Hírek


/ 2007.08.27. 08:26:35 |

Dohányzásról leszoktató programot indított a Szent György Kórház Tüdőgondozója

 A dohányzásról való leszokásban is segít a Szent György Kórház Tüdőgondozója. A programra jelentkezők tüdőszűrésen, légzésfunkció-vizsgálaton és EKG-vizsgálaton vesznek részt. Az esély a sikeres leszokásra egyedül rendkívül kicsi, hiszen a dohányosok alig 2%-nak sikerül, míg szakorvosi segítséggel és modern gyógyszerekkel ez az arány az 50 %-ot is elérheti - mondta dr. Kató Ernő adjunktus. A szakrendelés beutaló-köteles, vagyis - a komoly elhatározást követően - a háziorvosnál kell kezdenie a leszokni vágyónak, majd időpontot érdemes egyeztetni a Tüdőgondozóval a 314-566-os telefonszámon. Többet a leszokásról!
/ 2007.08.27. 08:08:42 |

Csőbefűzés a Budai út - Várkörút kereszteződésben - augusztus 31-ig forgalomkorlátozásra kell számítani

A Fejérvíz Székesfehérvár egyik legforgalmasabb csomópontjában, a Budai út – Várkörút és Prohászka út kereszteződésében vízvezeték kiváltási munkákat végez várhatóan augusztus 31-ig. A munkálatok ideje alatt minden forgalmi irányban lehet közlekedni, a forgalomirányító lámpa működik, de terelésekre kerül sor, melyet a kihelyezett jelző táblák és útburkolati jelek mutatnak. A munkát az tette szükségessé, hogy a kereszteződésben lévő 50 éves, 250 milliméter átmérőjű elöregedett azbesztcement vezetékszakasz meghibásodott.
/ 2007.08.27. 08:02:00 |

Bezár a Magyar Nemzeti Bank székesfehérvári fiókja is

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) november 1-jén bezárja debreceni és székesfehérvári kirendeltségét, így a jegybank novembertől csak Budapesten lesz jelen. A Magyar Nemzeti Bank regionális kirendeltségeinek száma az elmúlt évben folyamatosan csökkent, mivel a jegybank vidéki fiókjai ugyanazokat az országos hitelintézeteket valamint a postát szolgálták ki, amelyek egyébként is elsősorban az MNB budapesti logisztikáját használják. A két utolsó regionális központ bezárásával a jegybank valamennyi vidéki emissziós kirendeltsége megszűnik.
/ 2007.08.27. 07:00:24 |

Székesfehérváron 6400 gyermek juthat ingyen tankönyvcsomaghoz

A tankönyveken kívül a munkafüzeteket is térítésmentesen kapják meg az önkormányzat támogatásával Székesfehérváron azok a tanulók, akik jogosultak az ingyenes tankönyvellátásra - közölte Boldizs Kálmánné az oktatási bizottság elnöke. A város iskoláiban 6400 tanuló juthat hozzá ingyen a tankönyvcsomagokhoz és a munkafüzetekhez. Erre a célra a központilag biztosított normatíván felül 15 millió forintot különített el költségvetésében az önkormányzat. Az idei tanévben is folytatódik Székesfehérváron az iskolatej akció, aminek a keretében 8 ezer önkormányzati és egyházi iskolában tanuló diák kap minden reggel egy-egy pohár tejet.
/ 2007.08.25. 22:39:27 |

Negyedik lett a Cornexi a Kulcsár Anita Emléktornán

 A negyedik helyen zárt a Kulcsár Anita Emléktornán a Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn női kézilabda csapata. A felkészülési tornán hat csapat mérte össze erejét, az egyik csoportban a Győri Audi ETO KC, a Cornexi és az orosz Lada Togliatti, a másikban a házigazda Dunaferr, a Budapest bank-FTC és a Podgorica csatáztak. Az első meccsen a Cornexi 31-28-as győzelmet aratott a Győr felett, majd szombat reggel kikapott a Lada Togliattitól 35-32-re. A csoportelső a Győr lett, 61-60-as gólkülönbségének köszönhette, hogy a tornagyőzelemért játszhatott, a Cornexi egy góllal maradt el a bajnoki ezüstérmes mögött. A fehérváriak a harmadik helyért meccselhettek a Fradi ellen, s az FTC 30-28-as győzelmével örülhetett a bronzéremnek. A tornagyőzelmet a Győri ETO KC szerezte meg, miután az aranycsatában 29-23-al múlta felül a Dunaferrt.

