében csaknem száz vak, gyengénlátó és látássérült lép színpadra produkciójával. A VAGYOK háromnapos rendezvényét a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége, a Székesfehérvári Első Lions Club és a Magyarországi Református Egyház Vakmissziója szervezte a hagyományteremtés, valamint az együttgondolkodásra és az együttműködésre való példamutatás céljából.

Lamperth Mónika elmondta: számára természetes, bízik és hisz abban, "hogy Magyarországon is most már egyre több embernek és talán mindenkinek előbb-utóbb természetes dolog lesz, hogy aki fogyatékkal él, vagy valamilyen hátránnyal született, ugyanolyan teljes életet élhet és akar élni, mint bárki más."

Warvasovszky Tihamér megnyitó beszédében arról is beszélt, hogy segítő kezet kell nyújtani a rászorulóknak, éppen ezért a városnak is fontos a fogyatékkal élők támogatása. Véleménye szerint fontos felhívni a figyelmet az összefogásra és fontos segítő kezet nyújtani a rászorulóknak.
A kulturális találkozó keretében csaknem száz vak, gyengénlátó és látássérült lép színpadra produkciójával. A VAGYOK háromnapos rendezvényét a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége, a Székesfehérvári Első Lions Club és a Magyarországi Református Egyház Vakmissziója szervezte a hagyományteremtés, valamint az együttgondolkodásra és az együttműködésre való példamutatás céljából.

Lamperth Mónika elmondta: számára természetes, bízik és hisz abban, "hogy Magyarországon is most már egyre több embernek és talán mindenkinek előbb-utóbb természetes dolog lesz, hogy aki fogyatékkal él, vagy valamilyen hátránnyal született, ugyanolyan teljes életet élhet és akar élni, mint bárki más."