Hírek
-
Naponta 122 millió ember internetezik Európában - havonta 2600 oldalt látogat egy átlagos felhasználó
Naponta 122 millió ember internetezik Európában, az átlagos európai felhasználó pedig havonta 16-17 napon összesen 24 órát tölt az interneten és 2662 weboldalt keres fel a comScore amerikai piackutató vállalat legfrissebb felmérése szerint. A világháló használata a felmérés alapján Hollandiában a legelterjedtebb, ahol 83 százalék internetezik rendszeresen. Kiemelkedően magas, 70 százalék körüli a penetráció a skandináv országokban is. Németországban találták a legtöbb felhasználót, 32,6 milliót. A felmérésben az Európai Unióhoz 2004-óta csatlakozott 10 ország közül egyet sem vizsgáltak.
2007.06.06. 09:31:19 -
Szerdán dél és egy között a nagyobb magyar posták is bezárnak
A Magyar Posta (MP) húsz legnagyobb hivatala szerdán déltől egy órán át zárva tart, hogy így tiltakozzanak az Európai Unió 2009-re tervezett teljes ágazati piacnyitása ellen. Az akció európai méretű is lesz: 11 más uniós tagország nagyvárosaiban is leállnak a munkával a postások. A postások szerda déltől egyig tartó munkabeszüntetését a kétmillió európai postást képviselő UNI Post Europa elnevezésű érdekvédelmi tömörülés szervezi. A megmozduláshoz Magyarországgal együtt Ausztria, Belgium, Ciprus, Franciaország, Görögország, Olaszország, Litvánia, Luxemburg, Málta Lengyelország és Szlovákia postásai csatlakoznak.
2007.06.06. 09:28:13 -
Teherautóval karaboloztak a börtönőrök
Megsérült két börtönőr abban a személygépkocsiban, ami teherautóval ütközött kedden reggel Velencén. Az Ország úton a Skoda teherautó a Renault Thalia bal oldalába hajtott. A személygépkocsi sofőrje beszorult a roncsok közé, őt a székesfehérvári tűzoltók szabadították ki. A súlyosan sérült férfit a mentők kórházba szállították. A sofőr mellett utazó másik férfi könnyebben sérült. Mindketten büntetés-végrehajtási tiszthelyettesek, és Baracskán teljesítenek szolgálatot. A teherautó sofőrjének nem esett baja.
2007.06.06. 08:29:06 -
Az idén is kedvezményes strandolási lehetősége van a fehérváriaknak a Velencei-tónál
Szerdától kedvezményesen látogathatják a fehérváriak a Velencei-tavi strandok közül a Park Strandot és a Napsugár Strandot is. Személyi igazolvány, vagy lakcímkártya bemutatásával kedvezményes, 300 Ft-os napi belépőjegyet lehet váltani. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér a megállapodás aláírásakor kiemelte, hogy azoknak a családoknak szeretnének segíteni, akiknek nincs lehetősége balatoni, vagy távolabbi strandra menni a nyáron. A felnőtt idénybérlet 11500 helyett 5700 forintba, a gyerekbérlet 2300 Ft-ba kerül. A megállapodás aláírásakor elhangzott, hogy az akció rendkívül népszerű, tavaly több mint tízezer fehérvári vette igénybe a kedvezményeket.
2007.06.05. 20:07:30 -
Tiszta, virágos és egészséges Székesfehérvárért - 1330 tő virágot osztottak ki a résztvevőknek
Székesfehérvár Önkormányzatának Környezetvédelmi Bizottsága és Polgármesteri Hivatal Környezetvédelmi és Kommunális Irodája ebben az évben is meghirdette a "Tiszta, virágos és egészséges Székesfehérvárért" elnevezésű városszépítő versenyt. A város szebbé tétele érdekében felhívással fordultak a város polgáraihoz, tanulóihgoz, intézményekhez, civil szervezetekhez, lakóközösségekhez, hogy minél több zöldfelület legyen Székesfehérváron. A program keretén belül kedden délelőtt, több mint 1300 tő virágot osztottak ki a résztvevők között.
2007.06.05. 12:09:55
Közlekedésbiztonsági konferenciát tartottak a társadalmi összefogás jegyében
A települési önkormányzatok jogköre marad az építésügyi igazgatás
Országos közlekedési razziát tart a rendőrség
Átfogó, országos közlekedés- biztonsági akciót tart a rendőrség a hét közepén az ittas és a bódult állapotban vezetők kiszűrésére - közölte az Országos Rendőr- főkapitányság hétfőn. A fokozott ellenőrzés, amely keddtől csütörtökig tart, egy európai szintű akciósorozat, a TISPOL Operational Group idei ellenőrzési terv része. A tájékoztatás szerint az akció időtartama alatt a leállított gépjárművek műszaki állapotát is megvizsgálják, megmérik tömegét és a károsanyag-kibocsátás szintjét, emellett a járművek tachográfján ellenőrzik, hogy a sofőrök kipihenten ülnek-e a volán mögé.
Surányból hoztak érmeket az Albatoll fiatal tollaslabdázói
Egyre drágább a tej - Magyarországon 6-7 százalékkal növekedett a felvásárlási ár
Lezárás a Selyem utca burkolatfelújítása miatt
Tisztelettel tájékoztatjuk a Lakosságot és a Gépjárművezetőket, hogy 2007. június 6-tól június 8-ig a Selyem utca Tolnai utca és Spar áruház közötti szakasza aszfaltozási munkák miatt lezárásra kerül. A Palotai út irányából a Selyem utcába behajtó járművek úticéljukat a Selyem utca-Halász utca között létesített átkötő út igénybevételével a Halász utca irányából közelíthetik meg. A 12, 12/A, 15, 15/A, 15/Y, 42, 43, 44 jelzésű helyi autóbuszjáratok induló és végállomása 2007. június 6. 8.oo órától 2007. június 11-ig a Tolnai utcával szembeni Selyem utca- Halász utca közötti átkötő útra kerül áthelyezésre. Június 11-től a Halász utca kétirányú forgalmi rendjének visszaállítása is megtörténik és az autóbuszok az eredeti forgalmi rend szerint közlekednek majd.
A Szent György Kórházban küzdenek az életveszélyesen megsérült csecsemő életéért
Bejelentkezés nélkül elérhető mindenki számára a város publikus adatvagyona
Az Alba Volán Zrt-nél tartották az "Európai Munkavédelmi Hét" nyitó rendezvényét
Újra elérhető a Norvég Alap - a napokban svájci források is megnyílnak
A napokban megnyíló svájci forrásokhoz hasonlóan ismét elérhetőek a Norvég Alap programjai. A 45 millió euronyi programra augusztus végéig lehet pályázni. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) június 1-jén újra megnyitotta a február 2-án felfüggesztett az Európai Gazdasági Térség (EGT) és Norvég Finanszírozási Mechanizmusok programra való jelentkezés lehetőségét - közölte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség. A támogatás teljes összege 5 éven keresztül évi 120 millió euró a 2004-ben csatlakozott tíz ország, továbbá Spanyolország, Portugália és Görögország számára.