-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Újra láthat Szultán, a székesfehérvári vak kutya
Mű szemlencsét kap egy mindkét szemére megvakult székesfehérvári kutya. Az operáció költségét támogatásokból gyűjti össze az állatot pártfogoló Alpha Segítő Kéz Állatkórházi Alapítvány. A 11 éves kutya majd háromhónapos kóborlás után, néhány hete került az alapítvány kutyamenhelyére. Időközben kiderült, hogy a kutyus nem azért kóborolt, mert a gazdái kidobták, hanem egy erdőben tett séta során, január 10-én elszökött tőlük. Szultán már családi körben van, szerencsére visszakerült gazdáihoz és remélhetőleg hamarosan alátását is visszakapja...
2008.04.09. 07:44 |
Mű szemlencsét kap egy mindkét szemére megvakult székesfehérvári kutya; az operáció költségét támogatásokból gyűjti össze az állatot pártfogoló Alpha Segítő Kéz Állatkórházi Alapítvány. A 11 éves kutya majd háromhónapos kóborlás után, néhány hete került az alapítvány kutyamenhelyére, ahol az állatorvosi vizsgálat során megállapították, hogy a mindkét szemén levő hályog miatt vak - mondta Molnár Tamásné, a szervezet állatvédelmi referense.
Miután ismert, hogy a Szentesen praktizáló Dobos András állatorvos igen jó eredménnyel végez műszemlencse-beültetést, megkeresték, s ő munkadíjat nem számítva, önköltségi áron, azaz a lencsék és a műtéthez szükséges egyéb anyagok áráért elvállalta az operációt.
A Vaksinak elnevezett kutyus szemlencse-beültetésének mintegy nyolcvanezer forintos költségére eddig hatvanezer forint gyűlt össze támogatásokból. Időközben kiderült, hogy a kutyus nem azért kóborolt, mert a gazdái kidobták, hanem egy erdőben tett séta során, január 10-én elszökött tőlük. Azóta tűvé tették érte a környéket, s amikor egy újságcikk alapján a nyomára bukkantak, azonnal jelentkeztek érte.
Így Szultán - mert, mint kiderült az a kutyus neve - már megszokott otthonában, az idős házaspárnál, "családi körben" várja a műtét idejét, amire várhatóan rövidesen sor kerülhet. Gazdái és az alapítvány dolgozói abban bíznak, hogy az operáció eredményeként Szultán-Vaksi visszanyeri majd az egyik szemére három, a másikra két éve elvesztett látását.
Az állat egyébként megtanult együtt élni a fogyatékosságával, bár négylábú társainál óvatosabban, jobbára a kennel fala mellett közlekedik, s a lábával szinte "tapogatja" az utat, teljes "kutya-életet" él.
Miután ismert, hogy a Szentesen praktizáló Dobos András állatorvos igen jó eredménnyel végez műszemlencse-beültetést, megkeresték, s ő munkadíjat nem számítva, önköltségi áron, azaz a lencsék és a műtéthez szükséges egyéb anyagok áráért elvállalta az operációt.
A Vaksinak elnevezett kutyus szemlencse-beültetésének mintegy nyolcvanezer forintos költségére eddig hatvanezer forint gyűlt össze támogatásokból. Időközben kiderült, hogy a kutyus nem azért kóborolt, mert a gazdái kidobták, hanem egy erdőben tett séta során, január 10-én elszökött tőlük. Azóta tűvé tették érte a környéket, s amikor egy újságcikk alapján a nyomára bukkantak, azonnal jelentkeztek érte.
Így Szultán - mert, mint kiderült az a kutyus neve - már megszokott otthonában, az idős házaspárnál, "családi körben" várja a műtét idejét, amire várhatóan rövidesen sor kerülhet. Gazdái és az alapítvány dolgozói abban bíznak, hogy az operáció eredményeként Szultán-Vaksi visszanyeri majd az egyik szemére három, a másikra két éve elvesztett látását.
Az állat egyébként megtanult együtt élni a fogyatékosságával, bár négylábú társainál óvatosabban, jobbára a kennel fala mellett közlekedik, s a lábával szinte "tapogatja" az utat, teljes "kutya-életet" él.