Hírek


/ 2007.06.07. 02:46:05 |

Nekiment az oszlopnak a Kadocsa utca - Berényi út kereszteződésben egy tartálykocsi

A Berényi út és a Kadocsa utca kereszteződésében egy szlovák rendszámú Volvo nyerges vontató sofőrje a Szent Flórián körúton akart behajtani a csomópontba, de későn vette észre a lámpánál megálló, osztrák rendszámú Volkswagen Golf személygépkocsit, az autónak ütközött, majd nekicsapódott az út menti jelzőlámpaoszlopnak. Az oszlop megdőlt, és két jelzőlámpa leszakadt róla. A közútkezelő tájékoztatása szerint egy hétig is eltarthat, mire teljesen kicserélik a megrongálódott tartóoszlopot, és visszaáll a korábbi forgalmi rend a nagykereszteződésben. Képek a balesetről itt!
/ 2007.06.07. 02:18:43 |

48 utánpótlás-csapat rúgta a labdát a Sóstói Stadionban

 Szívet melengető, fantasztikus látványt nyújtott szombaton a Sóstói Stadion edzőkomplexuma. Hiába van ott a magyar foci ahol, annak ellenére, hogy a mai magyar labdarúgás háza tája szinte csak elszomorító adalékokkal szolgál, a Videoton Labdarúgó Közalapítvány Csukovics László Emléktornáján 48 utánpótláscsapat vett részt. Négy korosztály lurkói rúgták a labdát reggeltől késő délutánig, s tették mindezt nemzetközi keretek között, hiszen minden korcsoport honi együttesei mellett szlovákiai alakulatok is megmérették magukat. A Videoton a 96-os, 97-es, 98-as és 99-es születésűek között is két csapattal szállt szembe az ellenfelekkel.

/ 2007.06.07. 02:08:10 |

Négy játékost igazolt az Alba Volán-FeVita

 Igaz, még csak a felkészülés zajlik a jégkorongozók háza táján, a nyár elején mégis aktualitással szolgál az Alba Volán-FeVita. Szeptembertől az osztrák Erste Bank Eishockey Ligában és a magyar bajnokságban is vitézkedő Fehérvári Ördögök játékoskerete most négy hokissal bővült. A kék-fehéreknél folytatja pályafutását Horváth András, Tokaji Viktor, Benk András és a szlovák Michal Dostal. A 31 éves Horváth András legutóbb az Újpest védője volt, előtte a Dunaújvárossal bosszankodhatott a Volán bajnoki címei láttán.
/ 2007.06.06. 22:00:07 |

Első osztályú vízilabda-csapata lesz Székesfehérvárnak

 Különösebb tét nélkül, örömjátékra készült a Pán-Uno-Fehérvár Póló SE azOB1/B-s vízilabda bajnokság utolsó fordulójában. A fehérvári pólósok már bajnokként fogadhatták a tabella második helyén végző KSI-t, hiszen a Dabrowski legénység az utolsó előtti mérkőzésen már akkora pontelőnyre tett szert, hogy nem lehetett elvenni tőle az aranyérmet. A Pán-Uno-Fehérvár Póló SE 10-9-re nyert, így veretlenül, mindössze egy pont elvesztésével nyerte az OB1/B-s bajnokságot, kiharcolva az elsőosztályú tagságot.
/ 2007.06.06. 20:28:02 |

Papp Károly Fejér megye rendőr-főkapitánya lehet a REBISZ új parancsnoka

 Bencze József országos rendőrfőkapitány a Rebisz parancsnokának Papp Károlyt, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság vezetőjét javasolta, akit szakmailag felkészült, gazdag elméleti tudással, a különböző szolgálati ágakban pedig széles gyakorlati tapasztalattal rendelkezőként mutatott be. Mint mondta, Papp Károly nagy közbiztonsági tapasztalattal, kiemelkedő csapaterős szakmai tudással rendelkező vezető, aki részt vett a 2006 október 23-ai események kivizsgálásában. Papp Károly beszédében kijelentette: bízik abban, hogy munkatársaival együtt meg tud felelni a követelményeknek.

/ 2007.06.06. 20:22:09 |

Nem fogadta el az MLSZ a Fehérvár nevezését

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) versenybizottsága szerdai ülésén nem fogadta el a nevezését az élvonalbeli bajnokságra az Újpestnek, a Fehérvárnak, a REAC-nak és a Sopronnak. Vida Gábor, a testület munkatársa az MTI-nek elmondta, hogy ez a négy klub nem tett maximálisan eleget a nevezési feltételeknek. Ez azt jelenti, hogy ezek a csapatok a jelenlegi állás szerint nem szerepelhetnek az NB I-ben. Az érintetteknek június 14-én 12 óráig van lehetőségük fellebbezni a döntés ellen, a tiltakozásokat a fellebbviteli bizottság bírálja el, majd meghozza jogerős határozatát.

/ 2007.06.06. 12:51:37 |

Szúnyog és parlagfűirtás kezdődik jövő héttől - nyár végére elkészülnek a tervek a játszóterek felújítására


Egyéni körzeteket, valamint a város egészét érintő ügyekről is döntött tegnap a Városfejlesztési Bizottság. Szigli István bizottsági elnök elmondta, hogy kiválasztották azt a céget, amelyik a jövő héten kezdődő szúnyogirtást végzi Székesfehérvár körzetében. Elkezdődik a kaszálás, parlagfű irtás is az önkormányzati tulajdonban lévő külterületeken, valamint augusztus 25-ig elkészülnek a tervek 34 játszótér és 4 park felújítására. Ezzel kapcsolatban Szakonyi László, a Városgondnokság igazgatója kiemelte, hogy a munkákat már előkészítették: elbontották a veszélyes játékokat, először ezek helyére kerülnek majd új játszóeszközök.
/ 2007.06.06. 10:12:15 |

Faxni koncert lesz a Szabadművelődés Házában pénteken este

 Faxni koncert lesz június 8-án este nyolc órakor a Szabadművelődés Házában. A zenekarnak nemrégiben jelent meg "A kerékpár eltolás művészete" címmel legújabb albuma. A pénteki koncerten Mohai Tamás – gitár, Mohai Győző – dob, Almási Enikő – ének, Müller Ádám – basszusgitár, Kardos Muki – billentyűs hangszerek felállásban lép a zenekar színpadra. Az előzenekar a The Mosses lesz. A belépőjegy 2000 forintba kerül, amihez egy ajándék új albumot kap minden vendég.
/ 2007.06.06. 09:44:56 |

14 új sebességmérő berendezés az autópályákon - 5 jutott az M7-esre

 A napokban 14 darab új sebesség- visszajelző berendezést helyeztek ki az autópályákra. Öt darab jutott az M1-esre, négy az M3-asra,és szintén öt darab az M7-esre. A kamerák nem traffipaxként működnek, csupán tájékoztatják a sofőröket az aktuális sebességről. A sebességtúllépést a berendezések piros fénnyel jelzik, de nem kell megijedni, a gyorshajtást nem követi feljelentés. A közbeszerzési eljárás után telepített berendezésekre 98 millió forintot szánt az autópálya fenntartója. Az M7-esen a Bp.-ről Székesfehérvár felé vezető oldalon a 28-as, 86-os, a balon pedig a 6-os, 16-os és a 82-es szelvényeknél lehet találkozni a szerkezetekkel.