Hírek


/ 2007.08.29. 10:48:54 |

Ezer új székesfehérvári álláshely megteremtését tervezi a Jüllich Glas Holding

Ezer új állás létesítését tervezi Székesfehérváron az ország egyik legnagyobb síküveggyártója, a magyar tulajdonú Jüllich Glas Holding Zrt. A cég hatmilliárd forintos zöldmezős beruházás keretében bővíti termelését - írja a Világgazdaság. Az ötéves beruházás keretében ötvenezer négyzetméteres új gyártócsarnokot építenek. Erre a hőszigetelt üvegek iránti kereslet növekedése és a folyamatos technológiai fejlesztés kényszere miatt van szükség. Egyelőre a gyár ötven kilométeres körzetében toboroznak új munkásokat, de nem kizárt, hogy más megyékben is kutatnak majd munkaerő után.
/ 2007.08.29. 08:11:59 |

Változik a nyugdíjszámítás - 8 százalékkal kevesebbet kapnak, akik jövőre mennek nyugdíjba

 Alacsonyabb összegű ellátásra számíthatnak a jövőre nyugdíjba menők. Õk mintegy nyolc százalékkal, egy teljes 13. havi nyugdíjnak megfelelő összeggel kapnak kevesebbet, mint azok, akik még az idén lesznek nyugdíjasok. A változás a nyugdíjkiszámítási módszer módosításának eredménye, 2008. január elsejétől ugyanis kizárólag a nettó bért veszik alapul, ami csökkenti a várható értéket, ellenkezőleg hat viszont, hogy a nyugdíjazást megelőző év szintjére emelik a korábbi években kapott fizetést.

/ 2007.08.28. 19:23:25 |

Fényes nappal fújtak le gázsprével egy nőt a Palotavárosban

 Fényes nappal támadott meg és rabolt ki egy parkoló autóban ülő nőt egy ismeretlen Székesfehérvárott. A fiatal nő hétfőn délelőtt parkolt le autójával a Fejér megyei városban, a Sütő utcában, majd a táskáját a műszerfalra tette és pakolni kezdett benne. Ekkor azonban - a feljelentése szerint - valaki odalépett a kocsijához, és a már nyitott ajtón gázspray-t fújt be az utastérbe. A fiatal nő ettől rosszul lett, s a támadó ezt kihasználva kikapta a táskát a kocsiból és elszaladt. A táskában csaknem 300 ezer forint volt, valamint a sértett bankkártyája.

/ 2007.08.28. 18:18:06 |

Kigyulladt egy szolárium délután Székesfehérváron

 Egy kondenzátor meghibásodása miatt gyulladt ki egy szolárium gép kedden délután Székesfehérváron. A székesfehérvári tűzoltók az álló szolárium egyik oldalát speciális kulccsal kinyitották, és a kis lánggal égő kondenzátor elől a szolárium-csöveket egyenként kiemelték. Ezután sikerült eloltani a tüzet, majd a felhevült kondenzátort kicsavarozták és vízzel lehűtötték. Személyi sérülés nem történt.

/ 2007.08.28. 13:20:45 |

Közös fellépés a játszótérrongálók ellen a Széna téren

 Hogyan lehet megelőzni a város új játszótereinek a rongálását? – ez volt a témája annak a sajtótájékoztatónak, amit Orosz István a Széna tér önkormányzati képviselője tartott a Városgondnokság és a rendőrség illetékeseivel együtt kedden délelőtt. A Széna téren egy játékszer alumínium borításának lefeszítésével és a csúszda ellopásával több mint 1.2 millió Forintos kárt okoztak a rongálók. A képviselő a rendőrség és a polgárőrség segítségét kérte, hogy megelőzhetőek legyenek a hasonló esetek. Neubauer Tamás a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának vezetője elmondta, hogy rongálás vagy garázdaság bűntette miatt kell felelniük a tetteseknek.
/ 2007.08.28. 13:19:31 |

Iskolakezdés - rendőrök és polgárőrök vigyáznak a gyerekekre a forgalmas kereszteződésekben

 A közelgő iskolakezdés a korábbi évek tapasztalatai alapján az idei évben is fokozott figyelmet és intézkedéseket igényel a Rendőrségtől. Az iskoláskorú gyermekek biztonsága és a balesetek megelőzése érdekében a fehérvári rendőrökmár megtették a szükséges előkészületeket. A fehérvári polgárőrökkel idén is megvalósul az „egy iskola, egy rendőr, egy polgárőr” összefogás. A közterületi szolgálatellátás során a rendőrök kiemelt feladatként kezelik majd a biztonsági öv és a gyermekülés kötelező használatát, illetve aktívan segítik a gyermekek biztonságos közlekedését.
/ 2007.08.28. 09:48:31 |

Építészeti és Műszaki Tervtanácsot szeretne a város főépítésze - interjú Juhász Kálmánnal

 Juhász Kálmán nyár közepe óta látja el a város főépítészi feladatait. 1978-ban végezett a Budapesti Műszaki Egyetemen, de előtte is az építőiparral foglalkozott, ugyanis a középiskolát építész technikusként végezte. Tanulmányai mellett kezdte a magántervezést, amit saját cégeiben és munkavállalóként -szakértőként és vezető tervezőként- folytatott. 2000-ben Felcsútra költöztek családjával és a Bicskei Polgármesteri Hivatalnál helyezkedett el, ahol a Városfejlesztési és Városüzemeltetési Iroda vezetője volt. Bicske mellett 16 településen látott el építéshatósági feladatokat. Ez utóbbi feladatánál fogva ismerkedett meg a szabályozási és rendezési tervek világával.

/ 2007.08.28. 08:07:36 |

A székesfehérvári Bokor Bianka is bejutott a Miss World Magyarország döntőjébe

Veszprémben rendezték a Miss World Hungary idei első regionális válogató versenyét, mely egyben a Miss World Hungary verseny I. Középdöntője volt. A győztes a 20 éves lesencetomaji Ország Dóra, első udvarhölgye a 19 éves Ruzsás Bettina Pápáról, a második udvarhölgy pedig a 18 éves székesfehérvári Bokor Bianka lett. A három boldog győztes már biztos tagja a szeptember 26-i döntős csapatnak, amelynek győztese képviseli hazánkat a december 1-jén Kínában tartandó Miss World világdöntőben.
/ 2007.08.28. 07:54:51 |

Jővő szombaton a Sóstón játszik a bosnyákokkal a nemzeti tizenegy


Az eredeti terveknek megfelelően Székesfehérváron rendezik meg jövő szombaton a Magyarország - Bosznia - Hercegovina labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőmérkőzést. "A találkozónak van egy kijelölt helyszíne, amelyen a magyar szövetség nem kíván változtatni" - mondta Kisteleki István, a sportág honi szervezetének elnöke. Az összecsapás helyszínének módosítása azt követően merült fel a sajtóban, hogy jelentősen megnőtt a szurkolók érdeklődése a meccs iránt, miután a magyar válogatott múlt szerdán nagyszerű játékkal 3-1-es győzelmet aratott a világbajnok olaszok felett.