Bravúros Volán-győzelem Villachban

Újabb bravúros győzelmet szerzett az Alba Volán SC jégkorong csapata az Erste Bank Eishockey Ligában. A fehérvári hokisok az utóbbi mérkőzéseken mutatott remek formát tovább acélosítva a Pasut Villach vendégeként korcsolyázott jégre az osztrák bajnokság 27. fordulójában. Az Énekes Lajos dirigálta kék-fehérek a hetedik percben Ocskay Gábor révén szereztek vezetést. Az első harmad eredményes játéka után a második játékrész kiegyenlített játékot hozott, a 22. percben Kaspitz egyenlített, majd a 28. percben Sofron István juttatta ismét előnyhöz a fehérvári csapatot. A záróharmadban növelte fórját a Volán, majd mikor a Villach felzárkózott, 25 másodperc alatt lőtt két emberhátrányos(!) góllal eldöntötte a két pont sorsát. EC Pasut Villach – Alba Volán SC 3-6 (0-1, 1-1, 2-4)
2007.12.02. 21:41 |
 Újabb bravúros győzelmet szerzett az Alba Volán SC jégkorong csapata az Erste Bank Eishockey Ligában. A fehérvári hokisok az utóbbi mérkőzéseken mutatott remek formát tovább acélosítva a Pasut Villach vendégeként korcsolyázott jégre az osztrák bajnokság 27. fordulójában. Az Énekes Lajos dirigálta kék-fehérek a hetedik percben Ocskay Gábor révén szereztek vezetést.

Az első harmad eredményes játéka után a második játékrész kiegyenlített játékot hozott, a 22. percben Kaspitz egyenlített, majd a 28. minutumban a fiatal Sofron István juttatta ismét előnyhöz a fehérvári csapatot. A harmadik periódus elején Majoross Gergely góljával már 3-1-re vezetett a Volán, de a Villach ekkor még nem roskadt össze, az 52. percben Scoville zárkóztatta fel a karinthiai gárdát, majd Ondrejcik kiállítása után és alatt egalizálhattak is volna. Azonban ezt a vendégek nem hagyták, sőt, 25 másodperc alatt kétszer is mattolták az osztrákok kapusát, mindezt pedig emberhátrányban tették. Előbb Ocskay Gábor második találatával 4-2-re, majd Chris Allen 5-2-re alakította az állást. Nem sokkal később Petrik jegyezhette a Villach becsületgólját, de mindez hiábavaló volt, mert a hengerlő Alba Volán erejéből a hatvanadik percben kegyelemdöfésre is futotta, Palkovics Krisztián talált az üresen hagyott villachi kapuba, így a fehérváriak 6-3-ra nyertek, s már 12 ponttal állnak a tabellán.

EC Pasut Villach – Alba Volán SC 3-6 (0-1, 1-1, 2-4)

Gól: Kaspitz, Petrik, Scoville ill. Ocskay (2), Sofron, Majoross, Allen, Palkovics