-
Öt meccset játszik júliusban a Vidi
A Vidi július 1-jén játssza első nyári felkészülési mérkőzését, ezt követően további négy találkozón lép pályára a bajnokság július 26-i rajtjáig. Megmérkőznek a BVSC-vel, a Péccsel, a Haladással és a Vasassal is.
2026.06.28. -
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Fehérvár FC Kft. taggyűlés - elnapolva!
Továbbra is üzemel az FC Fehérvár-cirkusz, bár, tapsvihar egészen biztosan nem tör ki a nagymúltú klub körüli történések láttán. A futballklubot működtető gazdasági társaság, tehát a Fehérvár FC Kft. rendkívüli taggyűlése délelőtt negyed 11-től tanácskozott, majdnem minden tulajdonos részvételével, Dósa Mátyás hiányzott csupán az egyeztetésről. Nemes Ferenc, a Roneko Kft. képviselője 1%-os tulajdonrészét megvételre kínálta a tulajdonostársaknak, ugyanis korábbi elképzelését, tehát az üzletrész elajándékozását nem teszik lehetővé a törvényi keretek. A tagoknak elővásárlási joguk van, azonban ha senki nem kívánja 1%-kal növelni tulajdonrészét, akkor külső jelentkező is betársulhat a Fehérvár FC Kft.-be. A zárt ajtók és ablakok mögött egyébként délután kettőig csűrték-csavarták a szót a taggyűlés urai, de a fontos, a klub jövőjét érintő kérdésekben nem tudtak dönteni, november 23.-ra napolták el a taggyűlést.
2007.11.05. 21:32 |
Továbbra is üzemel az FC Fehérvár-cirkusz, bár, tapsvihar egészen biztosan nem tör ki a nagymúltú klub körüli történések láttán. A futballklubot működtető gazdasági társaság, tehát a Fehérvár FC Kft. rendkívüli taggyűlése délelőtt negyed 11-től tanácskozott, majdnem minden tulajdonos részvételével, Dósa Mátyás hiányzott csupán az egyeztetésről. Nemes Ferenc, a Roneko Kft. képviselője 1%-os tulajdonrészét megvételre kínálta a tulajdonostársaknak, ugyanis korábbi elképzelését, tehát az üzletrész elajándékozását nem teszik lehetővé a törvényi keretek. A tagoknak elővásárlási joguk van, azonban ha senki nem kívánja 1%-kal növelni tulajdonrészét, akkor külső jelentkező is betársulhat a Fehérvár FC Kft.-be. A zárt ajtók és ablakok mögött egyébként délután kettőig csűrték-csavarták a szót a taggyűlés urai, de a fontos, a klub jövőjét érintő kérdésekben nem tudtak dönteni, november 23.-ra napolták el a taggyűlést. Tehát továbbra is Gál László a gazdasági társaság ügyvezető igazgatója, hiába szorgalmazta leváltását a többségi tulajdonos, Szauerwein Tivadar. Azért 23.-a a tanácskozás új időpontja, mert az MLSZ illetékeseinek november 22.-ig kell bemutatni a licensz-vizsgálattal kapcsolatos dokumentumokat, és a KPMG könyvvizsgáló cég jelentése sem ismert még a tagok számára. Mindemellett az sem elhanyagolható, hogy Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése szerdai rendkívüli ülésén milyen vélemények fogalmazódnak meg az FC Fehérvár helyzetét illetően…