-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Taroltak az Árpádosok a megyei közlekedésbiztonsági versenyen
Székesfehérváron az Árpád Szakképző Iskola adott otthont a középiskolások közlekedésismereti versenye megyei döntőjének. Négy középiskola 28 tanulója mérte össze egyéniben elméleti és gyakorlati tudását. A fiatalok tesztet töltöttek ki, majd ki-ki nevezése és már megszerzett vezetői engedélye birtokában kerékpáron, segédmotorral és személyautóval mutathatta meg, mennyire biztos fejjel, kézzel uralja közlekedési eszközét.
2008.04.09. 07:37 |
Székesfehérváron az Árpád Szakképző Iskola adott otthont a középiskolások közlekedésismereti versenye megyei döntőjének. Négy középiskola 28 tanulója mérte össze egyéniben elméleti és gyakorlati tudását. A fiatalok tesztet töltöttek ki, majd ki-ki nevezése és már megszerzett vezetői engedélye birtokában kerékpáron, segédmotorral és személyautóval mutathatta meg, mennyire biztos fejjel, kézzel uralja közlekedési eszközét. A gyakorlati pálya bizony nem volt könnyű egyik versenyszámban sem.

A kerékpárosok közül az Árpád Szakképzős Biherecz László lett az első, a második helyezést Horog Tamás hozta el a Váci Mihály Ipari Szakképző Iskola és Kollégium tanulója. Segéd-motorkerékpárosok között az Árpádos Csákány Tamás győzedelmeskedett, míg második a Vasvári Pál Gimnázium színeiben indult Borda Zsolt lett. A személyautóval versenyzők közül Keller Marcel lett az első az Árpád Szakképző versenyzője és második az ugyancsak Árpádos Szabó Dávid.
Az országos megmérettetés Szegeden lesz április 16-18-án. Az első két helyezettet készítik fel a Fejér Megyei Baleset-megelőzési Bizottság szakemberei és segítőik az országos versenyre, de ténylegesen az első helyen végzett fiatalok képviselik majd Fejér megyét.
Ahogy azt Illés Mihály alezredes, az FM BB titkára köszöntőjében elmondta, mindenki nyertes, aki részt vett a versenyen. Gazdagabb lett tudásban, tapasztalatban, jobban megismerte képességeit és korlátait. Megfontoltabban, felkészültebben tud részt venni a mindennapok közlekedésében, ami nem csak az egyén, de egy közösség hasznára is válik.

A kerékpárosok közül az Árpád Szakképzős Biherecz László lett az első, a második helyezést Horog Tamás hozta el a Váci Mihály Ipari Szakképző Iskola és Kollégium tanulója. Segéd-motorkerékpárosok között az Árpádos Csákány Tamás győzedelmeskedett, míg második a Vasvári Pál Gimnázium színeiben indult Borda Zsolt lett. A személyautóval versenyzők közül Keller Marcel lett az első az Árpád Szakképző versenyzője és második az ugyancsak Árpádos Szabó Dávid.
Az országos megmérettetés Szegeden lesz április 16-18-án. Az első két helyezettet készítik fel a Fejér Megyei Baleset-megelőzési Bizottság szakemberei és segítőik az országos versenyre, de ténylegesen az első helyen végzett fiatalok képviselik majd Fejér megyét.
Ahogy azt Illés Mihály alezredes, az FM BB titkára köszöntőjében elmondta, mindenki nyertes, aki részt vett a versenyen. Gazdagabb lett tudásban, tapasztalatban, jobban megismerte képességeit és korlátait. Megfontoltabban, felkészültebben tud részt venni a mindennapok közlekedésében, ami nem csak az egyén, de egy közösség hasznára is válik.