-
Évezredes üzenet
Városunk büszkén viszi tovább a Szent István-i örökséget, ami nemcsak szellemiségében van jelen, hanem – a modern tudományos eszközöknek köszönhetően – immár kézzelfogható bizonyítékokkal rendelkezünk Székesfehérvár ezeréves erődítéséből. Az évzáró intézményvezetői találkozón igazi kincseket, az államalapítás korából származó fa- és földmintát adott át dr. Cser-Palkovics András polgármesternek a Szent István Király Múzeum főigazgatója.
2025.12.16. -
Megérkeztek Fehérvár Angyalai!
Idén is megrendezte Székesfehérvár Önkormányzata a Fehérvár Angyalai adományozó programot. Ezúttal székesfehérvári intézményekben tanuló, sajátos nevelési igényű gyerekeket ajándékoztak meg, hogy örömet szerezzenek advent és karácsony alkalmából. Városunk nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a vendégeket a Hiemer-ház Báltermében.
2025.12.15. -
Támogatás az advent jegyében
A Fehérvár Angyalai ünnepséget idén is a Hiemer-ház Báltermében rendezték meg, ahol karácsonyi műsorral és ajándékokkal várták a meghívott gyermekeket.
2025.12.16. -
Szifilisz gyorsteszt a szülészeteken
Fejér vármegyében nem emelkedett a szifiliszes betegek száma és évek óta nem született fertőzött baba sem. Mivel országos szinten nőtt a betegek száma, minden kórház szülészetén bevezetik a gyorstesztet.
2025.12.16.
Rengeteg székesfehérvári kárbejelentés érkezett a viharos szél után
A hétvégi vihar főként a közép- és nyugat-dunántúli régiót sújtotta, a legtöbb bejelentés Veszprémből, Székesfehérvárról és Bicskéről érkezett. Az Allianz Hungáriához eddig 1290 bejelentés érkezett, a becsült kárráfordítás 130 millió forint körül van, míg az Az OTP Garancia Biztosító január 28-án több mint 500 bejelentést kapott. A biztosítók azt mondják, hogy kisebb kárbejelentés esetén akár egy nap alatt is folyósítható a kártérítés...
2008.01.30. 12:19 |
A hétvégi vihar főként a közép- és nyugat-dunántúli régiót sújtotta, a legtöbb bejelentés Veszprémből, Székesfehérvárról és Bicskéről érkezett. Az Allianz Hungáriához eddig 1290 bejelentés érkezett, a becsült kárráfordítás 130 millió forint körül van, míg az Az OTP Garancia Biztosító 2008. január 28-án több mint 500 bejelentést kapott.Szerdán a délelőtti órákig megtett kárbejelentések alapján a Generali-Providencia Biztosító Zrt.-nél a hétvégi országos szélvihar következtében a becsült kárnagyság 150 millió forint körül mozog.
Egyes biztosítók még az ország más területeiről is csoportosítottak át szakembereket annak érdekében, hogy a minél gyorsabban felmérhessék és rendezhessék a károkat. Az Allianznál a kisebb összegű lakás- és lakóközösségi viharkárok esetében az ügyfelek rendelkezésére áll a telefonos kárrendezés. Ezzel kiváltható a helyszíni szakértői szemle.
Az utóbbi megoldással lényegesen gyorsabb a kárrendezés: a kárbejelentést, majd a kárszakértői telefonos egyeztetést követően akár egy nap alatt folyósítható a kártérítés. A társaság egyébként a komolyabb károk felmérését követően is azonnal intézkedik a kifizetésekről a gyors helyreállítás érdekében. A Garancia pedig e-mailen és faxon is elfogadott bejelentést.