Hírek
-
Nagy Õszi Ölelés - több ezer ember gyűlt össze az esélyegyenlőség jegyében
2007.09.23. 19:48:31 -
Pincetűz volt Székesfehérváron a Lugosi utcában
A Lugosi utcában egy családi ház alagsorában keletkezett tűz csütörtökön kora este. A tűzoltók két gépjárműfecskendővel vonultak a helyszínre. A ház pincéjének egyik 25-30 négyzetméteres helyiségében egy vegyes és egy gáztüzelésű kazán, valamint több fagyasztóhűtő égett. A székesfehérvári tűzoltók gyors beavatkozásának köszönhetően a lángok a lakrészre nem terjedtek át. Az alagsor, a ház, valamint a padlástér sűrű fekete füsttel telítődött. Személyi sérülés nem történt. Képek a tűzről itt!
2007.09.22. 13:46:54 -
Városismereti verseny a Fehérvári Vigasságokon
A Fehérvári Polgárok Egyesülete évek óta szervez játékos vetélkedőt a Fehérvári Vigasságok idejére. Az első években az előre nyomtatott kérdőíveken lehetett a helyes válasz kiválasztásával a város történelmi, kulturális, gazdasági és társadalmi eseményeire vonatkozó tudásokat lemérni. A tavalyi játék során két 13+1 fényképet tartalmazó albumhoz kapcsolódtak a kérdések, ekkor is a felkínált válaszok között rejtőzött a megoldás. Az idei, szeptember 29.-i Vigasságokra, egy új, számítógépes játékkal készül az egyesület. Városunk ismert, jellegzetes épületeit, tereit, szobrait, helyszíneit kell felismerni -tájékoztatott Kocsis György a Fehérvári Polgárok Egyesületének elnöke.
2007.09.21. 19:22:28 -
Egyszerűbb lett vállalkozást alapítani Székesfehérváron
A vállalatalapítás jogi szabályozása, valamint a helyi vállalkozásfejlesztési környezet kedvező változásainak következtében jelentősen egyszerűbb lett vállalatot alapítani Székesfehérváron – hangzott el az Inkubátorházban, a VÁLLALD Önmagad! – Vállalkozóvá Válás Hete Székesfehérváron programsorozat keretében megtartott rendezvényen. A kedvezőbb szabályozással összhangban az utóbbi időben az Önkormányzat is számos szolgáltatást, programot indított a vállalkozások támogatására. Legfontosabb kezdeményezés a Vállalkozói Információs Központ létrehozása az Inkubátorházban, ahol egy helyen elérhető minden önkormányzati szolgáltatás.
2007.09.21. 19:18:17 -
Közgyűlés után - polgármesteri sajtótájékoztató a Városházán
A nyári szünet utáni első közgyűlésen éjfélig tárgyaltak a városatyák mondta a város polgármestere Warvasovszky Tihamér az ülésről tartott sajtótájékoztatóján pénteken délelőtt. A költségvetéssel kapcsolatban elmondta, hogy az első féléves beszámoló június 30-i állapotot tükröz. Hangsúlyozta, hogy 18.3 milliárd foritnyi bevétel teljesült, ami 53%-a a tervezett bevételeknek. Kiemelte, hogy a Koronázó téren a volt Földhivatali épületben méltó környezetben mutatják majd be a Királyi Bazilika közeit, ugyanis az épület sorsáról is döntött a csütörtöki közgyűlés. A zárt ülésen történtekről kiemelte, hogy folytatja a város az Otthonteremtő programot és a térfigyelő kamerarendszer bővítéséről is határozott a közgyűlés. A részletes közgyűlési tudósítást itt olvashatja!
2007.09.21. 13:29:47
Szombaton rendezik a Belvárosban a II. Székesfehérvári Egészségnapot
Emelkednek a helyi közlekedés tarifái- Közgyűlés délután
Ebédszünet után a Székesfehérvári Tűzoltóság parancsnoki tisztségére írták ki a képviselők a pályázatot. Szó volt a helyi buszközlekedés tarifáinak emeléséről, megállapították, hogy a minimálbér feléért dolgoznak majd az Informatikai Kht felügyelőbizottságának tagjai, de tárgyaltak a képviselők a távhőszolgáltatási rendelet módosításáról és éles vita bontakozott ki a Börgöndi Repülőtér kapcsán. A napirend szerint a repülőtér megvalósításának helyzete volt a téma, azonban a vita jóval tovább fajult, annak ellenére, hogy a képviselőtestület egyszer már egyhangú szavazással zöld utat adott a beruházásnak.