/ 2007.08.25. 22:24:27 |

Perényi István képeiből és József Lipót fényképező gyűjteményéből nyílt tárlat a fotográfia napján

 A fotográfia napja alkalmából nyílt kiállítás Dr. Perényi István fotóiból és József Lipót antik fényképező gyűjteményéből. A székesfehérvári 56-os fényképei által ismerté vált dokumentarista fotós Perényi István ezúttal, az egykori Palotaváros életét, illetve a panel lakótelepek építkezéseit, bemutató fotókat állított ki a Szent István Király Múzeum Fő utcai épületében. József Lipót pedig fényképezőgép gyűjteményét mutatta be, melynek legrégebbi darabja ma már több mint 100 éves.
/ 2007.08.25. 22:20:54 |

Gólzápor a Sóstón - Hetet rúgott az FC Fehérvár

 A kötelező győzelem terhe mellett lépett pályára az FC Fehérvár a Soproni Liga hatodik fordulójában, hiszen a szárnyra kapó Vidi az eddig még pontot sem szerző Tatabányát fogadta. Az edzőváltás nem motiválta eléggé a vendégeket, csupán a 39. percig tudtak ellenállni a fehérvári rohamoknak. Pedig a piros-kékek már a 21. percben vezethettek volna. A 16-oson belül Kriston buktatta Mario Bozicot, a megítélt büntetőt azonban a sértett kihagyta, a kapu mellé helyezett. A félidő hajrájában aztán Vayer és Perez rugdalózásának eredményeként a mexikói csatárt kiállította a bíró, s az emberelőnyt két perc múlva már gólra is váltotta Marijan Vlak alakulata. FC Fehérvár – Tatabánya 7-0 (1-0)
/ 2007.08.25. 17:23:42 |

Állatokat mentettek ki a székesfehérvári tűzoltók egy sárpentelei tanyáról

 Lakókocsi, istálló és szalmakazal kapott lángra egy tanyán szombaton délben Székesfehérvár és Úrhida között. Molnár János hadnagy, a székesfehérvári tűzoltóság szolgálatparancsnoka elmondta: a székesfehérvár- sárpentelei erdő és a Nádor-csatorna között egy 7x2 méteres, faborítású lakókocsi gyulladt ki, és a tűz átterjedt egy körbálákból álló szalmakazalra és a közeli, szintén fából készült istállóra, melyben lovakat és disznókat tartottak. A Lánglovagok képgalériája
/ 2007.08.24. 09:34:07 |

Orkán erejű szél tombolt - Fejér megyéből is sok riasztás érkezett

Mintegy négyszáz riasztás érkezett a csütörtök késő esti orkán erejű vihart követően a katasztrófavédelemhez; egy ember életveszélyesen megsérült; a meteorológia viszonylag későn adott riasztást a vihar gyors mozgása miatt, Budapesten narancs fokozat volt érvényben. Dobson Tibor, a katasztrófavédelem szóvivője péntek reggel elmondta: a legtöbb riasztás Pest, Somogy, Fejér, Veszprém és Zala megyéből érkezett, valamint Budapestről. Elsősorban fakidőlések, felsővezeték-szakadások miatt avatkoztak be a tűzoltók.
/ 2007.08.23. 18:33:33 |

Felavatták a SZTÁV Felnöttképzési zRt. tanműhelyét

A SZTÁV Felnőttképzési zRt. avatta fel a Honvéd utcában nemrég elkészült tanműhelyét. A cég Magyarország egyik legstabilabb és legnagyobb anyagi bevételét elszámoló szakképző cége, a fehérvári beruházással egy időben még 8 új telephelyet hozott létre országszerte, így már 13 helyszínen tudnak oktatni elektronikai és gépipari gyakorlati tárgyakat. A fehérvári műhelyt nagyrészt az Árpád Szakképző Iskola diákjai fogják használni, illetve a cég átvállalta az EON Hungária zRt. –től a szakemberek képzését.