Hírek


/ 2007.05.06. 15:55:05 |

Országszerte heves esők votlak szombaton este

 Több megyében okoz komoly gondot a délután kezdődött viharos időjárás. A Dél-Dunántúlon a heves esőzést néhol 80-100 kilométeres szél is kísérheti. A szombaton délután mintegy 11 milliméter csapadék esett rövid idő alatt, további esőzés esetén a mennyiség néhány helyen elérte a 30 millimétert. A szombat esti vihar elsősorban Baranyában okozott komolyabb károkat. Az Alföldön késő délután vonult végig egy zivatarfront, több mint hetven helyre hívták a tűzoltókat. Székesfehérváron a hétvégén mintegy 35mm csapadék esett.
/ 2007.05.06. 15:40:15 |

2-1-re kikapott az FC Fehérvár a Diósgyőr csapatától

Esős idő fogadta Miskolcon a fehérváriakat, de a DVTK stadionjának gyepén mindez nem látszott meg, sőt az első félidőre el is állt az égi áldás, hogy a másodikban aztán újra rákezdjen. Mohl és Julinho nélkül kezdtük a játékot a korábban megadott összeállításban. A mintegy hatvan főnyi vendégszurkoló abban bízott, hogy sikerül az MTK elleni formát átmentenie a csapatnak, azonban csalódniuk kellett. Bár korán szerezték meg a hazaiak a vezető találatot, még az első játékrészben sikerült egyenlítenünk, de az újabb gólra már nem tudtunk válaszolni.
/ 2007.05.06. 15:32:02 |

12 balesetben 16-an sérültek meg az elmúlt héten a megyében

Tizenkettő baleset, tizenhat sérült és huszonnyolc ittas sofőr az elmúlt 168 óra mérlege. A balesetek többsége a közlekedők figyelmetlensége és a járművek nem megfelelően megválasztott sebessége és két esetben a sofőr ittassága miatt történt. A közúti ellenőrzést végző kollégák jelentős számú összesen 28 ittas sofőrt szűrtek ki. A baleseti okok között a legjellemzőbb a sofőrök figyelmetlensége, valamint sok ütközés történt, mert a sofőrök nem megfelelő sebességgel hajtottak. Két esetben állapítottak meg ittasságot a rendőrök a balesetet okozóknál.
/ 2007.05.05. 10:46:20 |

Ballagó diákjaitól búcsúzott Székesfehérvár a Városház téren

A hagyományoknak megfelelően közös ünnepségen búcsúztatta a város ballagó diákjait. A rendezvény a Himnusz hangjaival kezdődött, majd a Vasvári Pál Gimnázium tanulói szóltak diáktársaikhoz: elsőként Tóth Péter 11/d osztályos tanuló köszöntötte az érettségi előtt állókat, majd Bernáth Eszter, végzős diák beszélt a ballagók nevében.  Székesfehérvár képviseletében Warvasovszky Tihamér polgármester szólt a mintegy 20 gimnázium, szakképző és szakközépiskola végzős diákjaihoz, tanáraikhoz és a ballagók hozzátartozóihoz. Az idei évben 1937 diák búcsúzik iskolájától. Bolondballagás pénteken - hab és liszt-parti a Városház téren
/ 2007.05.04. 22:25:01 |

Lépéselőnybe került a Körmend a kosárlabda rájátszásban

 A kosárlabda NB1 rájátszásának három győzelemig tartó párharcában a Lami-Véd Körmend együttese került lépéselőnybe az Albacomppal szemben a két csapat harmadik összecsapásán. A fehérváriak jól kezdtek a Körmend ellen, azonban a vendégek a nagyszünetre faragtak hátrányukból. Fordulás után a Körmend játékosai akarták jobban a győzelmet, és kihasználták a fehérváriak hibáit. Hiába dobott Marciulionis 24 pontot, ez is kevésnek bizonyult az üdvösséghez. A Körmend négy ponttal nyert, és 2-1-es összesített vezetéssel várhatja a vasárnapi vasi folytatást. ALBACOMP - LAMI-VÉD KÖRMEND 83–87 (25–17, 22–24, 16–21, 20–25)

