Hírek


/ 2007.05.03. 07:56:21 |

Múzeumok éjszakája - harmadszor rendezik meg a nemzetközi kulturális projektet

Moszkvától Jaltáig és Brüsszeltől Ankaráig "Nagy Európa" múzeumai május 19-én immár harmadszor rendezik meg a Múzeumok éjszakáját, napnyugtától hajnalig ingyen kitárva kapuikat a látogatók előtt. A francia kulturális minisztérium kezdeményezésére, az Európa Tanács védnöksége alatt 2005-ben került sor először erre a kulturális kezdeményezésre. Franciaországban ezer művészeti, néprajzi, történelmi és tudományos múzeum vesz részt a különleges éjszaka rendezvényein, Európa 30 más országában további nyolcszáz nyitja meg kapuit május 19-én este.
/ 2007.05.03. 07:13:05 |

Magyarország minden lakosára jut egy mobiltelefon

10 millió 58 ezerre nőtt a három magyarországi mobiltelefon-szolgáltató előfizetőinek száma, így hazánkban száz lakosra most 99,9 előfizetés jut - közölte a Nemzeti Hírközlési Hatóság pénteken. A száz főre jutó előfizetések száma idén februárban 99,2, márciusban 99,9 volt. A harmadik hónap végére az előfizetői szám alapján a Vodafone piaci részesedése 21,50 százalékról 21,51 százalékra, a Pannoné 33,90 százalékról 33,97 százalékra emelkedett. A T-Mobile részesedése az egy hónappal korábbi 44,60 százalékról 44,52 százalékra csökkent.
/ 2007.05.03. 07:09:14 |

Súlyosan megsérült a bukósisakot nem viselő motoros az áruház parkolójában

 Súlyos belső sérüléseket szenvedett az a motoros, aki egy áruházi parkolóban a kiemelt útpadkának ütközött Székesfehérváron. A baleset kedden délelőtt, tíz óra körül történt az egyik Budai úti nagyáruházánál. Egy Yamaha motorkerékpár sofőrje az áruház parkolójában haladva - eddig ismeretlen okból - vészfékezésre kényszerült, majd balra dőlve nekicsúszott a kiemelt szegélyű útpadkának. Az ütközés után átröpült az útszegélyen és egy árokban landolt. A bukósisakot nem viselő motorost a mentők nyolc napon túl gyógyuló, súlyos májrepedéssel szállították kórházba.

/ 2007.05.03. 06:25:38 |

Május 8-9-én rendezik a III. Alba Média Fesztivált a városban

 Május 8-9-én rendezik az Alba Média Fesztivált Székesfehérváron. A programról szerdán délután tartott sajtótájékoztatót Warvasovszky Tihamér polgármester, D. Kiss Csaba a Kodolányi János Főiskola tanszékvezető-helyettese és Azurák Csaba a fesztivál szervezője. Warvasovszky Tihamér kiemelte, hogy rengeteg olyan szakember dolgozik a médiában, akik kötődnek Székesfehérvárhoz, ezért is támogatja a város a rendezvényt. Mint mondta büszke a város a Kodolányira, hiszen jó színvonalú az oktatás az intézményben és a képzési kínálat is folyamatosan bővül.
/ 2007.05.03. 02:44:55 |

168 motocrossos robogott a Csillagvölgyben

 Hát ez csúcs! 2007. április 29.-én rekordszámú versenyezni vágyó, jelen esetben porfelhő-hasogató gyülekezett a kőszárhegyi Csillagvölgyben. Az országos amatőr motokrossz-bajnokság második futamán nem kevesebb, mint 168 versenyző indult. A Fehérvár Rádió Kupáért kiírt futamon nyolc kategóriában húzták a gázt az ugratók rémei, s a lelkes, ám különböző képességekkel rendelkező amatőrök profi pályán csillogtathatták tudásukat. A versenyt megelőzően öt napon át locsolták a Csillagvölgy földcsíkját a szárazság miatt, az ugrók előtt tömörítették a talajt, hogy biztonságos legyen, és hogy a fékút ne gödrösödjön ki, a kanyarokat pedig úgy alakították, hogy fogósak legyenek.
/ 2007.05.03. 02:38:47 |

Idén is ezreket érdekelt a JSI-Kupa autóverseny

Ahogy azt a korábbi 11 évben már megszokhatták az autósport iránt érdeklődők: ha május elseje, akkor JSI-Kupa. Az amatőr rallye-sprint autóversenyt minden évben valamely nagyobbacska fehérvári parkolóban rendezik, idén a Seregélyesi úti körforgalom mellett található áruház aszfalt-parkja szolgáltatott helyszínt a 12. viadalnak. Délelőtt 10 óra előtt szép számmal gyülekeztek a versenyzők és gépeik, volt aki igazi versenyautóval, akadt aki már utolsó pöffenéseit hallató vassal érkezett. Volt aki csupán a buli kedvéért nevezett a megmérettetésre, de a többség adrenalin-határaik, volántekergető-képességük, s autójuk strapabírósági mutatójának feltérképezése céljából ült a vezetőülésbe.
/ 2007.05.02. 13:00:10 |

Kilencedik alkalommal nyerte el a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola a Fejér Megyei Diáknapok Fesztivál Díját

Az elmúlt hétvégén rendezett Fejér Megyei Diáknapokon 40 középiskolából mintegy 1200 tanuló szerepelt. A Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola diákjai 24 arany, 14 ezüst és 5 bronz minősítést kaptak. Az iskola diákjai az eredményes szereplésükkel már 9. alkalommal nyerték el a Fesztivál Díjat és ugyancsak 9. alkalommal lettek a város Legeredményesebb Középfokú Oktatási Intézménye. A kiváló eredményt elért tanulóknak szerdán délben adták át az okleveleket az iskolában.
/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 2007.05.02. 10:41:02 |

Jó úton halad a Pán-Unó-Fehérvár Póló SE

 Egy győzelem és egy döntetlen. Az OB1/B-s vízilabda bajnokság rájátszásában ez volt a PánUnó-Fehérvár Póló SE mérlege a play-off harmadik fordulója előtt. Dabrowski Norbert játékosedző együttese éppen a második körben, a Szombathely otthonában vesztette el első pontját az idei kiírásban, s az apró kisiklást a harmadik játéknapon kívánta feledtetni a Póló SE. A fehérváriak hazai környezetben fogadták a tabella negyedik helyén tanyázó Szent István Egyetem Ybl karának alakulatát, tehát a listavezető rangadóra készült. A Csitáry G. Emil Uszoda lelátója szinte teljesen megtelt a találkozó előtt, s a publikum nem csupán egy újabb fehérvári sikert szertett volna látni, hanem nagy érdeklődésre tartott számot a Póló SE új szerzeménye, a japán válogatott Atsushi Naganuma is.
/ 2007.05.02. 10:37:16 |

Mintegy 80 játékos nevezett az Amatőr Asztalitenisz Bajnokságra

 A hagyomány, az hagyomány. Tisztelni kell. Szerencsére Székesfehérváron, illetve Fejér megyében rengeteg hagyománytisztelő sportbarát van, s hogy a megállapítás nem pusztán udvarias tiszteletkör, azt a hétvégi amatőr aszatalitenisz-bajnokság nevezési száma támasztja alá, mintegy nyolcvanan fogtak ping-pong ütőt a Hétvezér Általános Iskolában. A megmérettetés történetének gyökerei már a múlt évezredbe nyúlnak vissza, az amatőr bajnokságot az 1990-es évek közepe óta rendezi a FEMSZISZ a Városi Sportirodával karöltve nagy sikerrel.