Elfogadta a 2007. évi költségvetésről szóló félévi tájékoztatót és a költségvetés módosítását a testület - közgyűlés délelőtt
Elfogadta a 2007. évi költségvetésről szóló félévi tájékoztatót és a költségvetés módosítását a testület - közgyűlés délelőtt
Iszkaszentgyörgyi iskolások érkeztek tandemkerékpárral a város főterére
Az integráció jegyében tandemtúrán vettek részt az iszkaszentgyörgyi általános iskola diákjai, a Látássérültek Regionális Egyesülete és az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület tagjai. Az akció a IV. Fejér Megyei Esély Hónap keretében került megrendezésre. A program célja, hogy ráirányítsa a figyelmet az esélyegyenlőség fontosságára. A gyerekeket és Iszkaszentgyörgy polgármesterét Gáll Attilát, Pénzes Mihály alpolgármester és Szokó Zsolt a LÁRKE vezetője fogadta a Városháztéren. A falu általános iskolájában délelőtt esély órát tartottak.
Reggel nyolc órától ülésezik Székesfehérvár képviselőtestülete
Szeptemberi ülését tartja ma a város képviselőtestülete. 37 nyílt és 15 zárt üléses napirendet tárgyalnak a képviselők. Szó lesz többek között a Börgöndi Repülőtér helyzetéről, várhatóan kiírják a pályázatot a város tűzóltóparancsnoki posztjára, a helyi autóbuszközlekedés díjairól is tárgyalnak majd. Éles vita várható a távhőellátásról szóló befektetői szerződés módosításáról. Téma lesz a volt Köztársaság és Petőfi Mozik további sorsa, Kocsis Balázs Mujkó szobraának elhelyezése és néhány közterület elnevezése is. A közgyűlést a Fehérvá Televízió élőben közvetíti, a honlapon kora délután olvashatják az első beszámolót.
A napirendi pontokat itt találja!
Minőségi konyhák Székesfehérvár oktatási intézményeiben - az idén 300 milliót költ a város felújításra
Vállald Önmagad - Vállalkozóvá Válás Hete Székesfehérváron
Nyitott tornatermek: már a Németh László Általános Iskolában is lehet díjmentesen sportolni
Kedves Nénik, Bácsik és Gyerekek! - a Püspök-kertvárosi óvodások felhívása
Mi a Püspök kertvárosi óvodába járó gyermekek szeretjük városunkat, és védjük annak környezetét. Szeretnénk jó levegőjű, tiszta, szép zöld környezetben egészségesen élni, felnövekedni. Szeptember 22. „Jeles nap” számunkra, mivel ez az Európai Autósmentes nap. Kérjük, legalább ezen az egy napon „Legyen az utca az embereké!” Megkértük a szüleinket, hogy ezen a napon gyalogosan, kerékpáron, rollerrel érkezzünk az óvodába, ahol aztán birtokba vesszük az óvodánk előtti útszakaszt, ”A Mi utcánkat”, ahol kerékpárjainkkal, rollerjeinkkel és gyalogosan közlekedünk, játszunk, versenyzünk.
Kevesebb kintlévősége van már a Széphő Zrt-nek
Az idén ősszel mintegy 15%-kal kevesebb a kintlévősége a Széphő Zrt-nek, mint a tavalyi év hasonló időszakában. A tartozások jelentős része a be nem fizetett fűtés és lakbérköltségekből tevődik össze. Tavaly ilyenkor több mint 260 millió forintos kintlévősége volt a város tulajdonában lévő Széphő Zrt-nek. A cég tavaly megválasztott vezérigazgatója célul tűzte ki azt is, hogy minimalizálja a tartozásokat. Az idén ősszel 231 millió forinttal tartoznak a Széphő Zrt-nek. Székesfehérváron ősztől tavaszig nincs kilakoltatás.