/ 2007.05.04. 21:27:46 |

A Dunaferr a Cornexi otthonában lépett közelebb a bronzéremhez

 Előrehozott bronzmeccs. - Vélekedtek a sportbarátok a női kézilabda NB1 felsőházi rájátszásának harmadik fordulója előtt, hiszen a Cornexi-Alcoa-HSB Holding, és a fehérváriak vendége, a Dunaferr NK is három-három pontot gyűjtött eddig a play-offban, s a két Fejér megyei alakulat összecsapásának győztese a bajnoki bronzéremmel kacérkodhat. A Cornexi egy Ferencváros elleni győzelem, és egy győri 13 gólos vereség után kívánt javítani mérlegén, míg a Dunaferr nyeretlenül, egy döntetlennel és egy vereséggel a tarsolyában vette fel a küzdelmet a Köfém csarnokban. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Dunaferr NK 25-26 (11-12)
/ 2007.05.04. 16:58:29 |

Átadták pénteken az új autóbusz-pályaudvart Székesfehérváron

Pénteken délelőtt adták át a város új autóbusz- pályaudvarát a Piac téren. A több, mint 1 milliárdos beruházással nem csupán új buszpályaudvara lett a városnak, hanem a Belváros is nagyobb lett –hangzott el a mai ünnepélyes átadáson. Az új buszpályaudvar alapkövét tavaly március 27-én rakták le és nem egészen egy év alatt befejeződött az építkezés. A buszpályaudvar új épületében 5 pénztár, forgalomirányító iroda, és új váróterem kapott helyet, míg az emeleti részben irodákat alakítottak ki. Az utasokat kulturált illemhely, üzletek és egy kávéház is szolgálja. Képgaléria az autóbusz-pályaudvar átadásáról!
/ 2007.05.04. 10:38:41 |

Három székesfehérvári alkotó képei is megtekinhetőek a Dunaújvárosi Fotóbiennálén

 Megnyitotta a kapuit az első alkalommal megrendezésre kerülő Dunaújvárosi Fotóbiennálé, melyen három székesfehérvári alkotó munkája is megtalálható. A falakon látható Kovács Milán fotói, illetve Garami Richárd és Varga Gábor Farkas közös diaprojektje is megtekinthető. A biennálét Zólyom Franciska művészettörténész nyitotta meg, aki beszédében elmondta, hogy az esemény egy történelmi jelentőségű kezdeményezés, arra hogy az ország kortárs fiatal fotósai megmutathassák munkáikat a nagyközönség számára. A képek május 26-ig tekinthetőek meg.
/ 2007.05.04. 10:19:35 |

A Méhkasaula Kulturális Egyesület plakátjaiból nyílt kiállítás a Volksbak Galériában

 A Méhkasaula Kulturális Egyesület plakátjaiból nyílt kiállítás a Volksbank Galéria pincehelyiségében. A tárlat az egyesület rendezvényeinek művészi plakátjait mutatja be 1998- tól napjainkig. A munkákat a Nemzeti Múzeum grafikai osztálya évek óta gyűjti, hiszen ahogy a megnyitón az osztály vezetője Bakos Katalin művészettörténész elmondta a Méhkas plakátok különlegességnek számítanak, hiszen napjainkban idézik fel a 80-as évek lázadó művészeinek munkáit, és ezt a fajta underground szemléletet napjainkba is átültetik, mikor a reklámnak már nem az ötletesség, szépség, művésziesség, hanem a közlés és az eladás a célja.
/ 2007.05.04. 09:28:38 |

Bolondballagás: óriási hab és liszt-parti a Városház téren

A város végzős középiskolásai az idén is kitettek magukért, hiszen több száz diák gyűlt össze a Városház téren a bolondballagáson. A zsűri a Széchenyi István Szakközépiskola "kalózcsapatának" ítélte a hagyományos Maturandus Maskara díjat, míg Warvasovszky Tihamér polgármester különdíját a Lánczos Kornél Reálgimnázium végzős osztálya kapta. Mindkét osztály 100-100 ezer forint hozzájárulást kap az érettségi bankett lebonyolításához. Képgaléria a bolondballagásról itt!