Hírek
-
Március 31-ig lehet visszamenőleg is igényelni a gázártámogatást
Aki március 31-ig nyújtja be a gázártámogatás iránti igényét, az visszamenőleg is megkapja a juttatást, aki azonban április 1. után adja be, az csak májustól jogosult a támogatásra, amely a júniusi számlában fog megjelenni. A Magyar Államkincstár már decemberben postázta azokat az nyomtatványokat, amelyek pontos kitöltésével és visszaküldésével igényelni lehet a támogatást.
2007.03.26. 02:15:21 -
Hogyan került jelenlegi helyére a Vasútállomás?
Vasúton 1860 óta érhető el Székesfehérvár, ebben az esztendőben gördült ki az első első szerelvény Újszőny felé és rá egy évre már a Déli Vasút Budapest-Nagykanizsa vonal is működött. Az új vasútvonal és az első fehérvári állomásépület már az első évtizedekben is hatalmas forgalmat bonyolított le, s hamarosan ki is nőtte a székesfehérvári igényeket. A vasút eleinte nagyon messze volt a várostól, nem véletlen, hogy akkoriban a városatyák is közelebbre szerették volna hozni, egészen a Belváros északi csücskéig. A város ingyen építette volna a vasútállomás épületét és a területeket is ingyen bizotsította volna, hogy a Széna téren legyen az állomás, azonban a vasút építésének célja a fiumei kikötővel való összeköttetés volt...
2007.03.26. 01:44:45 -
Csoportelsőként jutott a döntőbe a Cornexi a Gyermekbajnokságban
Az Adidas Gyermekbajnokság elődöntőjében csoportelsőként végzett a Cornexi-Alcoa-HSB Holding. A csapat két győzelemmel és egy döntetlennel jutott az országos döntőbe, mely az elődöntőhöz hasonlóan Székesfehérváron kerül megrendezésre az április 14-15-i hétvégén. Végeredmény: 1. Cornexi-Alcoa HSB Holding 5 pont (+15), 2. Siklós Kanizsai Ált.Isk. 3 pont (+2), 3. UKSE Szekszárd 3 pont (-4), 4. Dorog Eötvös DSE 1 pont (-13).
2007.03.25. 21:06:19 -
Színházi Világnap: kulisszajárás március 27-én a Vörösmarty Színházban
A székesfehérvári Vörösmarty Színházban kedden kulisszajárásra invitálják az érdeklődőket. Március 27-én egész napos program keretében járhatják végig az érdeklődők Réczei Tamás rendező színitanodásainak "idegenvezetésével" a teátrum épületét, s ismerkedhetnek a színfalak mögötti világgal. Ez alkalomból dedikált színészkártyákat, valamint az aznapi előadáshoz kapcsolódó, a teátrum egyes társulati tagjai által készített CD-ket is vásárolhatnak majd a színházba betérők.
2007.03.25. 15:05:00 -
Szent Imre történelmi alakjáról rendeztek tudományos konferenciát Székesfehérváron
Szent Imre koronként változó, a művészettörténetben, zenetörténetben ábrázolt alakját szombaton tudományos konferencián idézték fel Székesfehérváron, ahol a hagyomány szerint született és ahol eltemették. A székesfehérvári püspökség és az Egyházmegyei Gyűjtemény által rendezett szakmai eszmecserén neves történészek, zene- és művészettörténészek, építészek tekintették át a szent kultuszának történetét hazai és európai emlékein keresztül a XI. századtól a XX. századig.
2007.03.25. 14:57:10
Tizenöt nemzetből álló NATO delegáció látogatott Székesfehérvárra
A Junior Golf Akadémia ingyen oktatja az iskolásokat a csákberényi golf-pályán
Nyert a Cornexi Vácon, így biztosított a felsőházi rájátszás
Egyetlen pont. Ennyi is elegendő lett volna a felsőházi rájátszásba jutáshoz a Cornexi-Alcoa-HSB Holding számára. A kézilabda NB1 21. fordulójában, vagyis az alapszakasz utolsó előtti körében a fehérváriak a Váci NKSE otthonában a legjobb négy közé pályáztak, nem akarták az utolsó, Debrecen elleni összecsapásra hagyni a döntést. A fehérváriak egyértelmű esélyesként a tabella negyedikjeként látogattak a már biztos kilencedik Váchoz, azonban nem mehetett biztosra Vura József együttese, mert az ősszel a Duna-partiak 26-26-os döntetlenre végeztek a Köfém csarnokban, ami után Szabó Edinának távoznia kellett. Váci NKSE – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 24-29 (11-14)
A Közép Dunántúli Regionális Tanács és a Kodolányi János Főiskola együttműködése a régió fejlődéséért
Március 23-án a Kodolányi János Főiskola Kossuth utcai épületében került sor. „A település- és térségmarketing az európai fejlesztési lehetőségek tükrében” című konferenciára. Köszöntőjében dr. Szabó Péter, a Kodolányi János Főiskola rektora elmondta, egyben egy sikeres projekt lezárását is jelenti a konferencia: a KJF közreműködésével 60 fő település és térségmarketing szakember képzése fejeződött be.
Fegyverrel rabolták ki a Sarló utcai gyógyszertárat a pénteken este
18 óra 20 perckor két férfi kirabolt egy gyógyszertárat Székesfehérváron a Sarló utca 25 szám alatt. A két férfi sí maszkot viselt, egyiküknél fegyver volt és a bevétel átadására kényszerítette a gyógyszertár alkalmazottját. Lövés nem dördült el, sérülés nem történt. A rablók a pénzzel elmenekültek a helyszínről. Szemtanúkat keres a rendőrség a gyógyszertári rablással kapcsolatban. Továbbra is nagy erőkkel keresi a rendőrség azt a két símaszkos férfit, a rablással összefüggésben keres egy a gyógyszertár bejáratánál parkoló bordó sedan személygépkocsit és a benne ülő férfit. A jármű ajtaja nyitva volt.
EU évforduló - Székesfehérvár a legsikeresebben pályázó magyar nagyváros
A Római Szerződés aláírásának és egyben az EU születésének 50. évfordulója alkalmából számolt be a város uniós projektjeiről Székesfehérvár polgármestere. Warvasovszky Tihamér kiemelte, az EU – csatlakozás legkézzelfoghatóbb eredménye mindazon fejlesztés, mely uniós támogatással jött és jön létre. Friss statisztika szerint az első Nemzeti Fejlesztési Terv keretében Székesfehérvár az első az egy lakosra jutó nyertes pályázatok tekintetében. A polgármesteri tájékoztatón elhangzott, hogy Székesfehérvár programsorozatot is indít az EU évforduló kapcsán.
Régió helyett nagymegye - megszűnnének a megyei jogú városok
Az ellenzék által nem támogatott régiók helyett 12 nagymegyét hozna létre a kormány: az új önkormányzati egységek „régiós” feladatokat és hatásköröket is kapnának. Lamperth Mónika önkormányzati miniszter, aki már javasolta a választott regionális önkormányzatok létrehozását, most ismét azt hangsúlyozza, hogy ez a modell adna igazi súlyt a középszintű (megyei) önkormányzatoknak. Megszűnne a megyei jogú városi státus (ma 23 ilyen város van, köztük Székesfehérvár is), s az ehhez kötődő speciális feladatok többsége a nagymegyékhez és székhelyükhöz kerülnének. A megyei jogú városok a továbbiakban városként vagy „nagyvárosként” működnének.